אורית פרנפס יוצרת הבלוג למידה מתנועת החיים
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג חינוך > אורית פרנפס

head_image

למידה מתנועת החיים

תחום

חינוך

ממתי?

2016

כניסה

לבלוג

על הבלוג

הבלוג צמח ובמידה מסויימת גם הצמיח את גישת "למידה מתנועת החיים".

"למידה מתנועת החיים" היא גישת למידה שמכוונת לשזור מחדש את הלמידה עם תנועת החיים של הילד, ולאפשר חיבור, התלהבות, חיוניות ומשמעות בתהליך הלמידה. הגישה מזמנת לאנשי חינוך והורים התבוננות על למידה דרך עדשה חדשה הטומנת בחובה פוטנציאל ללמידה אחרת.

גישת "למידה מתנועת החיים" מבוססת על רעיונות פילוסופיים רבי עוצמה של הפילוסוף והפסיכולוג יוג'ין ג'נדלין. הפעולה של הרעיונות הפילוסופיים בשדה החינוך מכוונת ללמידה בעלת איכויות חדשות.

רוב הזמן אנחנו כמו דגים במים. שוחים ולא מודעים בכלל למים שבהם אנחנו נמצאים. אנחנו רגילים שלומדים בדרכים מסוימות, שחווים למידה באופן מסוים, שבית-ספר הוא כזה. דורות על גבי דורות חווים למידה בבית-הספר בדרכים דומות. אופן הלמידה הבית-ספרי הוא המים שבתוכם אנחנו שוחים. פה ושם יש שינויים ויש חלופות אבל לרוב למידה נתפסת בדרך מאד מסוימת. מתי יוצא לנו רגע לעצור ולבחון מהי באמת למידה ואיך היא נחווית במיטבה? איך היא תהליך חיים שמשתלב באופן אורגני בתהליכי חיים אחרים? הגישה, והבלוג מציגים זווית הסתכלות מעניינת וייחודית על למידה על גווניה והיבטיה השונים, ובתקווה, יוצרים אפשרות לשינוי.

בבלוג פוסטים שמבהירים רעיונות שונים ומדגימים אותם, פוסטים רבים מציגים גם פרקטיקות ורעיונות יישומיים, חלק מהפוסטים מיועדים לאנשי חינוך בעיקר, חלקם יותר מכוונים להורים, ורבים מהם יכולים לעניין גם אנשי חינוך וגם הורים.

לבלוג מילון מונחים למושגים הפילוסופיים של ג'נדלין, ויש קישורים למונחים אלה מהטקסטים עצמם.

Author

נעים מאד, אני אורית. אני חוקרת תהליכי למידה, מרצה, משחקת ברעיונות, מפתחת סביבות למידה.

אני בת-זוג לאיציק, ואמא לשלוש בנות (23, 18, 7). הן מהוות השראה עבורי, ואני לומדת מהן המון. הקטנה לומדת מתנועת החיים (אין לה ברירה...) ומספקת לי ים של דוגמאות - אפשר לראות בבלוג.

חלק ניכר מחיי התעסוקה שלי הקדשתי לבניית קריירה אקדמית. לימדתי וחקרתי באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטת בן-גוריון בתחומים של הבנה קונספטואלית במדעים, למידה עם ייצוגים ויזואליים, חוויות למידה משמעותיות ומודלים אלטרנטיביים ללמידה והוראה.
עד שהיה לי די וחיפשתי מה עוד.

במהלך השנים האחרונות (החל מ 2015) למדתי התמקדות, והעמקתי ברעיונות הפילוסופיים של פרופ'  יוג'ין ג'נדלין. בהשראת רעיונות אלה, פיתחתי את גישת למידת מתנועת החיים, אני מתנסה איתה עם ילדים, ומפיצה את רעיונות הגישה ואת הפרקטיקות שלה בכתיבה, בהרצאות ובסדנאות.

בשנה האחרונה אני מנהלת את קהילת הפייסבוק "בשביל הלמידה" לקידום למידה מחוברת, מעוררת ומשמעותית.


מה עוד אני עושה


side_borderסדנאות לאנשי חינוךside_border

side_borderסדנאות להוריםside_border

side_borderכתיבת תכניםside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק