יונית צוק - אודות הבלוגריסטית
איך התחביב והתשוקה הפכו למקצוע מכניס בזכות תואר שני ובלוג

הי, אני יונית צוק, הבלוגריסטית. הבלוג שלי נכתב בנושא שיווק דיגיטלי באמצעות תוכן, בעיקר על גבי פלטפורמת הבלוגים, אותה אני כל כך אוהבת.

בקצרה: אני מרצה בארץ ובעולם , פיתחתי מודל של 5 שלבים להפיכת התחביב למקצוע מכניס באמצעות הבלוגינג והוא פורסם ב2017 באנגלית בספרות אקדמית (אפשר לקרא פה). אני מייעצת אודות תחום השיווק באמצעות תוכן דיגיטלי בפלטפורמת הבלוגים, הקמתי את בית הספר הראשון לבלוגים.

אני מובילת קהילת בלוגריות בישראל, בלוגרית ראשית בסטאטרטאפ (לשעבר) מיליון אייז ויזמת ומקימת ההאבבלוגינג הראשון בעולם – החממה לבלוגינג מקצועי בכפר סבא, מקום של מתחמי כתיבה, קהילה חזקה ומקום להרצאות וסדנאות בתחום בלוגינג, שיווק דיגיטלי והרצאות פותחות ראש.

ובהרחבה: סיפור הבלוג שלי הוא סיפור, שכנראה, כל אחת יכולה להזדהות איתו.

ב2009, בעקבות לידת ביתי הראשונה, תמר,  היה לי צורך לספר, צורך לכתוב, לא ידעתי כל כך על מה ואיך, ופשוט פתחתי בלוג אישי בסלונה, ממש בימיו הראשונים של הפורטל.

הבלוג האישי פתח לי דלתות לעולם מופלא של בלוגים, קהילות און ליין ויצירה אין סופית.

הבנתי שהגעתי הביתה. לתחום שלא הכרתי לפני. והיה לי רצון ותשוקה לחקור את העולם הזה שעושה לי כל כך טוב.

ב2011, בתור חנונית טורבו, החלטתי לחקור את הנושא במסגרת לימודי תואר שני בתקשורת במכללת נתניה, במקביל לעבודתי כעורכת ראשית של אתרי דיסקונט.

במסגרת התואר, זכיתי לכתוב עבודת מחקר, בהנחייתה של ד"ר עידית מנוסביץ' (המדהימה). עבודת מחקר שבמסגרתה פיתחתי מודל בן חמישה שלבים של הפיכת התחביב למקצוע מכניס באמצעות פלטפורמת הבלוגים. לאחר שלוש שנים, המודל הוצג בכנס תקשורת עולמי ביפן ופורסם בספרות אקדמית באנגלית (אפשר לקרא פה).

היופי במודל, שמבלי לדעת או לרצות, עשה על הבלוג שלי תהליך של אוטוסוגסטיה, והפך את התחביב שלי – כתיבת תוכן ומחקר למקצוע מכניס. הבלוג שלי הפך לעסק בזכות קוראי הבלוג שדרשו ממני לצאת מהמסך וללמד.  וכך עשיתי, וכך אני עושה עד היום.

שנה לאחר פתיחת העסק הבלוגריסטית, במהלכה העברתי הרצאות, השתתפתי בתערוכות בתחום הדיגיטל, העברתי סדנאות וייעוצים פרטיים בנוגע לשיווק באמצעות תוכן ובלוגים, הבנתי שיש רצון להעמיק את הידע בתחום המרתק הזה.

ב2014 יזמתי את בית הספר הראשון לבלוגים, בשם הפרלמנט. 32 בלוגריות ובלוגר האמינו ביכולת שלי להעביר תכנים בצורה רצינית, אנושית, מקצועית ויסודית. וכך היה.

במשך 10 חודשים לימדתי את רזי המקצוע של כתיבת בלוג, כיצד אפשר להפוך את הבלוג למקום של קול וקהילה, שיווק עסק ובמה אישית או עסקית.

כיום אני מעבירה את המחזור הרביעי של הפרלמנט באותה התרגשות, ממש כמו בפעם הראשונה.

לחצו כאן וגלו איך לפתוח בלוג בלי טעויות

במהלך השנים האחרונות יזמתי  כנסים מקצועיים של בלוגריות ובלוגרים בתחום של כתיבת תוכן, שיווק באמצעות תוכן, הפצה, טראפיק, יצירתיות ועוד.

בנוסף, אני מרצה בכנסים שונים, בבית ספר דיגיטלנט, בבינתחומי, במכון הייצוא, במשרד החוץ, בארגונים ומותגים שונים ומעבירה סדנאות בתחום של שווק דיגיטלי וכתיבת בלוג.
מלווה עסקים ופרטיים בתחום של שיווק דיגיטלי באמצעות תוכן ובלוגים.

אני יכולה עוד הרבה להתפלסף עלי ועל הרומן היפה הזה עם הבלוגים, אבל נראה לי שפשוט כדאי שתקראו את פילוסופית הבלוגים שלי בפוסט שכתבתי בעבר.

הבלוג כתוב בלשון נקבה מתוך נוחות ואג'נדה לתת מקום לנשים לכתוב את עצמן, אך פונה לקהל משני המינים כאחד.

החזון של הבלוג: לתת מענה וידע בצורה אותנטית ונדיבה בתחום הבלוגינג. במידה ואת פעם ראשונה פה ממליצה לך להתחיל לקרא את הפוסט שעושה סדר בתכני הבלוג.

החזון שלי בתור הבלוגריסטית: להעניק בית וירטואלי וקהילתי לכל מי שכותבת בלוג. לייצר קהילה חזקה, קשורה, מפרגנת, נדיבה ואוהבת של יצרני תוכן באמצעות בלוגים.

ללמד כמה שניתן את רזי השיווק הדיגיטלי באמצעות תוכן, שיטת שיווק שכל כך מתאימה לזמן הדיגיטלי אותו אנו חוות כעת.

בנוסף לבלוג, איפה אפשר לפגוש אותי?

סדנאות:
אחת לתקופה אני מעבירה סדנאות שונות בתחום של כתיבת בלוג. הסדנאות משתנות בהתאם לדרישה ולדברים חדשים שאני לומדת.

סדנת כתיבת בלוג:
סדנא חד פעמית בה אנחנו בונות את עמוד השדרה של אסטרטגית התוכן לבלוג שלך

קורס בניית בלוג בויקס:
 4 מפגשים בהם אנו בונות את הבלוג שלך במערכת של ויקס, מבינות מהי אסטרטגית התוכן של הבלוג ואיך מפיצים אותו

ייעוץ אישי:
פגישה או מספר פגישות אחת על אחת בה אנו בונות אסטרטגית תוכן לבלוג | תכנית פעולה והפצה לבלוג | מזקקות את התחומים בהם את זקוקה לצעד אחד קדימה באמצעות הבלוג

קורסים און ליין:
מבחר קורסים שמתעדכנים לאורך השנה בתחומים של כתיבה אינטרנטית, תוכן ובלוגינג, בקורסים מתקיימים במחשב, בזמנים שמתאימים לך.

כנסים | הרצאות | מפגשים:
אחת לתקופה אני אוהבת לעשות משהו לקהילת הבלוגריות. אם זה כנס, מפגש או רענון תכנים. בדרך כלל זה לא צפוי אבל מגיע מהלב. עדכונים על הפעילויות הלו ניתן לקבל במיילים שאני שולחת למנויי הבלוג.

אם יש לך שאלות בנושא פתיחת בלוג, כתיבת בלוג, זכויות יוצרים ברשת, שיווק באמצעות תוכן ועוד, כדאי לך לבדוק את עמוד השאלות תשובות באתר שלי, יתכן וכבר עניתי על השאלה

במידה ולא עניתי על שאלה שרצית, אשמח שתשלחי אותה בצור קשר על מנת שאוכל לתת מענה.
אם את מעוניינת בהרצאות ויעוץ בתחום הבלוגים, שיווק עסקים באמצעות המדיה האינטרנטית, ליווי להקמה וכתיבת בלוג- ממליצה לקרא את סילבוס ההרצאות שלי, השקעתי בו הרבה מחשבה

וקצת בפן האישי, כי זה תמיד כיף, את מוזמות להכיר את עולמי האישי בבלוג שלי אמאעובדת עצות ואת חוויותי מהרילוקיישן לבולטימור, ארה"ב, בבלוג שלי באתר תכף נשוב.
ובמידה ורצית לדעת שפעם גדלתי בכפר, בהמשך נלחמתי להיות קצינה בשייטת 13, ואיך מלימודי תואר ראשון בספרות צרפתית יצאתי עורכת תוכן, תוכל לקרא פה
ואחרי האודות הארוך הזה, במידה והתחברת ומצאת את הנושא מרתק, הכי הייתי שמחה שפשוט ניפגש פעם בשבועיים במייל שלך עם עדכון מהבלוג שלי בתחום של בלוגים, תוכן וקהילה און ליין.
כל מה שצריך זה להירשם לבלוג מתחת לסרטון הוידאו. תודה שאת קוראת אותי.