במקום לחפש תמונות – תבקשו אותן

במקום לחפש תמונות – תבקשו אותן

בשבוע שבו פתחתי את הההאבבלוגינג – החממה לבלוגינג מקצועי נסגר הסטראטאפ עליו אני כותבת בבלוג.

אז התוכן לא רלוונטי כבר ואי אפשר למצא את התמונות וכו', אבל החלטתי להשאיר את הפוסט הזה כזכרון לתקופה מדהימה של עשייה, חשיבה, יזמות, אנשים מדהימים שפגשתי בדרך וחוויה לכל החיים.

תודה לצוות של מליוןאייז על ההזדמנות להיות חלק מהמשפחה.

הו, כל כך הרבה פוסטים נתקעים בגלל הקושי במציאת תמונות אותנטיות שמביעות בדיוק את מה שאנחנו רוצות להביע. למה אי אפשר פשוט לכתוב איפשהו "אני צריכה תמונות שמביעות שמחה שלא תלויה בדבר" ופשוט לקבל את אותן תמונות אמיתיות שאני מייצרת בראש, ולא את תמונות השאטרסטוק המהונדסות גנטית, שאולי, רק אולי, עבדו אי שם לפני שמונה שנים, ואולי בגלל טחינה עד דק של הקונספט, הן הפכו להיות כל כך לא רלוונטיות ומאוסות עד תום.

נו, את מכירה את התמונות האלה: של היד עם העציץ שצומח בתוכן. כן, נכון, כי פעם אחרונה שביקרנו במשתלה עמדו שם מאות אנשים עם עציצים קטנים ביד. או, רגע רגע הכי טוב – ערימה של מטבעות מסודרות… ניסיתן פעם לעשות את זה? אתן יודעות שאחרי 20 מטבעות זה נופל.. ממש ומתפזר על הרצפה בהמון רעש..

איפה מוצאים תמונות חינמיות איפה מוצאים תמונות חינמיות

או את תמונות הנפת הידיים לאות נצחון, כן. בדיוק זה מה שאני עושה אחרי שאני מצליחה שכל הצעצועים והמשחקים של הבנות שלי יהיו מסודרים בארון. בדיוק, במיוחד כשפסגת ההרים היא מטר מהבית. not.

נו, את מבינה, נכון? זה סוג של תמונות שהן כמעט כמו הפרסומות של טמפונים, הסרת כתמים ובנקים – תלושות מהמציאות.

טוב, אני קצת קשוחה. לפעמים אפשר למצא תמונות נחמדות במאגרים החינמיים (אחרי שחיפשת במשך שלוש שעות), אבל אז, את רואה את אותה תמונה או סדרה של תמונות שוב ושוב ושוב ושוב ושוב אצל בלוגריות אחרות, במודעות פרסומיות בפייסבוק ואת מרגישה כל כך משומשת, שזה פשוט פתאט. סתם ממה שקורה אצלי הערב בטוויטר:

איפה מוצאים תמונות חינמיות  איפה מוצאים תמונות חינמיות איפה מוצאים תמונות חינמיות איפה מוצאים תמונות חינמיות

יש פתרון! מדהים! קצת על Million Eyez

זוכרת שבפוסט סיכום הכנס בפילדלפיה סיפרתי לך בהתרגשות שהתחלתי לעבוד בחברת סטארטאפ גאונית ומגניבה? ובכן, אני רוצה לעדכן אותך, שמה שחשבתי אז, על כמה שהם מגניבים וגאונים, זה כאין וכאפס למה שהם באמת. בעיקר, בסטראטאפ הזה יושבים אנשים מוכשרים בטירוף. ממש! בזכות מהלך מהפכני שגרם לשינוי כל הקונספט של המערכת, אני יכולה סוף סוף להזמין אותך ליהנות מהתמונות שיש במיליון אייז ומעבר לכך לטובת הבלוג שלך.

אבל רגע, לפני שאני מסבירה איך, אני רוצה כמה משפטים על עולם הסטארטאפ. אם זה פחות מעניין אותך, אז תדלגי לפסקה הבאה, אני לא איעלב.

אני לא יודעת כלום על עולם הסטארטאפ, אני ממש רק בקצה הקרחון של להבין מה זה בכלל אומר, אבל, לתחושתי, זה עולם של משוגעים לדבר. בחיי. צריך המון אמונה עצמית וחזון למוצר, בשביל לחיות לאורך זמן בעולם הסטארטאפיסטי.
זה עולם של פיקים מטורפים שנעים בין תסכול עצמי והצלחות קטנות, של הצורך להיות מאוד יצירתיים ועם זאת ללכת על חבל דק, רצון לחוות את העולם ולטרוף אותו ובו זמנית להיתקל בקשיים לוקאלים מטופשים כמו שפה, שעות עבודה שונות ומנטאליות.

זה עולם קשה ומרתק, שכולל המון אדישות מחד והתלהבות מאידך, של הקמת יסודות מעולים ואז טריפת הקלפים וסידור מחדש. זה עולם שזז בקצב שאין דומה לו, במרחבים רב מימדיים, זה בעצם כל כך מזל תאומים. כן. סטראטאפ זה מזל תאומים. לגמרי.

אם זה ככה למה אני עושה את זה? כי אני ,כנראה, משוגעת מספיק לדבר, כי זה מאתגר אותי בטירוף, כי אני לומדת מהשהות המינימלית שלי שם כל כך הרבה, כי אני לומדת על עצמי כל כך הרבה דברים (הי, זה לא תמיד קל, בעצם, זה לרוב לא קל), כי זה הופך אותי לדינמית, למשתנה, זה פותח לי את הראש ואת הלב. כי אני מוקפת באנשים טובים, זה למה. ונראה לי שזה העיקר.

עכשיו כשאפשר לפתוח את הפלטפורמה גם לקהל הבלוגריות הישראליות זה משמח אותי פלוס פלוס. אז מוכנות?

Million Eyez היא דרך חדשה לייצר תכנים עשירים בתמונות

מיליון אייז היא פלטפורמה שהמשתמשים העיקריים בה הם יצרני תוכן טקסטואלי (בלוגים) ויצרני תוכן ויזואלי (צלמים).

יש מספר דרכים להשתמש בתמונות, הפשוטה ביותר היא פשוט להטמיע את התמונות או את הפוטובוקס (התיקיות של התמונות) בבלוג.

כל התמונות מסודרות בתוך תיקיות של נושא הנקראות פוטובוקס photobox.

איך מטמיעים את התמונה בבלוג?

בשביל להטמיע כל מה שצריך זה להעתיק את הקוד ולהדביק אותו בטקסט של הפוסט עצמו. את יכולה להעתיק פוטובוקס שלם או רק תמונה אחת.

בדוגמא הנוכחית אראה איך מטמיעים תמונה בוורדפרס, ובדוגמא שאחריה אדגים איך מטמיעים פטובוקס בויקס.

הטמעת תמונה:

תבחרי את התמונה שאת רוצה מהאתר millioneyez.com את יכולה לבחור מתוך הפיד או מתוך פוטובוקסים את התמונה שמתאימה לפוסט שלך.

חיפוש תמונות חינמיות

 

בשביל להעתיק את הקוד את הולכת לתמונה שאת בוחרת ולוחצת על הסימן של הסוגריים המשולשים <>

 

אתרי תמונות חינמיות

ייפתח מסך פופ אפ ובו הקוד שאת צריכה להעתיק לבלוג.
תלחצי על הכפתור Copy to Clipboard

אתרי תמונות חינמיות

את הקוד את מטמיעה בפוסט עצמו:
בוורדפרס תלחצי על הלשונית "עורך טקסט", הכניסי את הסמן למקום הרצוי ותדביקי על ידי עכבר ימני – paste – לאחר מכן חזרי לעורך הויזואלי

תמונות חינמיות

והנה התמונה שהוטמעה בפוסט שלי ממיליון אייז. קל נכון?

 

אותו הדבר אפשר גם לעשות עם פוטובוקס שלם.  דוגמא של הטמעת פוטובוקס במערכת של ויקס:

את הפוטובוקס אפשר למצא באתר millioneyez.com תחת סרגל שמאל כפתור Discover ואז Recent או Featured

30

 

בחרתי את הפוטובוקס אותו אני רוצה להטמיע, הפעם בחרתי את הפוטובוקס בשם Street Art

לחצתי על <> בכותרת של הפוטובוקס בשביל לקבל את הקוד אותו אני צריכה להטמיע (הקוד של כל הפוטובוקס ולא של תמונה ספציפית כמו שעשיתי בדוגמא הקודמת)

אתרי תמונות חינמיות

 

ייפתח מסך פופ אפ ובו הקוד שצריך להעתיק לבלוג.
יש ללחוץ על הכפתור Copy to Clipboard

אתרי תמונות חינמיות

ועכשיו איך מטמיעים בויקס? פשוט מאוד – בסרגל העליון של הפוסט לחצי על <html>

תמונות חינמיות

תפתח חלונית ובה יש להעתיק לשורת הקוד את הקוד של הפוטובוקס. לחיצה על השורה תפתח חלונית נוספת.

תמונות חינמיות

יש להדביק את הקוד שהועתק ממיליון אייז. (לחיצה ימנית על העכבר – הדבק)

תמונות חינמיות ברשת

ולאחר מכן על הכפתור Update – מזל טוב, הפוטובוקס מוטמע בבלוג שלך.

שימי לב שכעת צריך רק להתאים את הגודל של הפוטובוקס לאורך הבלוג, ואת זה עושים על ידי גרירת החיצים למטה עד שהסרגל המכוער מצד ימין נעלם.

תמונות חינמיות ברשת

 

ואם אני לא רוצה להירשם? את לא חייבת להירשם בשביל להטמיע תמונות קיימות או פוטובוקסים קיימים מהאתר בבלוג שלך, אבל כן חייבת להירשם בשביל ליצור פוטובוקס שלך או בשביל להעלות תמונות לפוטובוקסים קיימים.

איך אני מוצאת פוטובוקסים? בסרגל שמאל יש כפתור שנקרא Discover – לחיצה עליו פותחת את כל הפוטובוקסים האפשריים.

מאגרי תמונות חינמים

את יכולה באמצעות סרגל עליון לבחור האם את רוצה לחפש פוטובוקסים שנפתחו על פי סדר כרונולוגי או (כפתור Recent) או על פי נבחרים (Fatured) או הפוטובוקסים שאת פתחת (כפתור My Photoboxes)

איך אני מוצאת תמונות באופן כללי? את יכולה לגלול בפיד של התמונות שעולות לפוטובוקסים, מבלי להתחשב בפוטובוקסים עצמם. לחצי על סרגל שמאל כפתור בשם Feed ותקבלי השראה מהתמונות השונות.

מה זה המדליות שיש על כל תמונה? זה הפידבק שאנחנו יכולות לתת לצלמים על התמונות שלהם. לחצי על המדליה ותבחרי את המדליה שתרצי להעניק לאותו צלם בהתאם לתחושה שהתמונה עשתה לך. תארי לך כמה שמחה המדליות ישמחו את הצלמים. פרגון עושה נעים לעור הפנים.

איך אפשר לפתוח פוטובוקס שמתאים לבלוג שלך

מי יכולה לפתוח פוטובוקס? כל אחת.

מה המטרה של הפוטובוקס? בעזרת הפוטובוקס את מבקשת תמונות רלוונטיות לנושא הפוסט שלך מרשת הצלמים העולמית. (כרגע יש מעל לאלף צלמים מכל העולם ובראשם עומד אסטרדס עליו סיפרתי בפוסט על הכנס ביוטה)

מה עושים עם הפוטובוקס? מטמיעים את הפוטובוקס לתוך הפוסט הרלוונטי בבלוג שלי.

יש עוד כמה דברים שכדאי לדעת על הפלטפורמה אבל קודם כל דוגמא:

נגיד שאני בלוגרית שרוצה לכתוב על סרט טוב שראיתי לאחרונה בשם מינימליזם. אני יוצרת פוטובוקס בשם מינימליזם ואתאר (באנגלית) לצלמים אילו תמונות אני מחפשת בשביל הפוסט שלי.

איך עושים את זה?

נכנסים לאתר www.millioneyez.com ומבצעים הרשמה

אתרים של תמונות חינמיות

לאחר ההרשמה, בשביל לפתוח את הפוטובוקס שלך, בסרגל שמאל לחצי על Create Photobox

 

תמונות חינמיות ברשת

 

לאחר מכן ייפתח פופ אפ – זה בעצם תיאור התמונות שאת מעוניינת שישלחו לך. התיאור הזה יופיע גם באתר של מיליון אייז וגם בהתראות שישלחו לצלמים.

תמונות חינמיות

שימי לב שחשוב שגם הכותרת של הפוטבוקס תהיה ברורה (לא חייבת להיות השם של הפוסט אלא הנושא הכללי של התמונות הנדרשות) וגם בתיאור הפוטובוקס תנסי לכתוב לפחות 3 משפטים בהם את מתארת מה את מחפשת, אילו תמונות היית שמחה לקבל, מה האווירה אותה תרצי לייצר, מה הפרמטרים לבחור תמונות בפוטובוקס ועוד תיאורים שיוכלו לעזור לצלמים לדמיין את מה שאת צריכה. חשוב לציין שהצלמים לא חייבים לך כלום ולכן כדאי לסיים את הבקשה במילה תודה או כל מילה אחרת שתדרבן אותם להיענות לבקשה. אפשר לראות פה דוגמאות לצורת בקשות.

את יכולה לראות את התיאור שכתבתי לפוטובוקס בשם מינימליזם:

אתרי תמונות חינמיות

ואת התמונות שאישרתי:

 

אחרי שאת פותחת את הפוטובוקס את מחכה שהצלמים ישלחו לך תמונות. זה לפעמים לוקח כמה שעות ולפעמים כמה דקות, תלוי מה הנושא ומתי פתחת את הפוטובוקס.

האם כל התמונות שהצלמים שולחים את מקבלת? לא. התמונות עוברות סינון ראשוני במיליון אייז בשביל להבטיח איכות.

איך את מנהלת את התמונות? את יכולה להוריד לסלולאר את האפליקציה של מליון אייז, (אנדרואיד) (אייפון) זה הכי פשוט, וככה תוכלי לאשר או לדחות את התמונות שמתקבלות. את יכולה גם להיכנס לאזור האישי שלך באתר של מליון אייז ולראות שם את התמונות שמחכות לך לאישור.

את יכולה, גם אחרי שאישרת תמונות, להחליט שהן כבר לא מתאימות ולדחות אותן,או לחילופין לאשר תמונות שדחית. דינמיות, כבר אמרתי?

המלצה שלי, אחרי שפתחת פוטובוקס והטמעת אותו בבלוג שלך, בין אם זה פוטובוקס אישי ששייך לבלוג שלך או פוטובוקס שכבר היה קיים במערכת, תזמיני בפיסבוק, בבלוג, בניוזלטר את הקוראים של הבלוג להעלות את התמונות שלהם לפוטובוקס ולהעשיר אותו בתמונות נוספות.

את גם צלמת חובבת או מקצועית וגם בלוגרית?

מעולה, את יכולה בהחלט להוסיף מהתמונות שיש לך במחשב או בסלולאר לפוטובוקס הקיימים.

כל מה שצריך זה ללחוץ על האייקון של הפלוס בצד שמאל ולהעלות את התמונה שנראית לך מתאימה. תחשבי איזה מדהים זה שאפשר להעשיר את הפוטובוקסים של בלוגריות אחרות בעולם בתמונות שלך. זה פשוט נפלא.

מאגר תמונות חינמיות

בחרי את התמונה ממאגר התמונות שקיימות במחשב או בסלולאר

מאגר תמונות חנמי

רצוי להתאים את הגודל של התמונה למסגרת. ממליצה לבחור תמונות רוחביות .

בדיקת נראות של התמונה על ידי לחיצה על הכפתור Preview

מאגר תמונות חנמי

במידה ומוצא חן בעיניך, לחצי על הכפתור Upload

מאגר תמונות חינמי

 

בשביל להעלות תמונה יש צורך בפתיחת חשבון במיליון אייז על מנת שהתמונות ישויכו לפרופיל שלך שמופיע גם על התמונה בכל מקום.

26

והנה, התמונה שלי עלתה לפוטובוקס של Street Photography והיא ממתינה לאישור של האוצר של הפוטובוקס. את האישור או הדחייה אקבל בהתראה במייל.  תחזיקו אצבעות .

מאגר תמונות חינמי

 

העובדה שאני יכולה להעלות תמונות למיליון אייז פתחה אצלי את היכולת להסתכל על דברים אחרת. אני מסתובבת וחושבת כל הזמן איזה פוטובוקסים קיימים בשביל שאוכל להעלות לשם תמונות. אין מה לאמר, גם הצילום שלי השתפר בחודשים האחרונים כי יש לי סטנדרט גבוה לעמוד בו.

טוב, בינתיים, עד שאני מעלה את הפוסט הזה קיבלתי אישור על התמונה שלי בפוטובוקס, וכך האישור נראה במחשב שלי. איזה כיף!

מאגר תמונות חינמי

אגב, את לא חייבת להעלות תמונה לפוטובוקס רק באתר millioneyez אלא לכל פוטובוקס בכל אתר. לדוגמא פה בפוסט, את כבר יכולה להעלות תמונה לפוטובקס שהוטמע פה למטה (של הדברים הטובים הם בחינם) ולמעלה של המינימליזם.

 

הנעת הקהל של הבלוג באמצעות מיליון אייז

אחד הדברים המדהימים שיש במיליון אייז הוא האפשרות שלנו להניע את הקהל של הבלוג על ידי בקשה להוסיף תמונות לפוטובוקס שיצרתי.
תסתכלי על הגלריה ששמתי בבלוג שלי, אתן רואות את האייקון של המצלמה?

 

 

 

זה המקום שבו את יכולה לקרא לקוראים של הבלוג שלך להעלות את התמונות שלהם לפוטובוקס שלך ולאחר האישור שלך זה יופיע ישירות בפוטובוקס שבפוסט שלך.

איך אפשר להשתמש בזה?

בכל בלוג! אחרי שאת פותחת פוטובוקס תבקשי מהקהל שלך בפיסבוק, בניוזלטר ובכלל שיעלו תמונות שמתאימות לנושא.

בבלוגים של בישול – אפשר לבקש מהקוראים שיעלו תמונות של המתכון שהם הכינו.

בבלוגים של אופנה – לבקש מהקהל תמונות של הלוק שכתבת עליו

בבלוגים של עיצוב ו DIY – לבקש מהקהל שיעלו תמונות של דברים שהן עשו בעקבות הפוסט

בבלוגים של תיירות וטיולים – אפשר לבקש תמונות של הקוראים ממקומות עליהם הבלוגרית כותבת.

בבלוגים של השראה – במידה ויש אתגר של צילום כמו בבלוג של נתלי תמיר, אפשר להעלות את התמונה ישירות לפוטובוקס של האתגר בבלוג עצמו, או בבלוג כמו של תמרי סלונים, אפשר ליצור פוטובוקס של תמונות לפי הקונספט המרכזי של הפוסט.

בקיצור, יש פה כזה עולם יצירתי שאפשר לשחק איתו שזה מדהים.

אז מה עכשיו?

כנסו למיליון אייז, תתחילו להשתמש בפלטפורמה הנהדרת הזאת. אני סומכת על היצירתיות שלכן.

במידה ואתן נתקלות בבאג או ברצון שלכן למשהו שלא מופיע עכשיו במערכת, נו, בשביל מה יש לכן אותי? בבקשה תכתבו לי הצעות לשיפור / שדרוג / מחשבות לגבי הפלטפורמה.

ובשביל האתגר, פתחתי פוטובוקס שנקרא :I'm blogging והוא מיועד עבורכן. צלמו את המקום בו אתן נמצאות במצב של בלוגינג. קריאה או כתיבה או לימוד. תמונות  (לא סלפי) של מקומות בהם אתן קוראות את הבלוג, אם זה במיטה, מול המחשב, מול הטאבלט, במשרד, בחניה, לא משנה איפה, צלמו והעלו לפוטובוקס שאני מעלה פה מתחת לשורה הזאת. בואו תראו לי אתכן. 

 

במידה והטמעת פוטובוקס או תמונה לבלוג שלך, לפוסט ישן או פוסט עתידי, שימי לינק בתגובה שאוכל להיות גאה. תודה.

54 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

יונית צוק