בלוג אימון של מורה, בלוג חינוך, מיטל צבאג חוקרת את נושא האימון והחינוך בבית ספר
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג אימון > מיטל צבאג

head_image

המורה המאמנת

תחום

חינוך, אימון

ממתי?

2017

כניסה

לבלוג

על הבלוג

מה עומד מאחורי ההחלטות שלנו כמורים? איך מתכננים שיעור? שנה? למה דווקא כ ולא אחרת? מה שאני מוצאת כרלוונטי ובעל ערך, האם הוא גם בעל ערך לתלמידים שלי? איך אני מוצאת את סט הערכים שלי בתור מורה? על שאלות אלו ועוד רבות נוספות אני שואפת לענות עבור עצמי אך גם לתת כלים למורים נוספים הנמצאים בתהליך למצא את הזהות ה״מורית״ שלהם.

 

המסע אל עבר התשובה לשאלה הגדולה, מי אני? עוברת דרך תהליך של אימון, גיל ההתבגרות הינו גיל מרכזי ועיקרי בו בונים את אבני הזהות, הזהות אותה גיבשנו לעצמנו לרוב יציבה ולא משתנה באופן דרסטי לאורח החיים. בני אדם לא נולדים עם זהות אישית מוגדרת ומובחנת אלא המשמעויות השונות נלמדות כחלק מתהליך החיברות ומורים הם סוכני חיברות ולכן האינטרקציה עם המורה חשובה ואף קריטית ומהווה מפה קוגניטיבית המשמשת את התלמיד ככלי לפירוש והבנת סיטואציות חברתיות עימם יתקל במהלך חייו.

אימון, הוא תהליך המכין אדם או קבוצת אנשים לתפקוד במצב עתידי מוגדר. בחרתי לבדוק איך דרך כלי האימון אני משפרת את היחסים ביני לבין התלמידים שלי וכפועל יוצא את אפקטיביות הלימודים, צמצום הפרעות בשיעור, הטמעה טובה יותר של החומר ולמידה משמעותית אמיתית ולא כסיסמה

­­אני רואה את המורה כמאמן, מאמן לתהליכי חיים תפקידינו כמשפך לחומר הנלמד הוא תפקיד שאבד עליו הכלח, המורים אינם ״רק״ מקור הידע (למעשה כיום הם כבר לא מקור הידע הראשוני) ולכן אני סוברת כי המורים הם סוכני החיברות העיקריים, המונח חיברות מתייחס לרכישת התנהגויות ערכיות והאימון כאן משמש תפקיד כפול, אני מאמנת את עצמי בהסתכלות פנימה בשאלת שאלות ודיון על מרכיביי הזהות שלי כמורה ומציאת פתרונות אך יותר חשוב מאמנת את התלמידים שלי לעשות את אותו הדבר.

Author

נעים מאוד, שמי מיטל צבאג אמא לשלושה ונשואה ליוני. את התואר הראשון שלי עשיתי בעיצוב תקשורת חזותית ובמשך כ-5 שנים עבדתי בתור מעצבת גראפית בחברה גדולה. תמיד הרגשתי שמשהו חסר, אהבתי מאוד (ועדיין אוהבת) לעצב, זה חלק מהזהות שלי אבל רציתי יותר, רציתי אינטרקציה עם אנשים בה אוכל להשאיר את החותם שלי על העולם. חיפשתי במה לצעוק את מה שיש לי בבטן ופניתי להוראה.

לי ולתחום הספרות יש רומן ארוך, אני אדם של מילים, מטאפורות ודימויים ומאמינה שבעזרת הספרות אפשר ללמוד המון על עצמך ועל העולם, הספרות נותנת פתח להתנסות בעושרו של העולם ותוך כדי להבין מי אני...

אני מורה בחטיבה העליונה לספרות ואני רואה את עצמי כמורה מאמנת, קודם כל מאמנת את עצמי תמיד וכמובן את התלמידים שלי, למידה כחיקוי כבר מזמן עברה מן העולם ועכשיו תורו של האימון. מזמינה אתכם לקרא ולהיפתח אל עולם קצת שונה של הוראה ולמידה.


מה עוד אני עושה


side_borderמורה מאמנתside_border

side_borderמורה לספרותside_border

side_borderאמא ל3side_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק