הבלוג המקצועי של אורלי כהן, מאמנת הורים וילדים עם בעיות קשב וריכוז
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג אימון > אורלי כהן

head_image

בלוג להורים לילדים בעלי הפרעת קשב

תחום

הורות

ממתי?

2017

כניסה

לבלוג

על הבלוג

ילדים אינם מגיעים עם חוברת הפעלה, לא כל שכן ילדים עם הפרעת קשב ולקות למידה.

וההורים- יש להם את ה-תפקיד הכי חשוב בחייהם- וגם את זה לא מגלים לנו, בשום שלב בדרך.

הבלוג בא לתת מענה על כמה וכמה תחומים הקשורים בהורות שלנו לילד הפרעת קשב:

1.    הפרעת קשב ולקות למידה– מה ההבדל ומה הן בכלל? – כן, יש הבדל ויש חשיבות להבין זאת וגם את כל תחום האבחון והטיפול השונים בין שני התחומים. הפרעת קשב היא בבסיסה הפרעה נוירולוגית ואילו לקות למידה היא קושי במנגנונים קוגניטיביים שמשפיעים על רכישת הקריאה, הכתיבה והחשבון.(בכיתות א-ב ובהמשך על כל תחומי הבנת הנקרא)

2.    תקשורת- איך לדבר נכון עם ילד הפרעת הקשב שלי כך שיקשיב לי? ילד בעל הפרעת קשב עובר מהר מנושא לנושא, קשה לו להתרכז ועל כן חשוב שנדע איך לדבר עימו ולא אליו או גרוע יותר- מעליו. חשוב שנזכור לדבר באופן קצר, ממוקד וענייני. הרצאות ודיונים- מתאימים בסיטואציות בודדות בלבד.

3.    בטחון עצמי- מה התפקיד ההורי בחיזוק הבטחון העצמי של הילד- תפקיד עצום, ואיך לעשות את זה באופן נכון ומתאים. ובמילים אחרות, איך לחזק את הילד כך שיאמין בעצמו למרות ועל אף הפרעת הקשב שלו ולקות הלמידה והתסכולים המתלווים לכשלונות שהילד חווה, כתוצאה מהן.

4.    גבולות וחוקים- מה נכון ולא נכון למשפחה שלכם, ואיך במסגרת החוקים אנחנו מעודדים את הילד לעצמאות ותכל'ס מכינים אותו לחיים.

ועוד נושאים כהנה וכהנה מחיי היום-יום, סיטואציות שמכל אחת מהן ניתן ללמוד איך להתנהל נכון עם ילד הפרעת הקשב שלי.

Author

נעים מאד, שמי  אורלי כהן, אני נשואה ואמא ל-4, מדריכת הורים מוסמכת בהתמחות בהדרכת הורים לילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז, מטפלת קוגניטיבית- התנהגותית מוסמכת CBT,  מאמנת הורים וילדים בעלי הפרעת קשב ובעלת נסיון של 28 שנה בליווי ילדים והורים במערכת החינוך.

אני מאמינה כי כל אחד הוא יחיד ומיוחד וחשוב לסייע להורים לזהות את חוזקותיו של ילד הפרעת הקשב שלהם, ולקבל כלים לתקשורת וחינוך נעימים ומכילים.

המומחיות שלי היא בליווי משפחות עם ילדים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. במפגשי הדרכת הורים אנחנו עושים "סדר במושגים", מבינים את הסימנים ללקויות הלמידה ולהפרעת הקשב. ההורים מחזקים את תחושת המסוגלות ההורית ומקבלים כלים להתמודדות ושיפור איכות החיים עם לקות למידה והפרעת קשב

אל הפגישות וההדרכות אני מביאה עמי ניסיון עשיר של  28 שנות עבודה במערכת החינוך וספציפית עם ילדים בעלי הפרעות קשב ולקויות למידה. עובדת מתוך תשוקה ואהבה לילדים ולהוריהם. שניים מילדי הם בעלי הפרעת קשב, עם וללא מרכיב האימפולסיביות כך שעשינו כברת דרך במהלך חייהם ואני משלבת בהדרכה את הידע המקצועי, החינוכי והאישי שצברתי במהלך השנים.


מה עוד אני עושה


side_borderהרצאות לקראת כיתה אside_border

side_borderהרצאות וסדנאותside_border

side_borderהנחיית קבוצות ילדיםside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק