בלוג לידה שקטה של יעל ארנסט מדבר על הדברים שקשה לדבר עליהם
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג אימון > יעל ארנסט

head_image

לידה שקטה ואחריה

תחום

הורות

ממתי?

2019

כניסה

לבלוג

על הבלוג

אני יעל ובשנת 2010 עברתי לידה שקטה בשבוע 37 ו- 3 ימים.
עברתי כל כך הרבה מאז, עם קשר ובלי קשר ללידה שקטה. אני חושבת שקוראים לזה ״חיים״. את יודעת, צחוק, שמחה, אהבה, תקווה לצד עצב, כאב, אובדן.

תמיד ידעתי שארצה לדבר על זה בפורמט כלשהו, אבל משהו בי נמנע, בין היתר כי לא רציתי להיות ״זו שעברה לידה שקטה״. אבל מסתבר, שאני באמת זו שעברה לידה שקטה. אחת מלא מעט נשים שעברו את החוויה הזו.

ההבנה שזה חלק מהחבילה שלי, והרצון העמוק להציע סיפור עם תקווה להמשך הדרך, הם שהביאו אותי לכתוב את הסיפור שלי ולשתף נשים במה קורה אחרי הלידה השקטה עצמה, ואיך החיים יכולים להיראות אחרי.

בזכות השראה מופלאה מכיוון לא צפוי בכלל שאופפת אותי ממרץ 2019, סגרתי עסק בן 15 שנים, וחזרתי לטפל באמצעות דיקור ואנפוקו (שיטת מגע יפנית שמתמקדת בטיפול בבטן ובבית החזה).
אני מטפלת בנשים וכמובן, גם באלו לאחר לידה שקטה.

לידה שקטה היא אחד מהנושאים שלא מדברים עליהם, למרות שהם מתקיימים סביבנו.
השתיקה לא יפה ללידה שקטה. הדרך הטובה ביותר לנצח שתיקה היא לומר מילים בקול רם. לבטא את הטראומה במילים. היכולת לדברר את הדברים שהכי מפחידים אותנו, את הקשיים והכאב שלנו, היא יכולת שמלווה בקושי וכאב (ולפעמים גם בושה ומבוכה). אבל זו בדיוק הנקודה בה הריפוי הפנימי, העמוק, מתחיל.

אני טובה בלדברר.
בין אם בקול רם, ובין אם באמצעות המילה הכתובה.
במרץ 2019 החלטתי שאני משתמשת ביכולת הזו, ועל הדרך, גיליתי את המשמעות של הלידה השקטה מבחינתי, שהיא לעזור לנשים שעוברות את החוויה הזו.

Author

אני יעל, נולדתי בשנת 1975, נשואה לאהובי אושיק, אמא לשני ילדים שהם שני חלקים מלבי- שחר (בן) ונגה (בת). אני גם אמא של איילת, התינוקת שלי שנולדה בלידה שקטה בתחילת ספטמבר 2010. גם לה שמור חלק בלבי.

בשנת 1997 למדתי שיאצו, מה שהוביל אותי ללימודי 4 שנים ברפואה סינית החל משנת 1999, ומאז לא הפסקתי ללמוד. במשך 15 שנים ניהלתי אתר בנושא רפואה סינית שהעניק מידע מקצועי וחשוב לקהילה המקצועית בתחום. סיימתי את עבודתי באתר, וחזרתי לטפל באמצעות דיקור ואנפוקו (שיטת מגע יפנית שמתמקדת בטיפול בבטן ובבית החזה). אני מטפלת בנשים, וכמובן בנשים לאחר לידה שקטה. חשוב לי שהן ידעו שיש תקווה אחרי לידה שקטה.
עם או בלי טראומה ברקע, הטיפול באמצעות מגע מאפשר שבירה של מעגל בדידות וחיבור מחודש למציאות ולצורך הבסיסי שלנו כיצורים חיים לתקשורת הבסיסית של המגע. לכן הוא כל כך חשוב אצלי בקליניקה.

עוד כמה פרטים שכדאי לדעת עליי: יש לי חולשה עמוקה ללונדון ולסקוטלנד, אני אוהבת כלבים (ויש לי חתול. כן, אני יודעת. אני עובדת על זה), שני חברים טובים מאוד שלי הם ג׳ין וטוניק, אני אוהבת ורוקדת מוסיקת אייטיז, להקת קווין שולטת לנצח, ואלן קאמינג הוא השראה אינסופית לחיים, לשמחה ולחלומות.


מה עוד אני עושה


side_borderמטפלת בנשים בדיקורside_border

side_borderמטפלת בנשים באנפוקוside_border

side_borderהרצאות: לידה שקטהside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק