גוד מורנינג - על המיתוג מחדש של חשבונית ירוקה ואיך זה קשור לתהליכי מכירה ושיווק בדיגיטל?
גוד מורנינג – על המיתוג מחדש של חשבונית ירוקה ואיך זה קשור לתהליכי מכירה ושיווק בדיגיטל?

גוד מורנינג – על המיתוג מחדש של חשבונית ירוקה ואיך זה קשור לתהליכי מכירה ושיווק בדיגיטל?

בזמנו כתבתי פוסט על תוכנות שאני משתמשת בעסק שלי ובשיווק הדיגיטלי ועוד פוסט שבו כתבתי על ההוצאות שיש לי בעסק – בשני הפוסטים הזכרתי את חשבונית ירוקה.

אני מאוד אוהבת את התוכנה הזאת כי היא באמת עוזרת לי ולעסקים אחרים לנהל את העסק ביעילות ובקלות, לא רק אני, אלא גם בני משפחתי העצמאים ולקוחותי משתמשים בתוכנה הזאת.

אני בכוונה מפרטת בפוסט את המהלכים בשביל שתקראו ותחשבו איך המהלכים האלה רלוונטים גם לצעדים של העסק שלכם, בהשקת מוצר או שירות חדשים.

טיזינג לקראת המהלך

בחודש האחרון חשבונית ירוקה דאגה ליצור אפקט של FOMO, קרי הפחד שלנו לפספס את מה שיקרה בתאריך הזה. אנחנו לא יודעים, בתור הקהל מה צפוי אבל משהו יקרה וחשבונית ירוקה גורמת לנו למתח בנושא.

יצירת שיח סביב חשבונית ירוקה וטיזינג לקראת ה21/6 – שמשהו חדש יקרה. ראינו את זה בניוזלטר וברשתות שלהם.

חשבונית ירוקה

שינוי הקאבר בעמוד הפייסבוק של חשבונית ירוקה:

מייל מקדים ללקוחות קיימים:

מותג שמטפח את הלקוחות הקיימים שלו, דואג לעדכן קודם כל אותם ורק לאחר מכן את כל הסביבה. כך הם זוכים להכרה ולהיות הראשונים לדעת, וכך המותג זוכה לתנועה מהלקוחות הקיימים, אותם קל יותר להניע מאשר לקוחות פוטנציאלים.

רגע לפני יום ההשקה, לקוחות חשבונית ירוקה קיבלו אימייל עם חשיפה ראשונית למיתוג מחדש. כמו כל השפה של חשבונית ירוקה, שמעתה תקרא morning, היא שפה בגובה העיניים וחברית. כך גם השפה שבה נכתב הניוזלטר ללקוחות, למרות החתומים למטה (המייסדים) שבכל חברה אחרת הייתם מצפים לאווירה יותר רשמית ומעונבת.

שימו לב לחשיבות של האימייל מהמותג. לכן אני גורסת שאין כמו רשימת תפוצה, זה הקשר החזק ביותר בין הלקוח למותג. לא יצאה הודעה דומה או בטיימינג דומה ברשתות החברתיות.

עדיין, גם המייל הזה לא מספר לנו על עומקו של התהליך אלא מספר שיש מיתוג חדש שאותו יחשפו ביום שלמחרת. עדיין הקבל של חשבונית ירוקה נשאר סקרן. זה מצוין בשביל שהוא יחפש את הפתרונות ברשתות החברתיות של המותג, זאת דרך דרך מצוינת לעזור להגברת החשיפה ברשתות.

 

טיפול ביתר הנכסים הדיגיטלים והרשתות החברתיות

בוקר העלאת המיתוג החדש לאוויר זה הזמן לאפשר לשאר הלקוחות הפוטנציאלים והקיימים.

אתר האינטרנט עודכן עם הלוגו החדש בכל המסכים השונים, כולל המגזין, והודעה של פופ אפ לטובת מי שלא שם לב לפרטםי הקטנים.

מיתוג מחדש חשבונית ירוקה

וברשתות החברתיות חשבונית ירוקה החליפה את הלוגו והשם שלה לMorning

עוד לא הכל ידוע וברור, וזאת דריכת רגל ראשונית בים הגדול של האפשרויות.

אותו מלל עלה גם לעמוד העסקי בפייסבוק והשם של העמוד השתנה לחשבוית ירוקה morning – עדיין נשמר השם הישן לצד החדש.

בינתיים, 5 ימים לאחר המהלך המיתוגי החדש, אין התפתחות נוספת או "חפירה" לקהל על המיתוג הנוכחי בשביל לא ליצור עומס מחשבתי. ביום המיתוג עצמו עלו שיחות שונות בקבוצות פייסבוק אודות המיתוג, הועלו תיאוריות לגבי השם, השינוי ומהות המיתוג מחדש.

היו כאלה שאהבו והתלהבו והיו כאלה שפחות. השיח מאוד תרם לעשות תהודה למהלך הנוכחי.

שיח עמיתים / שגרירים

לכל מותג שמכבד את עצמו יש שגרירים, גם עסק קטן יכול לעשות קבוצת שגרירים, קבוצה של לקוחות נאמנים שמתחברים לDNA ולערכים של המותג עצמו.

שבוע לפני הכרזת המיתוג מחדש, יצא מיל מספר לקוחות נאמנים שמשווקים את חשבונית ירוקה ובעלי קהילות של קהל יעד רלוונטי, ובו הזמנה להשתתף בוובינר מיוחד בתאריך 21.6.

לא ידענו על מה המפגש אבל ידענו שזה קשור למשהו חדש ומרגש, ואפילו התבקשנו להעביר את הכתובת שלנו לטובת משלוח. (היו כאלה סתומים שהעבירו את כתובת המייל… פאדיחות).

מיתוג מחדש חשבונית ירוקה

בבוקר המפגש התחילו לצוץ כפטריות אחר הגשם תמונות וסרטוני וידאו של המתנות שהשגרירים קיבלו:

חלק שיתפו בפייסבוק וגם פה– מה שיצר שיח מאוד רלוונטי לגבי המיתוג מחדש והתהליך וכמובן הבחירה של השם.
חלק שיתפו בסטורי אבל לצערי אני לא יכולה לשים לינק כי הסטורי נעלם אחרי 24 שעות. גם שם היו תגובות ושאלות לגבי המיתוג מחדש.

ובשעה 1700 נפגשנו בזום (ואז היתה תקלה עולמית ועברנו לגוגל מיט) מה שאומר – שלפעמים גם לחברות הכי טכנולוגיות קורים דברים מבאסים מבחינה טכנולוגית ואי אפשר באמת לשלוט בזה. מזל שיש הרבה אלטרנטיבות.

סיכום מפגש מיתוג מחדש morning

אני מצרפת פה את הסיכום של עיקרי הדברים שנאמרו לנו במפגש, בעיקר היה כיף לראות, להרגיש ולהבין מה עומד מאחורי התהליך. יש הרבה נסתר על הגלוי כמובן, בכל זאת זה עסק מסחרי שמטרותיו להרוויח. אבל מה שאהבתי מאוד בשיחה היתה הכנות, הפגיעות, ההתרגשות והמשפחתיות. הרגשתי חלק ממשהו שהוא גדול ועם זאת מאוד מאוד משפחתי.

חשבונית ירוקה התחילו תהליך של ריברנדינג לפני 10 חודשים באוגוסט שנה שעברה אבל המחשבות על  שינוי שם מלווה אותם כמה שנים כי הם הרגישו הרבה זמן שחשבונית ירוקה מצד אחד זה מותג חזק ומוצר שממש מסביר את עצמו מעולה אבל זה סוג של תקרת זכוכית כי הם לא רק חשבוניות.
לצד המהלך האמיץ הזה הם לעיתים חששו מהשינוי כי במהלך השנים הם בנו מותג שמכירים אותו, ויודעים מי הוא ולעשות שינוי כזה זה לא מובן מאליו.
לשנות מותג זה מפחיד וקשה אבל הם הלכו על זה, למרות השינוי הגדול.

להבין מה הליבה

פה הם לגמרי שבו את ליבי. למה? כי הם דיברו על הליבה של המותג, שזה משהו שאני מתעסקת בו מזה כמה שנים. מה הליבה של העסק, המהות, הDNA הפנימי.
במפגש הם סיפרו לנו שהם עשו שינוי עם משרד פירמה, יצרו תהליך עומק גדול, חקרו את עצמם בשביל להבין יותר מה הליבה שלהם. הם ידעו שהם רוצים להשאיר את הליבה שלהם, את מי שהם, את הלב והרגש והאדם במרכז את העצמאים שהם חלק מהמותג עצמו.
זאת הליבה שלהם – לעזורר לעצמאים. פירמה עזרו להם לדייק את החזון שלהם כי כל פעם זה קצת מבלבל – האם הם פינטק או עוד מוצרים, איך הם רוצים לגדול, כמובן שלצד זה יש המון תכניות והמון מוצרים.
חומר למחשבה: כשאנחנו יוצרים שינוי בעסק, גדלים, מתפתחים, משנים את המוצרים והמיתוג – צריך כל הזמן לחזור לליבה ולשאול את עצמנו – מה הליבה, המהות, האני מאמין של העסק שלנו, ומשם להמשיך ולשאול, האם זה משרת את הקהל הקיים, אולי יש קהל חדש שנרצה לפתח? או להעמיק קשרים עם הקהל שכבר יש לנ

משמעות השם MORNING

בתהליך המיתוג הם חשבו על שמות ונזרקו שלל שמות לאוויר – אבל כשעלה השם morning כולם התחברו אליו.
היה להם קשה להפרד מהשם חשבונית ירוקה אבל morning מסמל המון דברים שקשורים לחזון שלהם – למי שהם:
הבוקר צובע בצבעים את הלילה, כשהלילה שחור ומגיע הבוקר מגיעים צבעים חדשים, לא אפורים, הזדמנויות חדשות.
זה שם גלובלי שמייצג עוד כוונות להמשך.
המיתוג לא רק צבע אלא גם מלווה במערכת בנראות חדשה שלאט לאט יוצאת לאוויר למשתמשים השונים. חשבונית ירוקה, קרי MORNING למדו מהעבר ולא שחררו את הגרסא החדשה לכל המשתמשים, אלא מטפטפים לאט לאט למשתמשים כי הם מקבלים פידבקים, הארות והערות ומשנים בהתאם.

ואיך הקהל מגיב לשם החדש?

חלק אוהבים את השם וחלק פחות אוהבים וזה בסדר. יש תגובות שמראות שהשינוי חשוב ונוגע באנשים. תהליך מיתוג מחדש מייצר הרבה רגש. עלה גם שיח ברשתות,morning מקשיבים ויסבירו בהמשך לקהל.
ובאמת, כשבוע לאחר ההשקה, ראינו באינסטגרם שעלה סטורי בחשבונית ירוקה ובו הסבר על המהלך המיתוגי החדש.
לחיצה על התמונה תעביר לסטורי.
מיתוג מחדש של חשבונית ירוקה morning

לסיכום מיתוג מחדש:

לפני 5 שנים עברתי גם אני תהליך של מיתוג מחדש, בניתי לוגו ואתר חדש לבלוגריסטית וזאת היתה מתיחת פנים מטורפת שהיתה נדרשת לאור התפתחות המותג שלי. כמה זה עלה ואיך זה התפתח כתבתי פה בפוסט.
תהליכי מיתוג מחדש הם תהליכים שנבנים מתוך הצורך העסקי וההתפחות של עסק. זה יכול להיות בגלל שינוי המהות, קהל היעד, המוצרים והשירותים, הערכים והסביבה.
כך או כך, חשוב לבצע את התהליך של המיתוג / השינוי בכל הפלטפורמות ולתת מענה ללקוחות שרוצים להבין למה זה קורה. כמו כן, כדאי להעזר בשגרירי מותג בשביל "לרכך" את השינוי
ולהראות נוכחות ללקוחות ולהשמיע את הסיבה למה.
שינויים הם לא מתאימים לכל אחד ויהיו כאלה שלא יתחברו וזה בסדר. זה חלק מהחיים עצמם.

עוד לא התעוררתם הבוקר?

אני לקוחה של חשבונית ירוקה, אק"א morning מהיום הראשון שיצאתי לעצמאות, קרי עוד שניה עשור. ממירה את בני משפחתי העצמאים מחשבוניות ידניות לחשבונית ירוקה. אם עוד לא ניסיתם, יש לכם אפשרות לחודש חינם (כמו לכל מי שנרשם לשירות) וממני יש לכם מתנה  – הנחה של 40 ש"ח כשתתבקשו לשלם ברכישת מנוי פופולר עם הקלדת קוד קופון: Blogeristit  
אשמח לשמוע מכם, מה אתם חושבים על מהלך המיתוג מחדש? האם גם אתם עברתם תהליכי מיתוג מחדש בעסק שלכם?

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

2 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק