מיקה יעקב - בלוג אישי על הפרעות אישיות ומינימליזם
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג אישי > מיקה יעקב

head_image

La petite fleur rose

תחום

אישי

ממתי?

2020

כניסה

לבלוג

על הבלוג

לבלוג קוראים La petite fleur rose שזה אומר פרח קטן וורוד בצרפתית. בחרתי בשם הזה בשל האהבה שלי לפרחים בכלל ולפרחים ורודים בפרט. כשאני חושבת על פרח ורוד ויפה עולה לי הרדוף הנחלים – יפה ועדין אך רעיל וקטלני, כאשר כאן אני באה לידי ביטוי. הבלוג יתמקד בחלקים היפים יותר בחיים שלי ובאלו שקצת פחות ויחולק לשלושה תחומים; טבע, מינימליזם והפרעות אישיות.

אתחיל מהסוף ואדבר על הפרעות אישיות ועל שלושת האשכולות אליהם חילקו את ההפרעות השונות בדגש על אשכול ב', שם אני נמצאת. אפרט איך זה לחיות עם הפרעת אישיות ואיך היא משפיעה על חיי, על הסטיגמות שמגיעות איתה ועל הטיפולים השונים שעברתי.

אמשיך בלספר על המשיכה שלי לטבע. אחרי שנים של טיפולים פסיכולוגים שונים, הבנתי שהפסיכולוג הטוב ביותר שפגשתי הוא הטבע. האנרגיות שאני סופגת, היופי עוצר הנשימה והמחזוריות המדהימה שהטבע ממשיך לקיים בכל יום הקסימו אותי. בין אם בהרים ירוקים מלאי צמחייה בצפון או במדבריות עם נחלים שבוקעים מסלעים בדרום – הטבע מחבק ומכיל, לא שופט ומאפשר חופש אינסופי.

אסיים במינימליזם – זהו תהליך שהתחלתי לא מזמן והוא מתקשר גם להפרעות אישיות וגם לאהבתי לטבע. אנחנו מגיעים לעולם ללא דבר וכך גם נעזוב אותו. לחפצים אין ערך כשלעצמם, אלא רק את הערך שאנחנו בוחרים שיהיה להם, ולכן הדברים המקיפים אותנו צריכים להיות מעטים ולשרת אותנו. יצירת מרחב נקי מחפצים מיותרים מזרימה אנרגיה חיובית להתמודדות הנפשית שלנו ולהבנה שלנו מה באמת חשוב. וכמו שלכל דבר בטבע יש מטרה, כך גם לחפצים המקיפים אותי.

מזמינה אתכם להצטרף אליי למסע ולהירשם לבלוג.

à bientôt

Author

שלום, שמי מיקה, ילדת טבע נצחית ומדריכת פילאטיס במקצועי.

עוד כשהייתי בבית הספר היסודי, גיליתי שגדר בית הספר נמוכה, מה שאפשר לי לברוח אל החורשה הסמוכה, ומשם ללכת עד לספארי בר"ג.
נוכחתי לדעת שחיות וצמחים מרגיעים אותי וסביבם אני מאושרת.
בכל הקשור לבית הספר, אהבתי ללמוד לבד והרגשתי שמסגרות לא התאימו לי, הן גרמו לי לחרדות.
במשך שנות נעוריי טופלתי אצל בעלי מקצוע שונים על מנת להחזיר אותי לתלם. זה לא כל כך הצליח להם, הגעתי רק לשיעורים שעניינו אותי ולמדתי לבד למבחנים.

ככל שגדלתי, נוספו לחרדות תחושת שעמום וריקנות, עד שבגיל 20 התחלתי את לימודי הפילאטיס וזהרתי מחדש. הבנתי שזה המקצוע שלי, שתנועה היא מתנה לגוף ולנפש. עבדתי בכמה סטודיואים במרכז הארץ עד שבגיל 25 התגלה אצלי חיידק ברקמות הרכות שהוביל את השנתיים הבאות להיות קריטיות עבורי: ביליתי את רובן בבתי חולים והן כללו תרופות שונות וניתוחים רבים. קרסתי. היום התחיל בתחושת אפתיות והמשיך בחרדה תהומית. בכל בוקר עליתי על רכבת הרים רגשית שאין לדעת איך ומתי תסתיים.
אובחנתי כבעלת אישיות גבולית, קיבלתי כדורים מייצבים וחזרתי לטבע.

הפעם הוספתי לחיי עוד עקרון שהטבע מיישם מדהים – עיקרון המינימליזם. תרכוש ותשתמש רק במה שאתה צריך ולא מעבר. לאחרונה פתחתי את הבלוג שלי, La petite fleur rose, כדי לשתף בכל מה שמעסיק אותי, בדגש על טבע, מינימליזם והפרעות אישיות.


מה עוד אני עושה


side_borderכתיבה ועריכת תוכןside_border

side_borderבניית אתרים בסקוורספייסside_border

side_borderלימוד מינימליזםside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק