הדרכה על תוכנת ניהול בלוג Milanote - יונית צוק
תוכנה שמראה איך אני חושבת

הדרכה על תוכנת ניהול בלוג Milanote

לפעמים קורס אחד שווה בשביל שיעור אחד שלומדים בו משהו.

התחלתי קורס של הולי בקר, שלחתי לכן על כך מייל בניוזלטר שלי והצטרפו אלי עוד 22 בלוגריות, פתחתי גם קבוצת פיסבוק לטובת העניין, כך שאם את מצטרפת תשלחי לי הודעה שאצרף לקבוצה.

הקורס מלמד על כתיבת בלוג וניהול בלוג מבחינת התוכן. הקורס לא חידש לי הרבה אבל תמיד טוב להקשיב למורות אחרות בתחום. אפשר עוד להירשם לקורס (היום ה29/9/17) התכנים יהיו פתוחים עד ה9/10 על פי מה שהולי בקר כתבה לנו. אפשר לדעתי להירשם רק עד ה2/10 אז מהרו. זה קורס חביב למדי. ההרשמה פה.

בכל מקרה, מה שרציתי לכתוב זה שבשיעור השלישי היא הציגה לנו את תוכנת הניהול החדשה שבה היא מנהלת את הבלוג שלה. בעבר אירחתי את שרון גולן בפוסט סופר מושקע שבו היא לימדה אותנו על מערכת טרלו הנהדרת. אני קצת הסתבכתי עם טרלו (אבל זה לא אומר כלום על המערכת), ולכן כשהולי בקר הראתה את המערכת של Milanote ממש התלהבתי כי זאת מערכת קלה ואינטואיטיבית (לפחות לי). היא הזכירה לי את הצורה שבה אני כותבת את הפרויקטים שלי על הלוח מול השולחן.

החלטתי שאני לא שומרת את הידע הזה רק אצלי וחייבת להעביר את זה הלאה. התוכנה היא מאוד חדשה ולפי דעתי היא תלך ותשתפר.

חסרונות Milanote:

אני משתמשת בתוכנה הזאת רק בשבוע האחרון, הפכתי אותה לעמוד הבית של הדסקטופ שלי, אבל היא לא נטולת בעיות: עד 100 רכיבי תוכן בחינם, האפליקציה לא מפותחת בטלפון, אי אפשר בטלפון לכתוב בעברית, אופציות בעתיד בתשלום בוודאי, אין תזמונים, אין התראות, אין חיבור ליומן.

יתרונות Milanote:

אני יודעת שהחסרונות אולי יגרמו לכן לא לנסות אפילו, אבל נראה לי ששווה לתת לזה צ'אנס כי: מערכת סופר סופר סופר קלה, מאוד נגישה ואינטואיטיבית, אפשר להכנס אליה מכל מחשב, אפשר לייצר בה אוצרות של ממש, היא מאוד טובה למי שיש לה ראיה מרחבית, כמו לוח משימות על הקיר ורשימות אסוציאטיביות.

הכנתי לכן סרטון הדרכה על המערכת. וגם לינק מיוחד לתיקיה שבה אני מדגימה איך אפשר לנהל בלוג באמצעות המערכת הזאת.

אפשר לקרא לעומק גם הדרכה שהם הכינו.

 

אשמח לקרא אם תכנים כאלה מעניינים אתכן ואם ניסיתן את Milanote אתן מוזמנות לשתף תיקיות משותפות אם תרצו.

+++++++++++++++++

אז איך אני מתקדמת עם פרויקט הבית של הבלוגריות?

הלוואה יש.

נכס יפה מצאתי ועכשיו אנחנו לפני חתימה תחזיקו אצבעות

ואני מאוד מתרגשת, מזמינה אותך להתרגש איתי בסדרת סרטוני הדוקו על פרויקט בניית הבית של הבלוגריות.

++++++++++++++++++++++

ב16/10 תתקיים סדנת בניית אסטרטגית תוכן לבלוג, נותרו עוד 4 מקומות בלבד. מזמינה אותך לתת לעצמך מתנה לשנה החדשה. כל הפרטים פה.

4 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

יונית צוק