תשובת השמאל - בלוג פוליטי
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג פוליטיקה > עומר כהן

head_image

תשובת השמאל

תחום

פוליטיקה

ממתי?

2019

כניסה

לבלוג

על הבלוג

מהו אם כן, ״תשובת השמאל״? אני סבור כי כיום לא ברור לרבים בישראל מה מייצג באמת השמאל מבחינת רבות, מה שתורם לניכור כלפי השמאל שלא בצדק, ומלבה מתחים פנים-חברתיים. המתיחות בארץ לא פשוטה, ולא נראה שזה משתפר בקרוב.

עוד אני סבור, כי הימין הפוליטי משתמש בהסתה כנגד השמאל, היות והוא מחפש ליצור תודעה של אויב משותף על מנת להביא לשיתוף פעולה עם תומכיו. ירידת קרנו של השמאל הפוליטי בישראל, נובעת במידה רבה הודות לפוליטקאים אשר היו צריכים אויב כדי לשגשג. לפוליטיקאים מימין כבר אין ממש יריבים פוליטיים, אז הם צריכים להמציא כאלה.

תשובת השמאל מבקש לענות על השאלות הקשות המופנות כלפי השמאל, ולהציג תשובה מקיפה ומנומקת לנושאים הכי בוערים: הבלוג מורכב מרשימת שאלות אשר בעיניי מייצגות את הנושאים השנויים במחלוקת הגדולה ביותר (מי שמעוניין לנסח שאלות עבורי שנותרו מבחינתו ללא מענה, מוזמן ליצור קשר ולשלוח שאלות).

תראו, אני מבין איך זה נראה: לכאורה מדובר ביומרה גדולה מצדי, לענות בשם מחנה פוליטי שלם. עם זאת, אני רואה את ההסברים המובאים כאן הסברים אפשריים ולא בלעדיים. דברי כפי שמובאים לאורך האתר, אינם דברי אלוהים חיים, אלא מבטאים דעה אישית וצנועה, ולא מייצגת דבר מלבד זאת. כל שאבקש לעשות, הוא להוסיף כמה מחשבות לשוק הרעיונות הקיים, ואולי לחדד תובנות קיימות לצורך קיום שיח חברתי מועיל, או לפחות פחות מטורלל.

לפיכך, אבקש להביא את העמדה השמאל-ליברלית ככל שהיא נוגעת למדינת ישראל, עבור אלו המעוניינים לשמוע גם את הצד השני ולא רק את עצמם, וכן עבור אלו הרואים עצמם שייכים לשמאל הליברלי, ומבקשים לחדד נקודות מסוימות, ואולי להתווכח איתי בדרך.

Author

שמי הוא עומר כהן, ואני גר בראשון לציון עם אשתי האהובה מעיין וכלבתי האהובה נענע.

בוגר תואר ראשון ושני מאונ׳ תל אביב בלימודי משפטים, עורך דין בדימוס.
לאחר תקופה בה עבדתי כיהלומן בבורסה ליהלומים, התמסרתי לחלוטין לאהבה שלי, והיא כתיבה.

כיום אני עובד ככותב תוכן בחברה המספקת שירותי אינטנרט, ובנוסף, משקיע ומטפח את הבלוג שלי, בתקווה לייצר השפעה ושיח מעמיק ופורה ככל הניתן.


מה עוד אני עושה


side_borderכותב תוכןside_border

side_borderקידום אתריםside_border

side_borderתרגוםside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק