בלוג ללימוד סינית של ניצן שטיינהורן - מסין באהבה
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג אמנות ותרבות > ניצן שטיינהורן

head_image

מסין באהבה

תחום

תרבות

ממתי?

2019

כניסה

לבלוג

על הבלוג

הבלוג שלי נולד מתוך הרצון שלי להפיץ את אהבתי לתרבות והשפה הסינית לכל מי שרוצה וסקרן ללמוד עליה, כדי שכולם יבינו שהיא מצד אחד מופלאה, מעניינת ומדהימה ומצד שני לא מוזרה וזרה, כפי שהרבה עלולים לחשוב.

בבלוג אני מספרת על מספר רבדים מהתרבות והשפה הסינית,שמחולקים ל-4 קטגוריות:

1. קטגוריית "תרבות סין – בארץ סין ושאר ירקות" מאגדת סיפורים הקשורים לתרבות סין ששמעתי מחבריי הסינים או שחוויתי בעצמי במפגשים שלי עם התרבות הסינית, כדי שהקורא ייחשף לתרבות הסינית המיוחדת והשונה.

2. קטגוריית: "חכם סיני – סיפורי חכמים" מכילה בתוכה סיפורי חכמים סינים שסופרו לפני הרבה שנים, וחיו סביב התקופה בה חז"ל חיו. בבלוג קישרתי את הסיפורים הסינים לחיינו כיום, כדי שהקורא יבין שהתרבות הסינית והסינים חכמים ויש מה ללמוד מהם .

3.קטגוריית: "השפה הסינית – זה (לא) סינית בשבילי" מביאה מידע על השפה הסינית, על אופן ההוראה שלי, איך לומדים סינית? ומגלה לקוראים שהשפה הסינית לא קשה, בניגוד לביטוי "זה סינית בשבילי", שעושה יחסי ציבור גרועים לשפה הסינית.

4. קטגוריית: "קורונה – הסיפורים האנושיים של המחלה" נולדה עם פרוץ מגפת הקורונה בסין וגילויי הגזענות והשנאה כלפי הסינים בכל העולם,בעקבותיהם החלטתי לכתוב את הסיפורים של חבריי הסינים כפי שהם סיפרו לי לכל אורך התפרצות המגפה, את הסיפורים של האנשים אותם פגשתי בסין, וגם את החוויות שלי סביב פרוץ הקורונה.

סיפרתי את הצד האנושי שהתקשורת לא תמיד מראה, על מנת ליצור אמפתיה וחיוביות כלפי הסינים.

מקווה שתהנו מקריאת הבלוג!

Author

נעים מאוד שמי ניצן שטיינהורן - מורה לסינית ומרצה על תרבות סין.
אני חיה ונושמת כל מה שקשור לסין, שפתה ותרבותה ב-16 השנים האחרונות.
אני אוהבת ללמד סינית ואוהבת להרצות ולכתוב על תרבות סין לכל מי שרוצה לשמוע ולקרוא.

הכל התחיל לפני 16 שנים, עת התלבטתי מה ללמוד לתואר ראשון באוניברסיטה.
אבי החליט לעזור לי בהתלבטות ואמר: "תלמדי סינית, זו שפת העתיד". לא הייתי בטוחה שזה מה שאני רוצה לעשות כשאהיה גדולה, אבל הנושא נשמע לי מעניין, אז נרשמתי לתואר ראשון בחוג ללימודי מזרח אסיה וביליתי באוניברסיטה  העברית 3 שנים של לימודים מעניינים, מרתקים וכיפיים.

לאחר 3 שנים טסתי לשנה לסין, כדי להעמיק את לימודיי השפה הסינית ואת הבנתי בתרבות הסינית, טיילתי בסין, הכרתי חברים סיניים וגם חברים מכל העולם שלמדו איתי סינית, ונפתחתי לעולם מעניין ומרתק.
מאז ועד היום אני מלמדת על התרבות והשפה הסינית את כל מי שסקרן ללמוד ולדעת.

אני עושה את זה בשמחה, באהבה ובכיף גדול, תוך התאמה למי שנמצא מולי ומשתמשת במשחקים ושירים שהופכים את הלימוד למשהו חוויתי וכיפי. בכל יום שעובר אני גם לומדת בעצמי דברים חדשים על הסינים, בעיקר מהמפגש עם תלמידיי, שמעלים שאלות ולפעמים עונים עליהן ונותנים לי נקודות למחשבה על התרבות המעניינת והמרתקת הזאת, ואת ההבנה שהלימוד עליה לא יסתיים לעולם.


מה עוד אני עושה


side_borderמורה לסיניתside_border

side_borderמרצה על סיןside_border

side_borderמרצה על תרבות סיןside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק