איך אני מפיצה את הבלוג שלי באמצעות רב מסר? - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
איך מפיצים את הבלוג באמצעות רב מסר
איך לכתוב בלוג יונית צוק הבלוגריסטית

איך אני מפיצה את הבלוג שלי באמצעות רב מסר?

אתמול העליתי את התמונות שאביטל אנגל צילמה בכשרון רב בכנס הבלוגריות והתגובות היו כל כך טובות, שנראה לי שאפילו קצת גבהתי.

לכנס הזמנתי את חברת רב מסר להיות אחת החסויות . למה? כי אני משתמשת במערכת מזה שלוש שנים ואני מאוד מרוצה ממנה, ולדעתי יש לה ערך רב לבלוגים.

בפוסט זה אפרט איך אני משתמשת במערכת רב מסר לטובת הפצת הבלוג שלי. במידה ואתן לא יודעות האם כדאי או לא, אני ממליצה לקרא פוסט שכתבתי בעבר על נושא הניוזלטר.

במידה ויש לכן בלוג בויקס, תוכלו להשתמש ברב מסר, עם זאת, בויקס יש מערכת של שליחת ניוזלטר כחלק מהמערכת.

טופס ההטבה יהיה גם בסוף הפוסט, אז אם את רוצה כבר עכשיו לקבל את ההטבה מלאי פה את השורות, ואם עוד לא, אז תמשיכי לקרא.

שימו לב! בנוסף למייל האימות יישלח אליכם מסר נוסף – הראשון בסדרה לימודית שתתן לכן טיפים מעשיים ורעיונות לשיווק באמצעות דואר אלקטרוני.

כל השדות הם שדות חובה.

מלאו את הפרטים על פי ההנחיות ולחצו על הכפתור "צור חשבון התנסות". המערכת תשלח אליכם מייל לאימות הרשמתכם. לאחר לחיצה על הקישור המיוחד במייל האימות החשבון שלכם ייפתח והחוויה תתחיל!X הסיסמה חלשה מידי
איך מפיצים בלוג באמצעות רב מסר

למה צריך ניוזלטר לבלוג?

עד שלא השתמשתי במערכת של ניוזלטר, לא הבנתי עד כמה הכלי הזה הוא קריטי לבלוג והאמת, שאני כל כך מצטערת שקלטתי את זה רק שנה אחרי שכתבתי את הבלוגריסטית, כי באופן חד משמעי, העובדה שלא השתמשתי במערכת נורמלית לדיוור אלקטרוני ושליחת ניוזלטר, פגעה לי במספר המנויים לבלוג, מאז שאני משתמשת ברב מסר לטובת הפצת התכנים של הבלוג ולטובת ניהול לקוחותי (על זה בהרחבה בהמשך) באמצעות המערכת, מספר המנוים שלי לבלוג עולה בהדרגה בקצב סביר והגיוני. בואו נגיד כך כשהתחלתי להשתמש במערכת של רב מסר היו רשומים פחות ממאתיים איש לבלוג שלי והיום המספר קרוב יותר לאלפי מנוים. כמה זה באחוזים? המון.

בקיצור, אני מאוד אוהבת את המערכת הזאת, כי היא נוחה, נגישה ונותנת מענה בקלות יחסית למי שאינה יודעת תכנות אלא תוכן. (כמוני).
בשוק קיימות עוד מערכות נוספות, בדקתי אחת והיא לא מצאה חן בעיני, ניסיתי להשתמש בmail chimp שהיא חינמית עד 2000 מנוים אבל מוגבלת באפשרויות שלה בגין החינמיות, ואם אני כבר משלמת לתוכנה, מעדיפה שזה יהיה מוצר ישראלי ובעברית. וכל יתר המערכות? לא ניסיתי ולכן לא יכולה להמליץ.

איך מפיצים בלוג באמצעות רב מסר
אז הנה אני מתחילה לפרט איפה רב מסר משובץ בבלוג שלי ומה אני עושה עם זה?

איך ניוזלטר עוזר לי להפיץ את הבלוג?

כל פוסט שאני מעלה לאוויר אני מפיצה במספר אופנים, (על דרכי הפצה של בלוג אפשר לקרא פה) אחד המרכזיים הוא רשימת הדיוור של הבלוג.

למה?

א. כי לא כל האנשים שעוקבים אחרי הבלוג נמצאים בפיסבוק ועוקבים אחרי בפיסבוק.

ב. יש לי הרבה תכנים שאני מוסיפה בניוזלטר כשאני מפיצה את הפוסט

ג. העוקבים אחרי ברשתות החברתיות לא תמיד יעקבו אחרי בזמן שאני מפיצה את הפוסט, ואילו במייל – כולם מסתכלים במייל והפוסט מחכה להם שם בסבלנות ולא נעלם בפיד.

ד. הרשמה לבלוג היא הכרזת נאמנות מאוד גבוהה של הקוראים של הבלוג שלי, ולכן אני משתדלת קודם כל לשלח את הניוזלטר, ורק אחרי יום או יומיים  מפיצה את הפוסט ביתר רשתות החברתיות, במיוחד כשהניוזלטר כולל הצעת ערך מוגבלת בזמן או במחיר.

ה. הניוזלטר מאפשר לי לשלח מספר פעמים את הפוסט מבלי לנג'ז ללקוחות הקוראים על ידי הפצה למי שלא פתח את המיילים עד כה.

איך אני גורמת לנרשמים לבלוג באמצעות רב מסר?

המסכים שמצולמים מראים את הדוגמאות מהנראות של הבלוג הישן שלי, תנסו למצא את אותם חלקים שנראים עכשיו אחרת, בנראות החדשה. ככה תוכלו להבין לעומק את האפשרויות השונות.

לבלוג שלי אפשר להירשם ממספר כיוונים ועמודים, את כל טפסי ההרשמה ועמודי הנחיתה אני בונה באמצעות רב מסר. אפרט איך אני מצליחה לגרום להרשמה של ממוצע 7 אנשים בשבוע לניוזלטר שלי מבלי להתאמץ.

בקשה ברורה להרשמה מסרגל ימין

איך מפיצים בלוג באמצעות רב מסר

את טופס ההרשמה אפשר לבנות בקלות במערכת של רב מסר – יש הדרכות מאוד מפורטות ברב מסר אודות שיווק באמצעות ניוזלטר וכל החלקים הנדרשים להטמעה בבלוגים ובאתרי אינטרנט.

מהי בקשה ברורה? בקשה שבה את פונה לקוראים שלך ואומרת "מעניין לך? הירשמי", כמובן שכדאי לכתוב את הכותרת במיקרו-קופי ראוי לשפת הבלוג שלך.

זה חלק חשוב מאוד מאוד לבלוג, אבל אם  תסמכי על כך שרק מפה יהיה לך קהל קוראים  נאמן… בואי נגיד ככה. הלוואי. זה לא מספיק, ולכן צריך להחליט – באמצעות אילו חלקים נוספים בבלוג אפשר לגרום לקוראות להירשם לבלוג עצמו?

הצעת ערך תמורת מייל

כפי שניתן לראות בסרגל ימין של הבלוג שלי, יש מספר הצעות ערך שחילקתי לקוראות הבלוג בחינם, תמורת המייל שלהן.

אחד התכנים הכי מניעים לפעולה הם PDF להורדה. כמובן שPDF להורדה יכול לבוא בפני עצמו, אבל אני מעדיפה את הPDF בליווי פוסט שמאפשר להבין למה אני , בתור קוראת הבלוג, ממש צריכה את הPDF הזה. ולכן כל לחיצה על הבאנר מביאה את הקוראת לקרא את הראציונל שעומד מאחורי הPDF ובסוף הפוסט הכנתי טופס הורדה של הPDF, שוב באמצעות רב מסר. דוגמאות לכך אפשר לראות פה.

הצעת הערך יכולה להיות גם PDF (תראו כמה דוגמאות שאני אוהבת במיוחד בבלוג של הגר אשחר ניר, בבלוג של נעה קליין, של עינת ספקטור ובבלוג של אביטל אנגל) אבל גם יכולה להיות וובינרים, ממש כמו בעמוד של הוובינרים שהכנתי אחרי שהבנתי שיש לי כבר מקבץ לא קטן של ובינרים, בהם אני יכולה להשתמש שוב ושוב ושוב לטובת קוראות הבלוג.

גם לתוכן של הוובינרים הכנתי באנר בסרגל ימין שמוביל לצפיה בוובינרים חינם תמורת המיילים.

איך מפיצים בלוג באמצעות רב מסר

קריאה לפעולה בסוף פוסט

לפעמים, כשממש בא לי שירשמו אלי לבלוג כי אני חושבת שכתבתי פוסט טוב, אני מניחה שהקוראות לא תמיד יודעות היכן לעשות את זה, ואני לא אכתוב להן "הי, היה לך כיף פה? לחצי למעלה בסרגל ימין על הרשמה" חחחח, בחיים אין מצב שהן יעשו את זה. למה? כי גם אני לא הייתי טורחת להזיז את העכבר. במקום זה הקמתי טופס במערכת של רב מסר שאותו הטמעתי כחלק מהטקסט של הפוסט שאומר לקוראות שלי "נהנית לקרא? מזמינה אותך להירשם לבלוג שלי כשאני מפרסמת פוסט חדש בנושא". ואז הטופס מרגיש כחלק טבעי לקוראת.

אפשר לראות דוגמא לפוסט כזה פה

איך מפיצים בלוג באמצעות רב מסר.

אז מעבר להפצת הבלוג, איך רב מסר עוזר לי לשמור על קשר עם לקוחות?

פה זה כבר נושא מאוד רחב של ניהול לקוחות, ואני, בתור אשת תוכן, כל כך קל לי לרשום מייל ולשלח למספר אנשים בו זמנית, הרבה יותר מלהרים טלפון אחד קטן להרבה אנשים… אני לא ארחיב על הנושא כי זה מקצוע בפני עצמו, אלא אתן שתי דוגמאות קצרות איך אני מצליחה לנהל לקוחות חדשות וקיימות באמצעות רב מסר.

 1. איסוף לידים – איזה מילה מגעילה לידים. שונאת אותה. ולכן אני מתיחסת אליה בתור "קוראות שרוצות". מה זה אומר? מכיוון ולבלוג אין מימד זמן (רגע, אל תמהרו למילים הבאות, תגלגלו את המשפט הזה במח ותבינו מה הוא אומר שלבלוג אין מימד זמן, אני משוגעת על התובנה הזאת) , קיימות קוראות שמגיעות לפוסטים שהם לא רלוונטים עכשיו אבל היו בעבר ויהיו בעתיד, כמו פירוט על פרלמנט, סדנאות וכנסים.  הן רוצות, ממה רוצות להגיע, אבל מה לעשות, הטיימינג לא יצא טוב. לא חבל לפספס אותן? ברור שחבל. אז בואי נשמור על קשר. טוב?
  כשנסגרת הרשמה או שהאירוע הסתיים, אני מכינה ברב מסר טופס קטנטן שאותו אני מעדכנת בפוסט אחרי שזמן ההרשמה עובר ובטופס הזה אני מתחיבת לעדכן את ה"קוראות שרוצות" כשיפתח מועד חדש.
  בדרך כלל ככה אני מצליחה למלא סדנאות עוד לפני שאני מפרסמת בניוזלטר של כל הקוראות. איך? אני קודם כל שולחת מייל ייעודי לכל אותן "לקוחות שרוצות"  (ברב מסר אני מפלחת את כל הרשימות שלי לפי מקום ההרשמה) ובמידה והן נרשמות וממלאות את הסדנא, אחלה, לא צריך לבלבל במח ליתר הקוראות בנושא. 🙂
  איך מפיצים בלוג באמצעות רב מסראת אותם מיילים, אנחנו לעולם לא נעביר לגורם חיצוני אחר, נכון? נכון!
  את מכירה את התופעה שפתאום את מקבלת ממישהו שאף פעם לא שמעת עליו מיילים אליך? וזה מרגיז מאוד!! אפילו מרתיח (שלא לדבר על לא חוקי), אז את לא עושה את זה למנויים שלך, איך? פשוט שומרת על הרשימה אצלך ולא מעבירה. אפילו לא עבור תשלום. למה? כי פעילות הרשמה לבלוג היא הבעת הנאמנות הכי גדולה שיש לקהל הקוראים בך, ואת זה את לא רוצה לחרב.
 2. שמירה על קשר לפני ואחרי פעילות – או במילים אחרות, יחס אישי.
  כשנרשמות אלי לקוחות לאירועים, כנסים, פעילויות וכו, אני מכינה רשימה שבה אני מעדכנת אותן לפני האירוע במיילים שכוללים פרטים אודות הפעילות אליה הם נרשמו, מייל נוסף תזכורת יום יומיים לפני האירוע ומייל סיכום שאני שולחת לאחר האירוע.
  ככה אני מצליחה לשלח למאות לקוחות, לפעמים בו זמנית, לפי פילוחי פעילויות שונים, מבלי לבלבל את המח ל"כל הרשימה" על מנת לעזור ולתת ערך שהן צריכות בהתאם לנקודת הזמן המיועדת.
  או במלים פשוטות – אני מצליחה לשמור על קשר על הלקוחות שלי, לפני ואחרי, ובעיני, זה אחד הדברים החשובים של עסק. את זה לא רואים בפעילויות של הבלוג, אלא במיילים של הלקוחות שלי.
  לדוגמא, מייל תודה על ההגעה לכנס.

איך מפיצים באמצעות רב מסר 5

טעמה של החמצה – מה עושים כשקוראים מסירים את עצמם מהרשימה?

אויש, איזה לא נעים זה לקבל מייל "הקוראת X הסירה עצמה מרשימת הדיוור שלך". נכון? גם אני מכירה את הטעם החמוץ הזה בפה ואת כאב הבטן כשזה קורה. אבל מה שהחלטתי עם עצמי זה להתרכז ב"כן". קלישאה נוראית, אני יודעת, אבל עובדת. במקום לשים לב למי שלא רוצה יותר להיות קוראת נאמנה, אני מתרכזת באילו החדשות שנרשמו והישנות שכבר יש לי ולהן אני כותבת.

ומצד שני, אחרי שכבר הרגלתי את שריר ה"נבי נעלבי" שלי להיות חזק ויציב, הבנתי שאיזה מזל שמי שלא רוצה מסירה את עצמה מהפוסטים שלי, ככה אני לא מציקה יותר מדי למי שלא רוצה אותי. כך שיש פה מצב של win win לכולן.

הרעיון הוא לגרום בבלוג שלי למצב שבו יש לי סה"כ יותר נרשמות לבלוג מאשר כאלה שמסירות את עצמן, ולכן אם בממוצע נרשמות לי 7 קוראות חדשות בשבוע, קרי 28 נרשמות בחודש, נגיד זה חודש טוב, אז נוריד 8 – קרי 20 נרשמות בחודש חדשות, ואני מפיצה פוסט פעם בשלושה שבועות, קרי 3 הסרות בחודש, בואי נגזים ופרסמתי 2 פוסטים בחודש וירדו לי 10 נרשמים, עדיין 20 פחות 10 אומר שבחודש נרשמו לי 10 קוראות חדשות, שזה 10 קוראות נאמנות חדשות, שזה לגמרי חגיגה! וואו, עשר נשים חדשות הביעו אמון במה שאני כותבת להן, ובפוסט הבא כשאפיץ אותו יחד עם הצעת ערך, יכול להיות שהן יקחו את ההצעה כמו סדנא או כנס או ליווי אישי, לכי תדעי. וואו. עוד 10 לקוחות נאמנות זה וואו. וואו!

יש עוד כמה אפשרויות להשתמש ברב במסר, כמו עמוד נחיתה שאני מכינה לטובת שאלות שתמיד שואלים אותי בפיסבוק ובתמורה לתשובה אני אשמח לקבל מייל, ועוד אפשרויות רבות, אבל נראה לי שלעת עתה זה מספיק. נכון?

הטבה לקוראות הבלוג

במידה ואת מעונינת להתחיל להשתמש ברב מסר ביקשתי מהם הטבה מיוחדת לקרואות הבלוג (מעבר לבלוגרית שזכתה בשנה מנוי חינם בכנס), חודש התנסות חינם ברב מסר. מה צריך לעשות? למלא את הטופס שפה, להכנס לרב מסר, להעביר את המנוים של הבלוג לרשימה חדשה ברב מסר ולהפיץ כשמתפרסם פוסט חדש.

שימו לב! בנוסף למייל האימות יישלח אליכם מסר נוסף – הראשון בסדרה לימודית שתתן לכן טיפים מעשיים ורעיונות לשיווק באמצעות דואר אלקטרוני.

כל השדות הם שדות חובה.

מלאו את הפרטים על פי ההנחיות ולחצו על הכפתור "צור חשבון התנסות". המערכת תשלח אליכם מייל לאימות הרשמתכם. לאחר לחיצה על הקישור המיוחד במייל האימות החשבון שלכם ייפתח והחוויה תתחיל!X הסיסמה חלשה מידי
##############################################

הפוסט עזר לכן? אשמח לקרא בתשובות מה לקחתן ממנו לטובת הפצת הבלוג שלכן.

כיף שקראתן , יונית צוק הבלוגריסטית

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

3 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק