ארכיון איפה פותחים בלוג - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
איפה פותחים בלוג

הפודקאסט הרביעי שלי הוקדש לנושא איפה לפתוח בלוג? בפודקאסט אני מספרת את ההסטוריה של הבלוגים, כי זה חשוב להבין מאיפה העולם הזה התחיל ולאן הוא מתקדם. ולאחר מכן פירטתי מה ההבדל בין בלוג עצמאי לבלוג רב משתתפים, ואיזו פלטפורמה רלוונטית לפתיחת בלוג: ויקס, וורדפרס או SITE123. האזנה נעימה. 

סגירת חלון

מערכת לבניית אתרים ובלוגים, מאוד פשוטה לתפעול, תוך 3 שעות ויש לכם אתר תדמיתי או בלוג באוויר. בחיי.

המערכת היא מערכת סגורה, קרי, אתם בוחרים מהעיצובים ומהתבניות הקיימות, מצד אחד זה לא מותאם אישית, מצד שני זה מספיק יפה וברור בשביל שתמצאו את התבנית שמתאימה לכם, לעסק או לבלוג. פתרון מעולה למי שאין לו תקציב לבניית אתרים או בלוגים ורוצה פשוט ומהר לפתוח את הבלוג שלו או לבנות את האתר ולהמשיך הלאה. עוד על אתר SITE123 לבניית אתרים ובלוגים אפשר לקרא פה, ומי שמעוניין ללמוד איך לבנות אפשר פה

סגירת חלון

התשובה לשאלה זאת  מתחלקת להחלטה בין פורטל או בלוג עצמאי
ואז להחליט במידה ופורטל – איזה פורטל ומדוע.
במידה ובלוג עצמאי האם בבלוגר | ויקס | וורדפרס. (בדרך כלל תלוי תקציב / זמן/ ידע( ממליצה לצפות במצגת שהכנתי במיוחד עבור ההתלבטויות הללו, המצגת פה בלינק

סגירת חלון

עדיפות זה משהו מאוד אישי, שבסופו של דבר מגיע לידי החלטה, בהתאם ליעדים ולמטרות של הבלוג. במקום מה עדיף, אני פשוט אמנה את היתרונות והחסרונות בכל פלטפורמה, ולחסרונות אנסה לתת מענה פרקטי. לאחרונה ניתן להרגיש בזליגה מפורטלים לבלוגים עצמאים. במיוחד בתחום הלייף סטייל והאמנות השימושית וגם בלוגים אישיים מתחילים לפתוח לבד את המקום שלהם. עם זאת, פורטלים מהווים מקום נפלא לטובת קידום בגוגל והתנסות לא מחייבת. ממליצה לקרא את הפוסט שמסביר מה הם היתרונות והחסרונות של בלוג עצמאי ובלוג בפורטל. ממש פה בלינק.

סגירת חלון

וויקס היא פלטפורמה לבניית אתרים, המאפשרת לכל אחד לבנות אתר אינטרנט בחינם ובקלות, בשיטת Drag n' Drop, ללא צורך בידע מוקדם או כתיבת קוד.
הפלטפורמה מאפשרת לבחור תבנית מעוצבת (מאות "טמפלייטים" שעוצבו על ידי מעצבים מקצועיים שעובדים בסטודיו של וויקס) ורק להוסיף לה שינויים קלים, או לבנות תבנית בעצמכם.
היתרונות: נוחות, זול, נראה מעולה, פשוט, מתעדכן כל הזמן
החסרונות: זמן עליה של הבלוג יחסית איטי
ממליצה לקרא בהרחבה את הפוסט שבו ראיינתי את תומר מנהל מוצר ויקס. בלינק.

סגירת חלון

מערכת וורדפרס היא מערכת מעולה, אבל נדרשים להיעזר בתכנות ועיצוב גראפי. ולכן, אם אין לך סבלנות/כסף לכך והויקס נשמע לכן מאיים, נסו את בלוגר. היא לא המערכת הכי אהובה עלי כיום (כי בעיני הפתרון של ויקס הוא אחלה), אבל לבלוג נסיוני, כזה שאת עוד מתלבטת אם לפתוח או לא, ולא בא לך להשקיע יותר מדי זמן בפיתוח, בלוגר היא המערכת בשבילך.
ממליצה לקרא את הפוסט שעושה סדר בדברים ומסביר איך לפתוח בלוג בבלוגר. בלינק.

הנה גם לינק

סגירת חלון

קראת מספיק עד כה, עכשיו הרגעי, הכיני כוס קפה וכנסי לעמוד הוובינרים, בו תוכלי לצפות וללמוד אודות שיווק באמצעות בלוגים. שלושה וובינרים בתחום הטיפול, האמנות וכללי על עולם הבלוגים. מקווה שתיהני.

סגירת חלון

אין עוררין על כך שהרולס רויס של מערכות ניהול אתרים ובלוגים הוא וורדפרס. אבל, פה נדרשת הבנה של קודים, עיצוב ועוד.
במידה ויש לך מטרה מאוד ברורה לבלוג, ואת הולכת עליה בשיא הכח, תעזרי בשירותים של מתכנתים ומעצבים לטובת בניית הבלוג במערכת וורדפרס. לא תתחרטי. לדוגמא, אפשר להעזר בשמחה במיזם חברתי כלכלי בשם TechJump
ואם את בקטע של לנסות לבנות לבד אני ממליצה לקרא את ההדרכה של חן יאקה שומרון אודות בניית בלוג בוורדפרס, ששה צעדים ויש לך בלוג. ההדרכה מחכה לך פה בלינק

סגירת חלון