בלוג טיולים של בנצי גורן מדריך טיולים הוא בלוג מיוחד שמשלב היסטוריה ומסלולי טיול
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג טיולים > בנצי גורן

head_image

תחום

טיולים

ממתי?

2017

כניסה

לבלוג

על הבלוג

הבלוג נוצר בשנת 2017 ועוסק בכמה תחומים.

1. אני מרבה לכתוב על מקומות מעניינים בעולם בהם אני מדריך וגם כאלו שביקרתי בהם באופן פרטי ללא קבוצה מאחורי. תמיד חיפשתי את הסיפורים המעניינים שמאחורי פסלים, אנדרטאות, מזרקות, כנסיות מעניינות, כפרים, גשרים, וכל אלו משמשים לי נושאים לכתיבה. אני מספר מה הרקע ההיסטורי של המקום, חשיבותו התרבותית, איך מגיעים לשם וכמו כן לעיתים מסלול הליכה מומלץ.

2. כחובב היסטוריה אני כותב מדי פעם גם על אירועים היסטורים חשובים כמו למשל על השפל הגדול בארה"ב וכיצד בא לידי ביטוי בתרבות ובאמנות, על הצילום הידוע של ההוצאה להורג בסייגון בזמן מלחמת וייטנאם, על מהומות השחורים בדטרויט בשנת 1967 ועל מהומות הסטודנטים בשיקגו בשנת 1968.

3. גילוי נאות: אני פריק של מוסיקה וכמו שאני מתעניין בסיפורים שמאחורי המקומות המעניינים, כך אני מתעניין גם בסיפורים שמאחורי השירים. הרבה מאוד אירועים היסטורים חשובים זכו לביטוי ויצוג במוסיקה ואם תיכנסו לבלוג, תגלו כמה וכמה פוסטים בנושא. גם בטיולים שאני מדריך אני משתדל למצוא את המוסיקה המתאימה לכל מקום וזו עוד דרך עבורי לחבר את המטיילים למקום.

אז לסיכום מה היה לנו כאן? אתרים וטיולים, מוסיקה, היסטוריה, תרבות ואמנות. מוזמנים להיכנס ולצאת איתי למסע.

Author

בנצי גורן, יליד תל אביב, בוגר המגמה לצילום בקמרה אובסקורה.

סיפורי מסעות וטיולים רתקו אותי כבר בילדותי. אפשר לומר כי ממש גדלתי על סיפורי ההרפתקאות של צ'יפופו במקומות שונים בעולם, על סיפוריהן של נוריקו סאן הילדה מיפן ואלה קארי הילדה מלפלנד, על וינטו ויד הנפץ בסיפורי  המערב הפרוע של קארל מאי, על סיפורה של בת מונטסומה והרי אי אפשר בלי ד"ר דוליטל, לובונגולו מלך זולו (עם הציורים הנפלאים של נחום גוטמן שגם כתב), רובינזון קרוזו ומסעותיו של גוליבר... כבר אז התעוררה בי התשוקה לטייל ולראות עולם.

לאחר שנים רבות בהן עסקתי בנושאים אחרים (שבהחלט איפשרו לי לראות עולם) למדתי הדרכת טיולים ומאז 2012 הדרכה היא תחום עיסוקי העיקרי. אני נהנה להכיר אנשים חדשים, לגלות פסיפס מרתק של תרבויות, דתות ואורחות חיים שונות, להעביר את העושר הזה למטיילים שאיתי וליצור ביחד חוויות חדשות להם ולי.

אני חובב היסטוריה, חובב ספרות ו"פריק" של מוסיקה בכלל אך ג'אז וקלאסיקה בפרט. טייל מושבע בארץ וכמובן גם בעולם. במקביל להדרכת טיולים אני מרצה במספר תחומים הקשורים בהעשרת ידע.


מה עוד אני עושה


side_borderהרצאות במגוון נושאיםside_border

side_borderמדריך טיוליםside_border

side_borderהיסטוריון חובבside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק