ראיון בלוג כלות אורבניות - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
ראיון בלוג כלות אורבניות

ראיון בלוג כלות אורבניות

קצת קשה לכתוב את הראיונות עם הבלוגריות מבלי לספר על התזה, על המחקר של הבלוגים ועל שאלת המחקר.
אני חושבת שאם היתי מסמנת היכן הבלוגים יושבים בדיוק ביחס לשאלת המחקר, אז היה לי יותר ברור וגם לקוראים. בעצם, לי מאוד ברור מה אני מחפשת, ה"בעיה" היא שכל הזמן הבלוגריות שאותן אני פוגשת, מרחיבות לי את יריעת המחקר עוד ועוד, עד שלפי דעתי, אני אצטרך לעבור לדוקטורט.

הפעם, ראיינתי את הבלוג הידוע והמוערך לעילא ולעילא "כלות אורבניות".

היה לי ממש , אבל ממש קשה לא לחבק את הדר וטל, אחרי כל פרט ופרט שהן סיפרו לי אודות הבלוג,
כי הן מגשימות חלום של כל כך הרבה בלוגריות – לעבוד בבלוג שלהן.
ניחא, עובדות בבלוג שלהן. הן פשוט עושות את זה ט-ו-ב!! ומרתק ויפה, הווווווווווווו כל כך יפה.
שלפעמים, כל מה שאני רוצה זה רק להתחתן שוב, (עם אותו חתן) כדי שאולי אני גם אהיה כלה אורבנית.

כמובן, שתוך כדי השיחה, היתי חיבת להתפרץ ולהגיד "טוב, יש לי מה להגיד על זה, נדבר על זה אחרי הראיון"
כי פשוט היתי חיבת לחזק את ידן ולהגיד להן :"תראו, אני קוראת מאמרים נורא חשובים (כן, נגיד), והם אומרים בעצם את מה שאתן עושות, מבלי לקרא אף מאמר. אתן פשוט חיות את המדיום, ומבינות אותו, ופועלות בו בצורה כל כך מקצועית, חכמה, נכונה, אתן פשוט חיות בלוגים מדהימות". טוב, די עלי.

הנה, בלוג החתונות הראשון בארץ, ולו בכדי.
הבלוג כלות אורבניות:

5 עובדות שלא ידעתן על הבלוג כלות אורבניות

  1. כלות אורבניות הוא הבלוג של 2 בחורות חכמות בטירוף, טל והדר, האחת אדריכלית והשניה מעצבת.
  2. טל והדר נפגשו , איך לא, באינטרנט, בפורום חתונות בתפוז, זה היה סיפור של התאהבות ממבט ראשון.
  3. טל והדר נולדו באותו תאריך – 5 לאוקטובר. בדרך פלא, זהו יום הנישואים שלי.
  4. טל והדר מופיעות גם בטלויזיה בערוץ האופנה הישראלי בזכות כלות אורבניות.
  5. יש להן תוכניות ענקיות לעתיד. אני יודעת מה הן. שווה לחכות.
    הפקת כלות אורבניות בהקיץ, צילום: אודי סלמנוביץ

אז מתי ואיפה הכרתן?

כמו בלוגריות רבות שאני מראינת, גם הן התחילו בפורום בתפוז, אבל משם האהבה לעולם הזה רק גדלה ויצרה את הבלוג: "לפני 3 שנים ,כל אחת קיבלה הצעת נישואין בהפרש של כמה ימים והתחילה להכנס לעניני החתונה והארגונים. אחד המקומות שמצאנו כבית היה פורום חתונות בתפוז. למדנו להכיר אחת את השניה דרך ההודעות, הכתיבה ולאחר ששתינו התחתנו, טל שלחה הודעה להדר, שיש לה רעיון היא חיבת שניפגש ואני לא אסרב לזה, ובאמת נפגשנו והכרנו. לאט לאט התחלנו לחשוב ביחד והחלטנו שאנו הולכות על בלוג מיוחד שמדבר על כל עניני החתונה. היה את החיבור והרגשנו שכל אחת מביאה משהו אחר שצריך שיהיה בבלוג.
קדמה לעליה של כלות אורבניות חצי שנה של עבודה, שבה גיבשנו את השפה הגרפית והתכנים והחומרים והזהות, ומאז זה סיפור אהבה."

למה כלות אורבניות?

"חיפשנו שם, רצינו שיהיה משהו מאוד יחודי וגם משהו שיהיה שונה מכל מה שנתפס עד כה לגבי תעשית החתונות. הסתכלנו על הבלוגים בארה"ב והם עשו לנו וואו. רצינו שהבלוג ידבר אופנה, עיצוב גראפי,מיתוג, עיצוב טקסטיל. המילה אורבנית כוללת בתוכה את מה שחשבנו עליו –משהו אחר. כלה אורבנית היא עירונית, מעודכנת, ניורקרית, שהיא בהיי אנד של הענינים, יודעת איפה קונים כל דבר ומה הכי טרנדי, כלה שיש לה לייף סטייל". האמת, כנסו פשוט לבלוג ותבינו את השם כלות אורבניות.

DIY קפקייק סוכריות דרז'ה, צילום: דינה קליינמן

 

לא נמאס לכן לפעמים מהעולם הזה של חתונות?

"כשאנחנו יושבות עם חברות ומדברות על החתונות, אנחנו מרגישות שלפעמים אנחנו כמו אלה שכל החברות כבר השתחררו מהצבא ואנחנו עדין תקועות עם הסלנג של הצבא.
אבל ברמת הענין, ממש לא משעמם ולא ישעמם!
העולם הזה כל הזמן מתפתח, ומשתנה, ומתווספות קגוריות שונות ומשונות, ובקטגוריות שקיימות הכל כל כך דינמי ויפה, שאין מצב שישעמם.
זה קצת כמו לשאול מישהו – האם להסתכל על השקיעות ישעמם אתו יום אחד.
כל כלות אורבניות מבוסס על הטעם האישי שלנו, אז אנחנו לא יכולות לשעמם את עצמנו, הטעם שלנו זה משהו שמשתנה ומתפתח, אנחנו מתעדכנות בטרנדים שמוצאים חן בעינינו, וגם הכלות האורבניות ששולחות לנו תמונות שלהן, זה משהו שיוצר השראה וכיף, כאילו אנחנו משתתפות פעילות בחתונות שלהן.
יש לנו עוד המון רעיונות נוספיםו לכלות אורבניות, כך שבעשיה היומיומית אנחנו כל כך עסוקות מהלב, שזה לא יכול לשעמן אותנו."
רק אחרי ששמעתי שוב בהקלטה את הראיון עם כלות אורבניות, הבנתי שזאת שאלה ממש פולנית קצת כמו לשאול "נו, ומה עם ילד?". ומהראיון עם טל והדר הבנתי שיש להן ילד,הבלוג, שהוא כבר די גדול אפילו, והן משקיעות בו כל כך הרבה זמן ואהבה, ויופי, וכמו לגדל ילדים, גם הן פוסעות בין הנודע ללא נודע, בין הלמידה אודותיו יום אחרי יום, בין טיפות ההצלחה ומפולות היאוש, ורק אמא ואמא מבינות את הגאווה הזאת שבילד, ועוד יותר את המחמאה שאחרים אומרים לך "ילד שלי מוצלח".
אז באמת, נו, באמת, ילד? עכשיו? צריך קצת מרווח בין הראשון לשני, לא?.

 

DIY צמיד פנינים, צילום: כלות אורבניות

מאיפה הרעיונות לתכנים שבבלוג?

"אנחנו כל הזמן נשארות מעודכנות במה שקורה בעולם, לפני שאנחנו מחליטות להכניס תוכן, או לא, אנחנו בודקות אם זה מענין את הקהל שקורא את הבלוג. אנחנו נורא אוהבות להתעסק בדברים של DIY ולכן כל פעם אנחנו חושבות על דברים חדשים שכדאי להוסיף. לפעמים אנחנו פשוט קמות בבוקר ואומרות – טוב בא לי לעשות הפקה, יש לי רעיון להפקת אופנה, לעשות ארוע , לכתוב על צבע, על פרחים,  יש הרבה רעיונות  בראש, אנחנו יצירתיות ויש לנו פריבילגיה ליצור משהו קונקרטי מהמחשבות ומההשראה."

ועל זה כל מה שיש לי לאמר זה א-מ-ן סיסטרס

הקולקציה האורבנית – צילום: רונן וסיגל, פוטוסינתזה

איזו חלוקת עבודה יש ביניכן?

"יש חלוקת תפקידים רשמית אבל זה זולג כל הזמן, בעיקרון הדר כותבת וטל מתעסקת בעיצוב,  אבל אנחנו גם לפעמים מחליפות כובעים כשצריך, אנו די עושות את הכל ביחד.  יש ביננו דינמיקה טובה, כל אחת יודעת מה היא עושה ולא נכנסת לחיים של השניה , יש אויר לנשימה, כל אחת סומכת על השניה ויודעת שהשניה תעשה את העבודה שלה על הצד הכי טוב. "

האם כל חתונה נכנסת כחתונה אורבנית?

"אנחנו מחפשות בכלות אורבניות את החתונה שתצא מגדר הרגיל, שתהיה השראה לכלות אחרות, שיהיה בה משהו שלא ראינו עד עכשיו. ולפעמים אנחנו מקבלות חתונות באמת יפות ומושקעות והכלה והחתן יפים ושמחים, אבל זה לא תמיד עונה לקריטריונים של כלות אורבניות.
זה כואב נורא לסרב כי חתונות זה פשוט אוצר.
אנחנו עושות מאמץ לנסות למצא את הדברים הקטנים, וגם אם לא כל החתונה תכנס לבלוג מתחילתה עד סופה, אולי רק הצילומים המקדימים, אולי רק סידורי פרחים, אולי רק מהרעיון המקורי שמצאנו בחתונה.
מבחינתנו שכל החתונות תהיינה חתונות אורבניות."

איך החשיפה משפיעה על האנשים שחושפים את החתונות שלהם?

"לפעמים חומרים נשארים אצלנו כמה חודשים עד שאנחנו מעלות, כי לפעמים אנחנו מחכות לרגע הנכון.
הקוראות מספרות לנו שאחר הפרסום בבלוג, של החתונה האורכבנית, יש התרגשות עצומה.
קיבלנו פניות שאנשים עושים הפתעות לבחור או לבחורה, זה מדהים.
כשאנחנו מעלות את החתונה האורבנית יש אטרף של שיתופים של בני הזוג, ההורים מגיבים בפוסטים, זה ממש כיף. "

 

איך אתן מתיחסות לתגובות?

"רב התגובות מאוד עניניות, הקוראות רוצות לקבל מידע אמין.
לפעמים התגובות מתקבלות בפיסבוק וגם במיל וגם בתגובות בפוסטים.
אם מישהי שואלת אותנו בפיסבוק ,אנחנו שולחות לה הודעה שנענה לה במייל, כי אנחנו רוצות להתיחס אישית לכל קוראת.  אנחנו מבררות פרטים לכל שאלה, וחושבות ונותנות התיחסות אישית לכל אחת וזה משהו שגוזל מאיתנו המון זמן, אבל זה הכי חשוב מבחינתנו, כי ברגע שהתיחסנו למישהי ועזרנו לה לפתור בעיה – אנחנו יודעות איך זה יכול לעזור לה, כי גם אנחנו הינו שם ולכן חשוב לנו לענות לכל אחת ואחת."

מה התכניות לעתיד?

"יש לנו הרבה מחשבות על הפקות כאלו ואחרות,
על תחרויות נוספות ועל הרחבת הקטגוריות בבלוג.
יש לנו את הקטגוריות החדשות שהוספנו לפני שנה של ירח דבש וחתנים אורבנים, שיש לנו המון תכנם לצקת אליהן, פשוט הזמן עובר, והמלאכה מרובה.
וכמובן, כל מיני פרויקטים ושיתופי פעולה  ועוד, ועוד."

הפקת חלומות בהקיץ , צילום: אודי סלמנוביץ

יום אחד קיבלתי תגובה שהפוסטים על הבלוגריות נורא מענינים אבל ארוכים. אז קיצרתי, וקיצרתי וקיצרתי וזה הפוסט שיצא. ועם זאת, יש לי עוד כל כך הרבה מה לכתוב. אבל, אולי כדאי שבעצם תבינו על מה מדובר. כנסו לכלות אורבניות, ותשבו בקסם שלהן. אולי זאת הרומנטיקה, בעיני זה פשוט ה-לעשות בלוג ולעשות אותו טוב. אה, לא. לעשות אותו מצוין!.

ובעתיד?

אוהו, יש להן תכניות, המון. אין לי ספק, שבעוד שנה שנתיים, כל מי שמחשיב את עצמו בתור "מומחה לבלוגים", יזמן את טל והדר לספר על הבלוג שלהן, איך מתיחסים לבלוג כעסק מלכתחילה, איך בונים מותג ומתיחסים אליו כילד גדול כבר משלבי בניתו, איך פונים למפרסמים, למשתפי פעולה, איך מתחזקים קהילות שונות של הבלוג, ואיך, בעיקר עושים את מה שאוהבים, ומתפרנסים מזה.

טל והדר,
תודה על ערב בלתי נשכח. כן, בגללכן הרצתי תכניות עתידיות על איך גם אני יום אחד, אעסוק במה שאני אוהבת. (מה זה כבר עוד לילה ללא שינה בגלל פנטוזים על העתיד). אני, ועוד בלוגריות נוספות. אתן פורצות דרך, ומקור אחד (בעצם שתיים) ענק להשראה.  כבר אמרתי שאני משוגעת על התזה שלי?

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

5 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק