ליאורה חיים כותבת בלוג הורות, אימון הורים, הדרכת הורים בנוגע למערכות יחסים
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג הורות > ליאורה חיים

head_image

ליאורה חיים

תחום

הורות

ממתי?

2019

כניסה

לבלוג

על הבלוג

העידן החדש מזמן להורים ולמתבגרים אתגרים מורכבים בהתנהלות מול מתבגרים.ות.

ראשית גיל ההתבגרות כיום מתחיל בגיל 8, החשיפה המאוד מוקדמת של ילדים כיום לרשת, משך הזמן שהם שוהים מול המסך משפיעה מאוד על מספר תחומים מרכזיים:

1.      מערכות יחסים – בתוך הבית בן הורים לילדים ובינם לבן עצמם – הופכות להיות שטחיות, רדודות, מתנהלות מאחורי מסך, באמצעות הודעות, מסרים, תמונות ופחות בשיח אישי פרונטלי.

2.      רגשות – לרגש אין מקום בתוך המסכים, הכל עובר מהר מאוד ל story יש משמעות רגעית בלבד, אחרי 24 שעות הוא נמחק והופך ללא רלוונטי, כמות המסרים המרובה גורמת למתבגרים לשחיקת הרגש, להדחקה ולהמון המון בדידות, תסכול ותחרות יומיומית על מקומם בתוך הרשת.

3.      פגיעה בערך העצמי וניתוק מהמציאות – תרבות ה FILTERים, הפוטו שופ והפייק שנמצא ברשת, מבלבלת ומתסכלת את המתבגרים, הם חיים בתודעה של כולם נהנים, שמחים, יפים ומושלמים חוץ ממני, גורם להם לתסכול ולהתנתקות והתרחקות מעצמם, הם רוצים להיות מישהו אחר.

4.      חשיפה לפורונו, אלימות, סמים ואלכוהול  – גיל החשיפה לפורנו במדינת ישראל הוא 8, הם נחשפים ונפגעים מהחשיפה בכל שכבות הגיל, הם מנסים לחקות, להיות כמו ה"גדולים", מתבלבלים, נכנסים לחרדות, פחדים, תסכולים שגורמים להם להסתגרות ובדידות.

המסכים הם כמו השמש, זורחים כל בוקר גם בחורף, לא נוכל לנתק אותם מהמסכים, התפקיד ההורי בעידן החדש הוא לבנות להם ערך עצמי גבוה, כזה שיאפשר להם להתנהל בתוך הרשת, לשמור על עצמם שם, ולהישאר מחוברים למציאות החיים האמיתית.

הבלוג – מספק מענה, שיח, מידע להורים – איך עושים את זה נכון ובעיקר מספק הצצה לעולם של המתבגרים דרך העיניים שלהם.

Author

אני מתייחסת לעבודה שלי כשליחות ביכולת לעזור למשפחות לייצר תקשורת בין בני הזוג ובין בני המשפחה, שמותאמת לעידן הדיגיטלי מרובה המסכים והפרעות התקשורת.

המטרה שלי היא ללמד הורים ומתבגרים לתקשר זה עם זה, בצורה מיטיבה ולשפר את האווירה המשפחתית. הדגש העיקרי שחשוב לי להעביר, שההורים יכולים וצריכים  להיות משמעותיים בגיל הנפיץ ביותר בחיים, גיל ההתבגרות.
מאמינה גדולה במערכות יחסים ושינוי הרגלי השיח שגורמים להתפוררות מערכות היחסים במשפחה, וביצירת שפה משותפת, למתבגרים ולהורים, שמורכבת משיח עדכני, ונוכחות הורית משמעותית ופתוחה למתבגרים.

שיטת המגע והאיפור - הדרכות הורים ומתבגרות – המתבגרות חיות בעולם, שלרוב, אינו העולם של האימהות בצורה כל כך אינטנסיבית. העולם שלהן מורכב מביוטי, סטיילינג ומראה חיצוני. ולכן, פיתחתי שיטה שבה דרך האיפור החיצוני, אני מצליחה לחדור פנימה, למגרש הפנימי שלהן.  השיטה מאפשרת לי לפתח שיח וטיפול בכאב של המתבגרות ושל ההורים.

אני מאמינה ששינוי אמיתי מתרחש כשבנאדם מבין מה הוא עושה, קודם כל מרגיש את זה על עצמו מתוך התנסות ומשם הדרך לשינוי ההתנהגות פשוטה יותר. פחות מילים יותר להרגיש ולעשות.

 


מה עוד אני עושה


side_borderקלפי אימון ייחודייםside_border

side_borderסדנאות למתבגרות ולנשיםside_border

side_borderהרצאות סכנות ברשתside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק