זיק הולילנד - בלוג פיננסי אודות יציאה לפנסיה בגיל מוקדם
קהילת הבלוגים הכי מקצועית שיש
hubblogging

בלוגים שעושים כבוד ל > בלוג אישי > זיק הולילנד

head_image

עלילות זיק

תחום

כלכלי

ממתי?

2021

כניסה

לבלוג

על הבלוג

הבלוג "עלילות זיק" הוא בלוג פיננסי, אבל באופן קצת שונה. הבלוג נולד כשהחלטתי לצאת אל המסע לפרישה מוקדמת לפני משהו כמו שנתיים. בראשיתו של המסע הזה הרגשתי שכבר יש לי הרבה ידע פיננסי שאני יכול ורוצה לחלוק עם העולם וגם חיפשתי מקום שבו אוכל לתעד את המסע הגדול של חיי. כך נולד הבלוג.

הבלוג מורכב מ-4 חלקים:

תיאור המסע לפרישה מוקדמת – חלק זה של הבלוג, המסודר בתוך ספר מקוון, כולל רצף של פוסטים שמתחילים מהילדות, דרך רגע ההפנמה שאני יוצא למסע לפרישה מוקדמת ודרך אבני דרך של המסע כפי שהן קורות בזמן אמת. התיעוד של הדברים מסייע לי להתמיד במסע שלי, לעקוב אחר ההתקדמות תוך הצבת יעדים מדידים וגם מאפשר לקוראים הצצה ייחודית למסע אל פרישה מוקדמת שקורה בזמן אמת.

פוסטים בנושא השקעות ועצמאות כלכלית – חלק מהותי של הבלוג מוקדש להצגת רעיונות בהשקעות בדגש על כאלה שיכולים להניב הכנסה פסיבית ולהוות תשתית לפרישה מוקדמת. דגש מיוחד ניתן למדריך שלב-אחר-שלב של הקמת תיק השקעות פסיבי בניהול עצמי ולאופן המשיכה ממנו באופן אופטימאלי בהיבט מס.

מסע פיננסי משפחתי – המסע שלי לא מתרחש בואקום ולא ניתן לנתקו מהיותי איש משפחה נשוי עם 2 ילדים. אני רואה חשיבות לספר את סיפור המשנה שמאפשר את הבנת המסע אל החופש בקונטקסט של היותי איש משפחה. זה חשוב בייחוד נוכח התפיסה השגויה שרק רווק יכול לפרוש מוקדם. אני נחוש להראות כיצד ניתן לעשות זאת כאיש משפחה.

כלים לתיכנון פיננסי – באתר מגוון של מחשבונים פיננסיים וכלים מתקדמים לתיכנון של פרישה ותיק השקעות פסיבי שמאפשרים לקורא לתרגל את החומרים וגם לתכנן בעצמו את הפרישה המוקדמת שלו. כל הכלים הם פרי פיתוחי ומשולבים באתר ללא עלות.

Author

אני זיק הולילנד (שם בדוי), בלוגר אנונימי בדרכי אל פרישה מוקדמת וחופש כלכלי. זו הזהות הבידיוניות שהמצאתי לעצמי בתור בלוגר בכדי לגולל את סיפור המסע שלי באופן הכי חשוף ומפורט שניתן להעלות על הדעת. אנונימיות מאפשרת מרחב תימרון בכתיבה שלא ניתן להשיג בזהות הרגילה. בתוך המרחב הזה אני משתף פרטים אינטימיים ביותר על המסע על כל הקשיים, הניצחונות הקטנים, הלבטים והטלטלות הרגשיות.

אני איש משפחה נשוי עם 2 ילדים.

בחיי האמיתיים אני מדען בתחום מסוים, דווקא לא תחום פיננסי. הפיננסים זוהי אהבה שמלווה אותי שנים רבות ואיני מצליח לכבות את סקרנותי ללמוד עוד ועוד על התחום. לפי הנורמות של החברה ניתן לראות בי אדם מצליח: קצין לשעבר, בעל תואר דוקטור מאוניברסיטה נחשבת, בעל משרה בהייטק. ועדיין למרות כל זה, משהו בי אמר לי אי שם לפני 3 שנים שאני חייב לצאת לפרישה מוקדמת. מרגע ההחלטה אני דוהר אל היעד כקטר שאיבד את בלמיו בלי להביט לאחור. מדוע כך החלטתי ואיך אשיג את המטרה שלי ומתי? על כל זאת בבלוג "עלילות זיק".


מה עוד אני עושה


side_borderבדרך לפרישה בגיל מוקדםside_border

side_borderמדעןside_border

side_borderבלוגר אנונימיside_border

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק