בלוג אוכל לטיני טעים מאת ויקי גורשטיין: טעמים מקצה העולם
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג אוכל ובישול > ויקי גורשטיין

head_image

טעמים מקצה העולם

תחום

אוכל

ממתי?

2016

כניסה

לבלוג

על הבלוג

הבלוג שלי נולד בצ'ילה הרחוקה, הריתי אותו ביום ההולדת ה – 43 שלי וכעבור חודשיים הוא נולד. לפני שהגעתי לשליחות בצ׳ילה הייתי בטוחה שהאוכל הלטיני הוא בעיקר אמפנדס, אלפחורס ואסאדו. כמה לא הבנתי וכמה התאהבתי.

התאהבתי באנשים, בנופים, במוסיקה ובשמחת החיים. התאהבתי באוכל ובאלכוהול וידעתי שאני חייבת להעביר את זה הלאה, לגרום לעוד ועוד אנשים להכיר מקרוב ולהתאהב כמוני בתרבות האוכל הלטיני.

בבלוג הטעים שלי יש כל מה שתרצו לדעת של המטבח הלטיני:

איזה מטבחים שייכים למטבח הלטיני, באיזה תבלינים וחומרי גלם מיוחדים משתמשים (ידעתם שמרקן זו הפפריקה החריפה של צ׳ילה ואחי אמריו הוא הפלפל החריף של פרו ואפילו הצלחתי לגדל אותו בגינה שלי ויש עוד).

אגלה לכם כל מה שגיליתי על השילוב המרתק בין המטבח הפרואני לאסייתי (כמו לומו סלטדו).

כמובן שלא אדלג על מנות טיפוסיות כמו פסטל דה צ׳וקלו, עוגת טרס לצ׳ס, פיסקו סאוור ועוד.

בבלוג שלי תוכלו למצוא גם סיפורים על מקומות שטיילנו בהם בדרום אמריקה כמו: פוקון, פוארטו ואראס, בואנוס איירס, מדבר אטקמה ועוד. מאז שחזרנו לארץ נוספו בבלוג גם סיפורים על טיולים מרחבי העולם וישראל.

Author

נעים להכיר אני ויקי גורשטיין ואני מגיעה ממשפחה שהמטבח הוא לב הבית והחיים בו תמיד מסתובבים סביב הסירים שעל הכיריים והתנור.

כל מפגש מתחיל בנישוקים וחיבוקים, ממשיך דרך המגירה הקטנה, מוציאים מזלג ואז מרימים את המכסים של הסירים וטועמים כל מה שמתבשל.
מזל שאצל אמא שלי האוכל אף פעם לא נגמר.

ולמרות כל זה כשהייתי צעירה לא הייתי אכלנית גדולה, והאהבה הגדולה לאוכל והסקרנות לטעמים חדשים הגיעה בשלב מאוחר יותר בחיים שלי.

לאחר הצבא למדתי מחשבים ועסקתי בתחום שנים רבות אבל שמתי לב שתמיד בתקופות קשות המפלט שלי היה המטבח, כאשר נכשלתי באיזה קורס הייתי בודקת איך נרשמים לתדמור. כאשר החלטתי להפסיק לעבוד בהיי טק בדקתי אופציות הקשורות לקולינריה כמו  להיות שוקולייטרית, או להכין לחמי מחמצת ועוד.

בזמן השליחות בצ‘ילה עשיתי שני קורסי בישול: פרואני ומקסיקני והיום אני מעבירה סדנאות בישול לטיניות אצלי בבית, בציפורי.


מה עוד אני עושה


side_borderסדנת בישול אוכל לטיניside_border

side_borderשיתופי פעולה מסחרייםside_border

side_borderמתכוניםside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק