איך בלוגים יכולים להתשמש בCHATGPT לכתיבת פוסטים בבלוג? - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
איך בלוגים יכולים להתשמש בCHATGPT לכתיבת פוסטים בבלוג?
איך כותבים בלוג באמצעות CHATGPT

איך בלוגים יכולים להתשמש בCHATGPT לכתיבת פוסטים בבלוג?

לפני שאתם מתחילים לקרא את הפוסט, בסופו (הפוסט ארוך ואני לא בטוחה כמה מכם תתמידו עד הסוף) יש הזמנה למפגש פיזי בעוד שבועיים. הללויה. !! פרטים בסוף הפוסט. (מי שגולל אנא חזרו כי יש פה פוסט מקסים ומצחיק).

הרבה זמן תהיתי אם CHATGPT טוב לנו או לא טוב לנו, יוצרי התוכן. מצד אחד, כתיבה באמצעות אינטליגננציה מלאכותית יוצרת תחושה שמעכשיו התוכן יהיה מאוד דליל מבחינת ערך ומכני, לעומת פתיחת ראש ליצירתיות ואפשרויות שונות.

אבל רגע, למי שלא יודע מה זה CHATGPT ומהפכת הAI, אני אסביר בשני משפטים קצרים.

בשנה האחרונה הבאז וורד החדש היה AI – טכנולוגיה של בינה מלאכותית, ביקשתי מCHATGPT שיסביר לי מה זה AI והנה הסברו:

שימוש שימוש בAI לטובת כתיבת תוכןבAI לטובת כתיבת תוכן

ביקשתי מCHAT GPT שיקצר את ההסבר שלו למשפט קצר יותר והנה מה שהוא סיכם, שנראה לי די מתמצת את הענין.

שימוש ב chatgpt בעולם התוכן והבלוגים

 

מה זה AI?

AI היא ראשי תיבות לבינה מלאכותית, שהיא תחום במדעי המחשב שמתעסק בפיתוח מערכות ותוכנות שיכולות לחשוב, ללמוד ולתכנת באופן חכם דומה לבני אדם.

זה כולל טכניקות כמו למידת מכונה ועיבוד שפה, והשימוש במודלים חישוביים כדי לטפל במשימות מורכבות כמו חיזויים ותחזיות.

בקיצור, AI היא עולם מחשבים שנועד להפוך אותם לחכמים ומתקדמים יותר.

מה זה CHAT GPT?

האמת שלא ניסיתי להשתמש בCHATGPT כי התחום הזה עורר בי קצת סלידה / פחד / חשש / שעמום, עד שהלכתי לחברה שלי ושם בנזוגה הראה לי כמה שזה קל, נח, נגיש ואפילו מהנה. אז תודה ענקית לעינת ספקטור אהובתי שנתנה לי פוש לקפוץ למים.

מה זה CHAT GPT? אני חושבת שאפשר להגיד שזה שיח עם המחשב, והוא מנתב את התשובות לפי ההוראות שאנחנו נותנים לו. זה כלי מאוד קל לשימוש, פה עושים לוג אין ופשוט מקלידים את השאלה שנרצה לשאול אותו. לדוגמא: מה זה CHATGPT

CHATGPT והשימוש בעולם התוכן והבלוגים

האמת שלא אהבתי את התשובה שלו. שימו לב שכשהוא מכניס מילים באנגלית הטקסט מתעוות וצריך ממש לעשות פליקפלאקים בשביל להבין מה קורה פה.

בגלל שלא אהבתי את ההסבר שלו ביקשתי ממנו שיכתוב פסקה אחת בלבד ובשפה פשוטה ולא מקצועית, שלא יתחיל לעוף עלינו.

CHATGPT שימוש בבלוגים ובתוכן

ומה שהוא ענה לי:

CHATGPT הוא מודל חכם של מערכת השיחה מבוססת המילים של OpenAI.

הוא משמש ככלי שיחה אוטומטי שיכול לעזור לאנשים לקבל מענות ולקשר בצורה טבעית עם מכונות.
בעזרת חכמת מלאכות המחשב והמידע הרחב שהוא למד מאינטרנט, הוא יכול לתת הסברים ותשובות לשאלות שלך, לספק מידע על נושאים שונים ולעזור לך במגוון משימות כתיבה ועריכה של טקסטים.
זהו כלי קל לשימוש ולא דורש ידע מתקדם בתחום המחשבים או בתכנות.
פשוט תכתוב שאלה או בקשה, וCHATGPT ינסה לעזור לך בהתאם לידע שצבר בנושאים שונים.

בקיצור, זה החבר החדש שלנו לכל שאלה, ניסוחים והשראת כתיבה שיש לנו.

האם יש אתרים נוספים שקשורים לAI?

כששאלתי אותו את השאלה הזאת, הוא נתן לי מספר אתרים. את חלקם אני מכירה ואת חלקם אני ממש לא מכירה.
"בהמשך תוכל למצוא כמה דוגמאות לאתרים שמשתמשים בתוכן בAI:

1. Artbreeder: אתר זה משתמש בטכנולוגיית AI כדי ליצור אמנות חדשה על ידי שליבה ושילוב של תמונות מקוריות. (שימו לב שהתרגום פה מאנגלית הוא פחות טוב, מה זה שליבה??, אפשר לבקש ממנו שיתרגם את המילה לשפת המקור). בכל מקרה אני לא מכירה את האתר הזה אבל אני מניחה שדנה ישראלי חוגגת עליו ומלמדת אם לא עליו אז בטח על דומים לו. וכמו תמיד, אני ממליצה על הקורסים שלה.

2. Grammarly מערכת הכתיבה האוטומטית Grammarly משתמשת באלגוריתמים של AI כדי לתקן ולשפר את התחביר, הדקדוק והסגנון של מסמכים כתובים באנגלית. (אתר שבוהשתמשתי כשהייתי בסטראטאפ באופן יומיומי והוא מצוין. יש פיצ'ר שעולה על המסך ועוזר לכתוב באנגלית תקנית ויש אפשרות גם לשלח מזמכים שלמים לתיקון הטקסטים).

3. The Grid המערכת של The Grid מאפשרת למשתמשים ליצור אתרים ובלוגים באופן אוטומטי, באמצעות טכנולוגיית AI שיודעת לסנן, ליצור ולמקד את התוכן. (לא ניסיתי, נשמע מענין, צריך לבדוק מה רמת הSEO וההתאמה לעברית)

4. Wordtune: כלי Wordtune משתמש בתוכנות AI כדי לעזור למשתמשים לשפר את התוכן הכתוב שלהם, באמצעות הצעות למילים, פרסומות וסגנונות כתיבה מתקדמים. (זה כלי ממש מטורף כי הוא כותב פוסטים שלמים, הוא קצת כמו CHAT GPT אבל לא מצאתי איפה כותבים בו בעברית, אז הכל באנגלית כרגע. אם מצאתם איפה משתמשים בו בעברית תגידו לי.

שימושי AI בתחום התוכן מתרחשים במגוון תחומים נוספים, כולל שימוש בתמונות, וידאו, סינתזת קול וקריאה אוטומטית של טקסטים. הטכנולוגיה הזו מאפשרת לשפר את היצירה, התקשורת והחוויה שלנו עם התוכן המקוון.

יש גם טכנולוגיות AI באתר של canva למי שמכיר, קוראים לזה MAGIC WRITE גם בכלי הזה עוד לא התנסיתי, אבל כמו כל דבר שקאנבה עושה, זה נראה מבטיח. ממליצה לעקוב אחרי הקבוצה I CAN CANVA שמתעדכנת כל הזמן על החידושים.

חסרונות ויתרונות בשימוש בCHATGPT או בAI בכתיבת תוכן:

ישנם מספר יתרונות וחסרונות שיש לקחת בחשבון:

יתרונות:
1. יעילות וזמן חסכוני: השימוש בCHATGPT או בAI בכתיבת תוכן מאפשר ליצור תוכן במהירות וביעילות גבוהה. המערכת יכולה לייצר תוכן מקצועי ומדויק בזמן קצר, וזה יכול לחסוך זמן ומאמץ בכתיבת תוכן באופן ידני.

2. גמישות ושליטה: בעזרת CHATGPT או AI, ניתן להתאים את התוכן לצרכים ולדרישות מדויקות. ניתן להתאים את הגישה הכתיבתית, הסגנון והתוכן כך שיתאימו לציבור מטרה ולקהל היעד.

3. ידע מקיף וזמינות מידע: מערכות כמו CHATGPT מבוססות על הכמות העצומה של מידע זמין ברשת האינטרנט. בעזרתן, ניתן לגשת למידע מגוון רחב של נושאים ולספק מידע מקיף ומעודכן לקהל היעד.

חסרונות:
1. אי דיוק: אף על פי ש-CHATGPT וAI משפרים מאוד בתחום הדיוק והתכנים שהם מספקים, הם עדיין עשויים לספק מידע שאינו מדויק 100%. ייתכן ויהיו שגיאות או חוסרי הבנה בתוכן הנמסר.

2. אי יכולת להבין הקשרים מורכבים: CHATGPT וAI עשויים להיתקע בהבנת הקשרים המורכבים בין מילים ורעיונות. הם יכולים לספק תשובות יחסית פשוטות ולא להביא פירוט מספיק או הבנה מעמיקה של סיטואציות
מורכבות.

3. חוסר יכולת יצירתיות: CHATGPT וAI נוצרו לפי הנתונים שהם למדו מהעולם. לעיתים, הם יכולים להציע פתרונות יצירתיים ומקוריים, אך בדרך כלל הם מסתמכים על המידע הקיים ולא מפיקים רעיונות חדשים לחלוטין.

חשוב לקחת בחשבון שימוש בAI ככלי עזר בכתיבת תוכן ולהתייעץ עם מומחים ולבדוק את התוכן בעצמך כדי להבטיח את דיוקו ורלוונטיותו לצורכי המשימה.

איך אני ממליצה להיעזר בCHATGPT לטובת כתיבת בלוג?

נצא מנקודת הנחה שהידע המקצועי שייך לנו יותר מכל, והרשת האינטרנטית והידע שיש לה, הם יכולים להיות לעזר. אני לא ממליצה לעשות העתק הדבק לתכנים של CHATGPT אחרת מה מבדל את הבלוג שלנו מאחרים? צריך לזכור שהטון האישי, והתבלינים של האישיות שלנו הם אלו שגורמים לקהל שלנו להמשיך ולקרא את התכנים שלנו.

אז כן, אני ממליצה להשתמש בCHATGPT לטובת השראת כתיבה ולשאול אותו שאלות  שיתנו לנו כיוון של ידע שאפשר לכתוב עליו, ואז להרחיב את אותו ידע מתוך הערך שיש לנו לתת לקהל:

שימוש בAI לטובת כתיבת פוסט בבלוג

גם אני לא הבנתי למה הוא כתב לי כותבת בינונית, אבל לא נעלבתי ממנו כי הוא נתן לי כמה רעיונות טובים לכתוב עליהם, במידה והיתי יועצת לכלכלת משפחה. אתגרתי אותו והוספתי שאלה נוספת בנושא:

שימוש בבינה מלאכותית לכתיבת בלוגים

במידה וזה היה הבלוג שלי, הייתי נכנסת לעובי הקורה של כל רעיון וסעיף על מנת שאוכל לתת דוגמאות וערך ממשי לקוראים שלי. במידה והיתי עושה העתק הדבק לתכנים שהוא ממליץ לי בלבד, בלי דוגמאות או ערך מוסף נוסף, הפוסט היה מאוד דל ולא משמעותי עבור הקהל ובניית הקשר של הבלוגרית עם הקוראים.

 

איך מעצבת פנים יכולה לכתוב פוסט בבלוג בעזרת CHATGPT?

אני מדביקה פה מסכים של השיח שלי עם הכלי על מנת שתראו שאפשר גם לקבל רעיונות לנושאי כתיבה בבלוג, אבל גם אפשר לקבל השראה לניסוחים של משפטים שלמים. שוב, אני לא ממליצה להעתיק מילה במילה מההצעות של הבינה המלאכותית, אבל לפעמים כשאנחנו נתקעים עם משפטים שלא סגורים לנו היטב, אפשר בהחלט להעזר בכלי הנפלא הזה.

חשוב להכניס בהגדרות של השיח כמה שיותר תבלינים, קרי מילים שמגדירות את האופי, הערכים, נקודת המבט, החשיבות, הדגשים שייחודיים לכם על מנת שתוכלו להתאים את התוכן כמו שצריך בצורה אותנטית.

איך מעצבת פנים יכולה לכתוב פוסט בבלוג באמצעות CHATGPT

מעצבת פנים כותבת בלוג באמצעות CHATGPT

 

פה עצרתי אותו מלחפור לי כי הוא כתב מאוד משעמם וביקשתי שיתמצת את זה לפחות מילים ויותר ענין, ביקשתי שיכתוב את הפוסט עצמו ולא יתן לי רעיונות. כמובן שמפה אפשר לסגנן את זה במילים שלנו כדי שזה ירגיש אותנטי.

מעצבת פנים כותבת פוסט בבלוג באמצעות CHATGPT

מה אתם אומרים? אהבתם? לי היה חסר הטאצ' האישי והמתרגש, אז ביקשתי שיחדד.

מעצבת פנים כותבת פוסט בבלוג באמצעות CHATGPT

ואז נראה לי שהיא פיטרה אותי ושלחה אותי לכתוב לבד כי מספיק חפרתי לה. שזה גם בסדר חחחח.

לספר בדיחות בווטסאפ באמצעות CHATGPT

ולמאריכי הקריאה שהגיעו עד לכאן (שאפו עליכם) עוד 2 רעיונות. רציתי לשעשע (שלא לאמר להטריל) את אמא שלי בווטסאפ אז ביקשתי ממנו שישלח לי בדיחות כדי שאשלח לה בווטסאפ. היא דווקא אהבה את זה. אבל באמת שזה תלוי גישה, גיל ועיסוק. לא בטוח שכל אחד היה סבלני לשטויות שלי.

 

כתיבת בדיחות באמצעות CHATGPT

 

בדחיות בווטסאפ עם AI

איפה נוכל להפגש החודש?

הנה שאלה שלא שאלתי מזה שנתיים בערך!! איפה נוכל להפגש!! פיזית. פנים מול פנים. וללמוד ביחד. היש דבר יותר מרגש מזה?

למי שעוקב אחרי ברשתות (בעצם רק רשת אחת נשארה שזה הפייסבוק המשמים….) יודע שאני כבר לא מלמדת בלוגים כי עברתי תפקיד ועכשיו אני בעולם של הארגונים.

א-ב-ל לפני חודש אני וגלית שול העברנו סדנה של MOJO לקומיוניטי פורוורד למנהלי קהילות בארגונים וזה היה וואו ואז בדרך שוחחנו והגענו למסקנה שאנחנו ממש מתגעגעות למגע עם עצמאיות.

החלטנו להרים את הכפפה ולפתוח יום של כיף, אנרגיה חדשה ומילוי מצברים לעצמאיות. למה? כי מגיע לנו. כלי פרקטי שפיתחנו במהלך השנה האחרונה שיכול לתת לך את הכוחות להתניע מחדש את העסק, להתמלא בעוגנים שיעזרו לך למלא מצברים בכל רגע נתון ובעיקר הבנה של צורת ההנעה והפעולה שלך על פי מודל מיוחד.

וואו איזה כיף יהיה לנו!

פה כל הפרטים.

מחכה לך.

 

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

2 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק