בלוג טיולים ומסעות של העיתנואית גליה גוטמן ביעדים אקזוטים
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג טיולים > גליה גוטמן

head_image

בלוג - גליה

תחום

טיולים

ממתי?

2016

כניסה

לבלוג

על הבלוג

בלוג-גליה

זהו בלוג אודות מסעות של טבע ותרבות בעולם ובארץ. לאחר שנים של ניסיון כעיתונאית עצמאית, הבנתי שהטיולים הכי טובים נמצאים בין דפי הדרכון. או לחילופין, בדפי הבלוג הנוכחי. הטיולים בבלוג שלי מתפרשים על פני שנים ויבשות –  מהטרק הראשון שלי בגיל שלוש וחצי, כשברחתי לבד לים בקריית חיים בשנות החמישים של המאה הקודמת, ועד אנטארקטיקה והקוטב הצפוני.

תוכלו למצוא בו תיאורים של פינות נידחות בבוליביה, כמו למשל העיר טופיצה והשביל שבו התרחש השוד האחרון של קיד וקסידי; הפלגה לאנטארקטיקה בעקבות ארנסט שקלטון; מסע במדבר המערבי במצרים ועד גבול לוב; טיול חורף ברוסיה בסנט. פטרבורג המושלגת, וגם טיולי שטח לא שגרתיים בארץ כמו למשל לחווארי נאות הכיכר.

בקרוב גם אפרסם פוסטים על מסעות שלי בפינות נידחות בסיביר, כאלו שרגל של תייר לא דרכה בהן כמו חצי האי טאימיר שמעבר לחוג הקוטב הצפוני, או האיים הקוריליים שבין חצי האי קמצ'טקה ליפן. עוד תוכלו לקרוא בו על הרפתקה בנהר פרא בצפון מערב קנדה, על מדבר דנקיל בצפון מזרח אתיופיה, שכתב של הנשיונל ג'יאוגרפיק כינה המקום האכזרי ביותר בעולם, על מסע במזחלות כלבים עם אינואיטים במזרח גרינלנד, ועוד ועוד…

יותר מתיאורים של מסלולי טיול וטיפים מעשיים, יש בבלוג שלי תובנות על החיים במקומות קרובים ורחוקים שבהם הייתי, וסיפורים חווייתיים על הטבע, ההיסטוריה, התרבות והאנשים של המקום.

"כי העולם גדול-גדול, צריך לראות בו את הכל"… (נתן אלתרמן)

Author

"מה איבדת שם?" זה מה שאני תמיד שומעת ממכרים ששואלים לאן יהיה הטיול הבא שלי. החברים הקרובים והמשפחה כבר התרגלו ואף מצפים שאפתיע שוב ביעד לא שגרתי,  ואילו אני ממשיכה, בסקרנות בלתי נלאית ובחדווה עצומה, לגלות עולמות חדשים ולהגשים חלומות.

כך אני מוצאת את עצמי רוקדת עד אובדן חושים בקרנבל בבאהייה שבברזיל, מטפסת על הרי געש בקמצ'טקה שברוסיה או במדבר דנקיל באתיופיה, משתחלת למערה בעומק 50 מטר בפארק טורוטורו בבוליביה, חובצת חמאה עם נוודים בטיול שטח במערב מונגוליה, רוקדת עם מקומיים מסבירי פנים בבוכרה, מסתכלת לדובים לבנים בעיניים בדרך לקוטב, או מתפעלת מהכוכבים במדבר סהרה במצרים.

אני אוהבת לטייל גם בארץ, במרחבים שבהם עוד אפשר ללכת קצת לאיבוד, מנחל עורבים בגולן עד נחל אשלים בנגב.

היום אני עיתונאית עצמאית, המתמקדת בנושאי טבע ותרבות, טיולים ומסעות, וכתבותיי מתפרסמות דרך קבע במגזינים מובילים כמו מוסף G של גלובס ומסע אחר.

את הניסיון, את ההתלהבות ואת התובנות ממסעותיי אני חולקת עם שומעיי בהרצאות שאני נושאת ברחבי הארץ.


מה עוד אני עושה


side_borderהרצאות: טיולים מיוחדיםside_border

side_borderכתיבה עיתונאיתside_border

side_borderכתיבת תוכןside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק