בלוג צילום שקיעות וטיפים על צילום של אילן שירן צלם הסבתות
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג צילום > אילן שירן

head_image

צלם הסבתות

תחום

צילום

ממתי?

2020

כניסה

לבלוג

על הבלוג

האתר שלי בנוי משני חלקים עיקריים. אתר עסקי שבו אני מציע את שרותי כצלם סבתות וצלם משפחה. וחלק שני. הבלוג. רב הבלוג הוא רשמים וצילומים מהצעידות היומיות שלי על חוף הים. האתר העסקי הוא עסק בצילום.

הנישה שאליה החלטתי לפנות היא צילומים רב דוריים. צילומי סבים וסבתות עם נכדים וצילומי משפחה.

הבנתי שכדי לפרוץ קדימה אני חייב להמציא את עצמי מחדש בצורה ייחודית. בחרתי למתג את עצמי כצלם הסבתות אחרי שבדקתי וראיתי שאין נישה כזו. מצד שני יש דרישה של סבים וסבתות לצילומים איכותיים עם הנכדים. דווקא ללא נוכחות ההורים שמאפשרת צילומים כאשר הסבתות והסבים במרכז העניינים ולא ההורים.

החלק השני באתר הוא הבלוג. בבלוג מתמזגות שלש האהבות שלי, חופים, צילום ושקיעות.

בעונת הקיץ, אני אוהב לצעוד על קו החוף ובתוך המים. מכור לתחושת הקרירות והנעימות שבמגע עם המים. זו הסיבה שקראתי לבלוג "רגליים במים".

בבלוג אני מספר חוויות מהצעידות שכולן נעשות בערב, בזמן השקיעה ובחורף בגלל זמני השקיעה המוקדמת, מוצא את עצמי צועד בשעות החשכה. תוך כדי צעידה העיניים תרות את החוף. אם מצאתי משהו מענין, מיד מצלם. עם הטלפון כמובן. כל התמונות בבלוג נעשו רק בטלפון כשהמוזיקה ממשיכה להתנגן באוזניות…
משתדל להביא בצילומים שלי את היופי של השקיעות בחופים ולהעלות את המודעות לניקיון החוף. כואב לי לראות כמעט בכל צעידה את הכמות הגדולה של זבל שהשאירו הנופשים וזבל שנפלט מהים. האסטטיות בצילומים באה לכסות את הלכלוך בחופים, ולהדגיש את יופי השקיעות.

Author

זה התחיל בספר לימוד צילום שקניתי לי לחופשת ירח הדבש.
זו הייתה תקופת הפילם, המצלמות והעדשות היו אז גדולות ומסורבלות ומעבדה ביתית לפיתוח הפילם לא התאימה לדירה הקטנה שבה גרנו עם שני ילדים קטנים.
השנים עברו. הטכנולוגיה התקדמה במהירות ושטפה כמו צונאמי כמעט את כל תחומי החיים. הצילום הפך להיות לדיגיטלי. פתאום הוא הפך להיות נגיש ופשוט.
האהבה הישנה קמה לתחיה. אחרי שנים של שימוש במצלמות פוקט, קניתי סוף סוף מצלמת DSLR. רציתי לצלם צילומים מופלאים. כמו התמונות על המגזינים עם ניר הכרומו המבריק. במשך הזמן למדתי והשתפרתי.

אז הגיעה ההבנה שאני מוכן ויכול להפוך את התחביב למקצוע. אחרי שנים של עבודה כשכיר  החלטתי "לשבור את הכלים", להגשים את החלום ולהפוך ליזם. לקחתי יועצת עיסקית והתחלתי לשחות. התיעצתי עם צלמים מקצועיים. חברים צלמים. כל מי ששמע שאני רוצה להיות צלם. ניסה להניע אותי מהרעיון. בטענה שאין עבודה בתחום. הבנתי שכדי להצליח אני חייב למצוא לי נישה יחודית. לא לעשות מה שעושים שאר הצלמים. כי שם באמת צפוף . אז נולד בראשי הרעיון של צילום סבתות. בניתי את העסק שלי על מפגש רב דורי. "נדבקתי" לרעיון גם בשיאו של משבר הקורונה. מאמין שמשברים עוברים ויגיעו ימים טובים.


מה עוד אני עושה


side_borderצלם סבתותside_border

side_borderכותב על שקיעות וחופיםside_border

side_borderמצלם שקיעותside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק