אירועים מחוננים הינו בלוג חינוך בדגש על עולם המחוננים וההוראה למחוננים
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג חינוך > רחל ארליך

head_image

אירועים מחוננים

תחום

חינוך

ממתי?

2018

כניסה

לבלוג

על הבלוג

הבלוג הוא ה"חדר-משלי", בו אני כותבת כל מה שמעניין אותי כבר למעלה מעשור: חינוך והוראה בכלל, ומחוננים – בפרט.

הבלוג הוא המקום שבו אני חושבת על מחוננים. הוא המקום שבו אני חולקת מידע ומציעה כיווני מחשבה להורים למחוננים ולמורים שיש להם מחוננים ומצטיינים בכיתה. אני כותבת על המחוננות ומאפייניה, על התמודדויות עם מחוננים, על מדיניות איתור מחוננים ומצטיינים ועל תוכניות טיפוח.

הבלוג הוא גם המקום שבו אני חושבת על חינוך. על מערכת החינוך, ועל חינוך והוראה מחוץ למערכת. על מה שיש ועל מה שהייתי רוצה שיהיה. על דעות ומוסכמות, על אבני יסוד ועל טרנדים חולפים.

ולפעמים יש בבלוג דברים שהם לא זה ולא זה. כי ככה זה בחדרים, יש בהם פינה של "כל-מיני".

כמו הרבה דברים בקריירה שלי, גם הבלוג התחיל קצת במקרה. יש רגע שבו סיר מתחיל לעלות על גדותיו. צריך לזהות את הרגע הזה רגע אחד קודם, ולפעול: לפתוח את המכסה, לשחרר לחץ, לחלק לסירים אחרים. בדיוק ככה זה היה : שנים של חינוך, מתוכן עשור של עבודה עם מחוננים ומצטיינים, עם מורים-של ועם הורים-של התחילו לבעבע. פתחתי את הסיר, העמדתי בלוג והתחלתי לצקת. עם הזמן למדתי לזהות כלים שונים וסועדים שונים ותבלינים שונים, למדתי מה מעניין אותם ואותי ואיך. וכל הזמן אני ממשיכה ולומדת, ממשיכה וכותבת.

Author

נשואה לאחד, אם לשלושה (בבלוג הם קרויים גשם, שלג ורוח סערה). כך התחלתי את הבלוג, מאז השתדרגתי: הפכתי לחמות ולסבתא.

כשהייתי ילדה ידעתי שכשאהיה גדולה אהיה מדענית. וגם סופרת. ואם לא שני אלה – לא ידעתי מה אהיה, אבל ידעתי על-בטוח מה לא: לא אהיה מורה. מה שאומר שעשרים וקצת שנותי במערכת החינוך (מחנכת, מורה להסטוריה, מדריכה פדגוגית ומתכללת באגף למחוננים ולמצטיינים) הן צדק פואטי.

תמיד הייתי סקרנית. למידה מסקרנת אותי, וחשיבה, ובני אדם: מה הם חושבים, ועל מה, ואיך. אני קוראת הרבה: מאז שגיליתי את הקריאה אני לא יכולה בלי ספר, רצוי שניים-שלושה בו-זמנית. ויש עוד דברים שאני אוהבת: לסרוג, להכין מנות אחרונות, לעשות פסיפס. להתבדח. לשחק.

ולכתוב. מסתבר שגם את זה אני אוהבת.

וככה יצא, שעל סף שינוי מקצועי פתחה בפני אשה יקרה אחת את עולם הבלוגים, ומאז אני כל הדברים הנ"ל, ובנוסף - בלוגרית. וזה כיף גדול, כי אני כותבת על מה שאני עושה ועושה את מה שאני כותבת.


מה עוד אני עושה


side_borderסדנאות לצוותי מוריםside_border

side_borderהרצאות לצוותי חינוךside_border

side_borderהרצאות להוריםside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק