בלוג על דכאון בשם נופלת וקמה
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג אישי > קמה ש.

head_image

כי נפלתי קמתי

תחום

אישי

ממתי?

2020

כניסה

לבלוג

על הבלוג

בזמן הדיכאון שעברתי, מתוך החושך הגדול שאפף אותי, היה בי פחד שאני לא באמת אצא מזה. שאהיה חולה לעולם. שבעצם – החיים שלי נגמרו; ושמה שמחכה לי מכאן ואילך, זה קיום עלוב ונורא.

ידעתי שאפשר להחלים מדיכאון, כי זה מה שהסטטיסטיקות אומרות. אבל בקושי הכרתי אנשים שהתמודדו עם דיכאון כמו שלי וחזרו ממנו. הייתי זקוקה לתקווה. הייתי צמאה להוכחות חיות, לסיפורי הצלחה – אבל לא פגשתי אותם.

רציתי לדעת שאפשר לעבור את מה שאני עוברת, להחלים, ולזכות לחיים של טוב.

את הבלוג הזה, אני כותבת בראש ובראשונה לכל מי שמתמודדת עכשיו עם דיכאון. אני משתפת מהחוויה שעברתי כדי להעניק הזדהות מחד, ואופק ותקווה מאידך. ואני כותבת גם עבור חברותיי לגורל, – בוגרות הדיכאון – מתוך מחשבה שדיכאון היא חוויה משנת חיים, שמותירה רושם עז גם הרבה אחרי שהוא מתאדה.

לבסוף, אני כותבת גם עבור החבֵרה / קרובת המשפחה של מי שחווה דיכאון. קשה מאד למי שלא נחשף מקרוב לדיכאון להבין על מה בכלל מדובר. כתוצאה מכך, נוצרים מצבים של חוסר הבנה, פגיעות הדדיות ובדידות שהולכת ומעמיקה. אני מאמינה שכתיבה אישית על ההתמודדות הזאת עשויה לשפוך מעט אור על הנושא הכאוב הזה.

בבלוג אני מתייחסת לדיכאון שהיה לי, וכמו כן לדברים שמרכיבים היום את חיי – ההתמודדויות, הגדילה והטוב. הוא מורכב מפוסטים שכתובים כפסקאות קצרות, משירים וממאמרי עומק. הכתיבה מיועדת בעיקר לנשים, אם כי זה בלוג פתוח לכולם

Author

אני קמה ש. ואני כותבת באופן אנונימי את הבלוג ''כי נפלתי קמתי''. לפני כ-10 שנים, חליתי בדיכאון קשה וממושך. זכיתי להחלים ולהשתקם והיום אני זוכה לדבש ולעוקץ, אני טועמת מר ומתוק, חווה נפילות וטוב אינסופי. ובעיקר – יש לי חיים. במובן הפשוט והגדול של המילה.

עד לא מזמן, הדיכאון היווה איזשהו פרק חשוב בקורות חיי... שלרוב העדפתי לשמור לעצמי. בתקופה האחרונה התחלתי להתבונן מחדש על הדיכאון שחוויתי והתחלתי לרצות להוציא החוצה מחשבות ותובנות בנושא. הכתיבה, ובעקבותיה והמפגש עם הקוראות, מעניקות משמעות חדשה ובלתי צפויה לכל הדברים הלא קלים שעברתי.

הדרך שעברתי גרמה לי לפתח כמה אמונות גדולות. אמונה גדולה בכוח הריפוי. אמונה גדולה באדם ובכוח שלו לקום מניסיונות קשים ולהיבנות מחדש. ואמונה גדולה בכך שקשר זוגי יכול להעמיק, להתחזק ולצמוח דווקא מתוך משבר.

אני מתגוררת בירושלים, נשואה ואמא לארבעה מתוקים ב''ה


מה עוד אני עושה


side_borderכותבת את הבלוגside_border

side_borderעובדת עם עצמיside_border

side_borderנופלת וקמהside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק