יונית צוק הבלוגריסטית - יועצת ומרצה בתחום שיווק דיגיטלי
איך התחביב והתשוקה הפכו למקצוע מכניס בזכות תואר שני ובלוג

הי, אני יונית צוק, הבלוגריסטית. הבלוג שלי נכתב בנושא שיווק דיגיטלי באמצעות תוכן, בעיקר על גבי פלטפורמת הבלוגים, אותה אני כל כך אוהבת.

בקצרה: אני מרצה בארץ ובעולם , אודות שיווק דיגיטלי בדגש על פלטפורמת הבלוגים, ניהול קהילות דיגיטליות, מיתוג אישי ברשת וסטוריטלינג.

פיתחתי מודל של 5 שלבים להפיכת התחביב למקצוע מכניס באמצעות הבלוגינג והוא פורסם ב2017 באנגלית בספרות אקדמית (אפשר לקרא פה).

מלמדת, מייעצת ומלווה עסקים בתחום שיווק באמצעות תוכן דיגיטלי באתרי אינטרנט ובפלטפורמת הבלוגים העסקיים, עוזרת להפוך בלוגים מתחביב למקצוע מכניס ומחברת בין בלוגים מצליחים למותגים לשיתופי פעולה מסחריים.

הקמתי את בית הספר הראשון לבלוגים. ובעקבותיו, קהילת בלוגריות ובלוגרים בישראל, בלוגרית ראשית בסטאטרטאפ (לשעבר) מיליון אייז ויזמת ומקימת ההאבבלוגינג הראשון בעולם – החממה לבלוגינג מקצועי, בראשיתו הוא היה מקום פיזי ולאחר מכן הפך לאינדקס של בלוגים מומלצים. אפשר לעקוב אחרי בבלוג, בפודקאסט ובאינסטגרם.

ובהרחבה: סיפור הבלוג שלי הוא סיפור, שכנראה, כל אחת יכולה להזדהות איתו. אפשר לקרא אודותיו פה. 

ב2009, בעקבות לידת ביתי הראשונה, תמר,  היה לי צורך לספר, צורך לכתוב, לא ידעתי כל כך על מה ואיך, ופשוט פתחתי בלוג אישי בסלונה, ממש בימיו הראשונים של הפורטל.

הבלוג האישי פתח לי דלתות לעולם מופלא של בלוגים, קהילות און ליין ויצירה אין סופית.

הבנתי שהגעתי הביתה. לתחום שלא הכרתי לפני. והיה לי רצון ותשוקה לחקור את העולם הזה שעושה לי כל כך טוב.

ב2011, בתור חנונית טורבו, החלטתי לחקור את הנושא במסגרת לימודי תואר שני בתקשורת במכללת נתניה, במקביל לעבודתי כעורכת ראשית של אתרי דיסקונט.

במסגרת התואר, זכיתי לכתוב עבודת מחקר, בהנחייתה של ד"ר עידית מנוסביץ' (המדהימה). עבודת מחקר שבמסגרתה פיתחתי מודל בן חמישה שלבים של הפיכת התחביב למקצוע מכניס באמצעות פלטפורמת הבלוגים. לאחר שלוש שנים, המודל הוצג בכנס תקשורת עולמי ביפן ופורסם בספרות אקדמית באנגלית (אפשר לקרא פה).

היופי במודל, שמבלי לדעת או לרצות, עשה על הבלוג שלי תהליך של אוטוסוגסטיה, והפך את התחביב שלי – כתיבת תוכן ומחקר למקצוע מכניס. הבלוג שלי הפך לעסק בזכות קוראי הבלוג שדרשו ממני לצאת מהמסך וללמד.  וכך עשיתי, וכך אני עושה עד היום.

שנה לאחר פתיחת העסק הבלוגריסטית, במהלכה העברתי הרצאות, השתתפתי בתערוכות בתחום הדיגיטל, העברתי סדנאות וייעוצים פרטיים בנוגע לשיווק באמצעות תוכן ובלוגים, הבנתי שיש רצון להעמיק את הידע בתחום המרתק הזה.

ב2014 יזמתי את בית הספר הראשון לבלוגים, בשם הפרלמנט. 32 בלוגריות ובלוגר האמינו ביכולת שלי להעביר תכנים בצורה רצינית, אנושית, מקצועית ויסודית. וכך היה.

במשך 10 חודשים לימדתי את רזי המקצוע של כתיבת בלוג, כיצד אפשר להפוך את הבלוג למקום של קול וקהילה, שיווק עסק ובמה אישית או עסקית.

מאז לימדתי 7 מחזורים של הפרלמנט באותה התרגשות, ממש כמו בפעם הראשונה. לחצו כאן וגלו איך לפתוח בלוג בלי טעויות

במהלך השנים האחרונות יזמתי  כנסים מקצועיים של בלוגריות ובלוגרים בתחום של כתיבת תוכן, שיווק באמצעות תוכן, הפצה, טראפיק, יצירתיות ועוד.

בנוסף, אני מרצה בכנסים שונים, בבית ספר דיגיטלנט, בבינתחומי, במכון הייצוא, במשרד החוץ, בארגונים ומותגים שונים ומעבירה סדנאות בתחום של שווק דיגיטלי וכתיבת בלוג.
מלווה עסקים ופרטיים בתחום של שיווק דיגיטלי באמצעות תוכן ובלוגים.

אני יכולה עוד הרבה להתפלסף עלי ועל הרומן היפה הזה עם הבלוגים, אבל נראה לי שפשוט כדאי שתקראו את פילוסופית הבלוגים שלי בפוסט שכתבתי בעבר.

החזון של הבלוג: לתת מענה וידע בצורה אותנטית ונדיבה בתחום הבלוגינג. במידה וואתם פעם ראשונה פה ממליצה להתחיל לקרא בעמוד שאלות תשובות.

החזון שלי בתור הבלוגריסטית: להעניק בית וירטואלי וקהילתי לכל מי שכותב בלוג. לייצר קהילה חזקה, קשורה, מפרגנת, נדיבה ואוהבת של יצרני תוכן באמצעות בלוגים.

ללמד כמה שניתן את רזי השיווק הדיגיטלי באמצעות תוכן, שיטת שיווק שכל כך מתאימה לשיווק עסקים בצורה אותנטית וקלה.

בנוסף לבלוג, איפה אפשר לפגוש אותי?

סדנאות:
אחת לתקופה אני מעבירה סדנאות שונות בתחום של כתיבת בלוג. הסדנאות משתנות בהתאם לדרישה ולדברים חדשים שאני לומדת.

ייעוץ אישי:
פגישה או מספר פגישות בהם נבנה את המתווה של הבלוג מהיסוד ועד להצלחה. מתאים לבלוג תחביב, מקצוע או בלוג שמשווק עסק.

קורסים און ליין:
מבחר קורסים שמתעדכנים לאורך השנה בתחומים של כתיבה אינטרנטית, תוכן ובלוגינג, בקורסים מתקיימים במחשב, בזמנים שמתאימים לך.

כנסים | הרצאות | מפגשים:
אחת לתקופה אני אוהבת לעשות משהו לקהילת הבלוגים. אם זה כנס, מפגש או רענון תכנים. בדרך כלל זה לא צפוי אבל מגיע מהלב. עדכונים על הפעילויות הלו ניתן לקבל במיילים שאני שולחת למנויי הבלוג.

הרצאות לארגונים ועסקים:

אני מאוד אוהבת להרצות לארגונים וחברות וגם ברקדמיה בתחום של שיווק דיגיטל, מיתוג אישי, סטוריטלינג, בניית קהילות דיגיטליות ועוד, כל זאת ועוד בסילבוס ההרצאות שלי,

אם התחברת אלי, לבלוג, לנושא, אני מזכירה לך להרשם לבלוג בשביל שנוכל להפגש פעם בשבועיים.