איך מרוויחים כסף מבלוג חלק ד סוויצ' בראש - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
אפשר להרוויח מבלוג, כמו כל דבר צריך להתחיל מלהאמין.

איך מרוויחים כסף מבלוג חלק ד סוויצ' בראש

השיח אודות הכנסה כלכלית באמצעות הבלוג הוא שיח מתמשך ומתפתח לאורך השנים. אני מאוד בעד השיח הזה כי הוא מאפשר לנו לחשוב יצירתי, להתפתח, להתאמץ, לגלות משאבים חדשים שקיימים בנו ובכלכלה ובעיקר להביא סוג אחר של תוכן.

בלוג שמתקיים כלכלית, זה דבר נפלא ומבורך, עם זאת, יש לאמר את האמת – זה לא קל. זאת עבודה. כמו כל עבודה אחרת, ואולי אף יותר מזה. בלוג שמתקיים כלכלית מעצמו, זה לא מעצמו, זה מהיכולת שלנו:

א. להבין שיש לנו אוצר ביד. שיש לנו במה.

ב. ההבנה שיש לנו קהל נאמן שסומך עלינו.

ג. היכולת להבין שיש לנו את היכולת לבקש תמורה הולמת עבור השעות של היצירה שלנו.

רק לאחר שנבין את שלושת התנאים הללו, נוכל לעבור לתכנית הפעולה של בניית הבלוג כנכס כלכלי.

איך עושים כסף מבלוג

האם כל בלוג חייב להיות מבוסס כלכלית?

האם כל בלוג חייב להיות מבוסס כלכלית? ממש לא. זה מאוד תלוי במטרות שלנו וברצונות שלנו.
האם כל בלוג שווה כסף? ממש לא. יש לא מעט בלוגים, שאני חושבת שעליהם לעשות עוד עבודה רבה עד שיהיו ראויים לבקש תמורה כלכלית.

האם זה אפשרי? כן בהחלט. אני מלווה מספר בלוגים בדרך ההתפתחות הזאת של הפיכת התחביב למקצוע מכניס באמצעות הבלוג, זאת דרך עקלקלה ומסובכת לעיתים, אבל ככל שהדרך מעוקלת, כך הפירות יותר טעימים.

בעבר כתבתי על הכנסה כלכלית מבלוג, מוזמנים לקרא את הסדרה, חלק מאוד משמעותי מהכנסה כלכלית הוא הסוויטש הזה בראש שאומר "אני יכולה לעשות את זה , הבלוג שלי שווה את זה, בואו נלך על זה".

ביקשתי מיונית ורבר, שמלווה עסקים רבים בתחום של נכסים מניבים, לכתוב מה יכול להפוך בלוג, ברמה של הסוויטש המחשבתי הזה מבלוג שכיף לכתוב בו לבלוג שכיף לכתוב בו שיכול להניב גם הכנסה. ויונית, ממש כמוני, אוהבת לכתוב ארוך עם הרבה ערך. אז קחו לכן כוס מים או קולה או שיק פירות, או אפילו קפה ותתחילו לקרא ולהפנים. אני בטוחה שזה פוסט שיזיז לכן את הראש לכיוונים נוספים שלא חשבתם עליהם. תהנו. אגב, אם תרצו להכיר לעומק את יונית ובר, מזמינה אתכן לקרא את הראיון שנגה שנער שויער (מהפרלמנט הנוכחי) כתבה במדור שלה באקסנט עם יונית ורבר. ראיון של השראה. (אני תמיד אוהבת לקרא סיפורים של מאחורי הקלעים של עסקים)

המיינדסט הכלכלי של הבלוג – מאת יונית ורבר

אם תחפשו בגוגל מה הן הדרכים לייצר הכנסות מהבלוג שלכם, תגלו אינסוף פוסטים, מאמרים, בלוגים, עצות, טיפים ועשה ואל תעשה לאיך מיצרים כסף מהבייבי היצירתי שלכם. יש אפילו מצב שכבר התנסיתם בחלק מהשיטות, ואולי אפילו סיכוי שאתם מרוויחים ממנו יופי של ערוצי הכנסה.
אבל האמת היא שאצל רוב הבלוגרים זה ממש לא ככה. וזה לא כי הבלוג שלהם לא איכותי או מלא ערך לקהל, וזה לא כי הם לא יודעים מה צריך לעשות. זה יושב על דבר אחר לגמרי, ולדבר הזה קוראים המיינדסט הכלכלי שלנו.
או במילים אחרות מערכת היחסים המנטאלית והרגשית שיש לנו עם כסף, שממש כמו שהיא מנהלת את ההצלחה העסקית של הבלוג שלנו, כך היא גם מנהלת גם את חשבון הבנק שלנו.

איך עושים כסף מבלוג

ומי שרוצה לשנות את המצב, ולהגדיל משמעותית את ההכנסות מהבלוג שלו והן את חשבון הבנק, צריך להבין 5 עקרונות יסוד עליהם מבוססת הצלחה כלכלית. ברגע שתבינו עקרונות אלו ותפעלו להגשמתם (ולשמחתכם תופתעו לגלות שזה הרבה יותר קל ומהנה ממה שנדמה לכם) תפתח לכם אפשרות הבחירה לאן לנתב כלכלית את הבלוג שלכם, וגם את החיים בכלל – לעוני או לחופש כלכלי.

5 עקרונות יסוד עליהם מבוססת הצלחה כלכלית

אז בואו נצלול לתוך עקרונות יסוד אלו ונראה איך הם באים לידי ביטוי במינוף כלכלי של הבלוג שלכם:

עיקרון 1: תתחילו לאהוב כסף

המצב הפיננסי שלכם (כולל כמה כסף הבלוג שלכם מרוויח) הוא שיקוף של מערכת היחסים הפנימית שלכם עם כסף. וכיצד תדעו מהי מערכת היחסים שלכם עם הכסף? פשוט מאוד – הסתכלו על חשבון הבנק שלכם ושאלו את עצמכם – האם הוא מלא כפי שהייתם רוצים? כפי שאתם ראויים? כל עוד התשובה שלכם אינה חיובית משמעו שיש לכם עוד מה לנקות, לסדר ולשפר במערכת יחסים חשובה זו.
כל עוד לא תעשו סדר במערכת היחסים הפנימית שלכם עם הכסף – הבלוג שלכם לא יתרומם כלכלית.
לא הוא ולא חשבון הבנק שלכם. וזה בכלל לא תלוי בשאלה האם אתם מכירים כלים ליצירת הכנסות מבלוגים ואפילו מממשים אותם.
זה תלוי בשאלה איזו מערכת יחסים יש לכם עם הכסף; האם אתם אוהבים אותו או חושבים שכסף זה דבר רדוד, מלוכלך, האם אתם מתרגשים ושמחים לייצר כסף, או שאתם נמנעים מלחשוב עליו, מלדבר עליו. מתעלמים ממנו, מחשבון הבנק שלכם.
חשוב להבין שעם כסף יש לנו מערכת יחסים ממש כמו עם בן זוג. ואיך לדעתכם ירגיש בן הזוג שלכם אם תתעלמו ממנו? אם תכעסו בגללו? תתביישו להיות קירבתו? כמה באמת הוא ירצה להישאר בסביבתכם? ועם כסף – זה בדיוק אותו הדבר.
כל עוד לא תייצרו לעצמכם מערכת יחסים חזקה ושמחה עם כסף, הבלוג שלכם לא ייצר לכם הכנסות. וזה לא רק כי אתם לא תיצרו בעצמכם הזדמנויות כלכליות, זה יותר מזה – אפילו אם הזדמנות כלכלית תדפוק על דלתכם, משהו יקרה וההזדמנות תתפספס, תתמסמס או לא תחזיק מעמד לאורך זמן. אבל, ברגע שתייצרו מערכת יחסים שמחה ואוהבת עם כסף ועושר – הדבר יבוא לידי ביטוי הן בהכנסות מהבלוג שלכם והן בחשבון הבנק הגדל שלכם.

%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%a2%d7%95%d7%a9%d7%99%d7%9d-%d7%9b%d7%a1%d7%a3-%d7%9e%d7%91%d7%9c%d7%95%d7%92-1

עיקרון 2: חישבו עשיר ולא עני

מכירים את הקול שבראש? נכון שזה ממש לא רק בסרטון של פיקסר ודיסני?
לכולנו יש קולות בראש, ובכל הקשור למצבנו הפיננסי יש לנו 2 סוגים של קולות – הקול של העני שבפנים והקול של העשיר שבפנים, וכל עוד אתם מקשיבים לעני, החיים שלכם ילכו לכיוון של פחות ופחות כסף – ממש עד כדי עוני. לעומת זאת אם תקשיבו לקול של העשיר/המליונר שבפנים – תגלו שהמצב הפיננסי שלכם הולך ומשתפר מיום ליום.
ואיך תדעו למי אתם מקשיבים? מאוד פשוט. זוכרים את הסעיף הקודם? אם אתם עשירים, ולא, אני לא מדברת על בריאות, שמחת חיים, סיפוק, ילדים כייפים ובלוג משגע (שזו רשימה סופר חשובה כמובן!), אני מדברת על תכל'ס כסף בחשבון הבנק – אם אתם עשירים כמו שאתם רוצים להיות, סימן שאתם מקשיבים לעשיר שבכם. אם למשל הפוסט שלכם מייצר לכם את כמות ההכנסות שאתם רוצים וראויים לקבל, ואם הכסף הזה לא מתמסמס עוד לפני שהתייצב בבנק ואפילו מינף את עצמו כלכלית – זה סימן מעולה להובלה ע"י הקול של העשיר שבכם.
העני לעומתו, יילחש לכם באוזן באופן תמידי משפטים כדוגמאת: "אם אני מקבל כסף על הפוסט הזה, זה אומר שהתמסחרתי, שאני לא אותנטי, שהוא לא אמיתי, אנשים יחשבו שאני אינטרסנט ולא כנה, הקוראים שלי לא יעשו לייק לפוסט, לא יגיבו, לא יאהבו אותי ואת הבלוג שלי יותר…" וכיו"ב.
איך עושים כסף מבלוג 2

ככל שתמשיכו להקשיב לקול הזה של העני שבפנים הוא רק ירחיק אתכם יותר ויותר ממצב שבו אתם מייצרים הכנסות מהבלוג שלכם.
ושוב, כי זה קריטי להבין – זה בכלל לא קשור לשאלה האם אתם יודעים מה לעשות ואפילו עושים את זה. כל עוד העני הוא זה שמוביל את ההחלטות העסקיות שלכם – המקום שאליו הוא יוביל אתכם זה לעוני. במקרה הטוב הוא יאפשר לכם להרוויח כמה שקלים, אבל בשורה התחתונה הבלוג שלכם לא באמת יעשיר את חשבון הבנק שלכם כפי שהוא באמת מסוגל. כפי שאתם באמת ראויים. לעומת זאת,
כשתפעלו מהמקום של העשיר שבפנים, הבלוג שלכם ירוויח סכומים שהיום אתם אפילו לא חולמים עליהם, ויותר מזה, הוא יהיה מקור הכנסה פאסיבי מרכזי בדרך שלכם לחופש כלכלי, חיי שפע ושלווה.

 

עיקרון שלישי: הבלוג יכול לייצר הכנסות גבוהות

הבלוג שלכם בהחלט יכול לייצר הכנסות גבוהות ואפילו פאסיביות אבל זה יקרה רק בתנאי שאתם תעזרו לו. וממש כמו שאתם יושבים ובונים אסטרטגיה לניהול התוכן והערך שאתם נותנים לקהל שלכם, כך אתם צריכים לבנות אסטרטגיה כלכלית שתייצר לכם הכנסות מהבלוג ויותר מזה – שתייצר לכם ערוצי הכנסות פאסיביות ממנו. כי זה לגמרי אפשרי – תשאלו את הקול של העשיר שבפנים והוא יאשר את זה בשמחה

איך עושים כסף מבלוג 3

העני לעומתו יגיד לכם ש"אין דבר כזה פאסיבי", ש"תמיד צריך לעבוד בשביל כסף", ש"כסף לא גדל על העצים וגם לא על פוסטים", "שרק בלוגים בודדים בעולם יכולים לעשות כסף טוב" וכו' וכו'… יותר מזה, העני שבפנים הוא מתוחכם וגם כשיגיעו לפתחכם הצעות עסקיות למינוף הבלוג היפה שלכם – הוא יקלקל לכם את ההזדמנות העסקית.

כך למשל אם יציעו לכם להתנסות במוצר מסוים, ולכתוב עליו פוסט תמורת סכום כלשהו, העני שבפנים ילחש לכם משפטים כדוגמאת: "מה, גם לקבל את המוצר בחינם וגם לקבל כסף על הכתיבה שלי? זה יותר מדי, מספיק לי המוצר. אני לא רוצה להיות גרידי. אני כותב כי אני נהנה לא כי אני מקבל כסף על זה, אם אקבל על זה כסף זה יישמע לא אמין, אני אשמע לא אמין, אין צורך, באמת, טוב לי ככה, אני אוהב את מה שאני עושה…" וכו' וכו'… מתחיל להישמע מוכר?
הבלוג שלכם בהחלט יכול להיות ערוץ להכנסות גבוהות ופאסיביות, אבל זה יקרה אך ורק כשתבחרו לתת לקול של העשיר שבפנים להוביל את ההחלטות העסקיות של הבלוג, ושל החיים שלכם בכלל, ולבסס אותן על ההבנה שהכנסות גבוהות מייצרים באמצעות המשוואות כסף=מינוף האוצר האישי המניב שלכם (והבלוג שלכם הוא לחלוטין חלק מהאוצר הזה!).

 

עיקרון רביעי: הקהל ישלם עבור הערך

יש לכם מלא ערך לתת לקהל – והקהל שמח לשלם תמורת ערך איכותי שהוא מקבל. אז תאפשרו לו!
מכירים את המשפט המוכר (שלוחש לכם באוזן העני שבפנים) ש"יש מלא חינמים כאלה ברשת, אז למה שישלמו לי עליו"? הוא נאמר על ידע שיש לכם לתת, על טיפים מקצועיים, על מוצרים דיגיטליים להדפסה שאתם מייצרים כדוגמאת פרינטבלס למיניהם, דוגמאות ויזואליות שיצרתם, תרשימים, הסברים, תמונות שצילמתם, סרטוני וידאו למיניהם וכו' וכו' …

זה שיש חינמי ברשת זה עדיין לא אומר שאנשים לא מוכנים לשלם על זה כסף. בטח ובטח אם זה מגיע ממישהו שהם אוהבים וסומכים עליו, מישהו שהבלוג שלו מרגש אותם, מעצים אותם, משמח אותם, מלמד אותם – תורם להם כך או אחרת, בטח ובטח אם זה מגיע בצורה מסודרת, איכותית ועם אחריות.

איך לעשות כסף מבלוג 5

כל עוד לא תמכרו (כי אתם מקשיבים לעני שבפנים) – בוודאות לא תקבלו כסף.
לעומת זאת – כשתציעו לקהל שלכם מוצרים ושירותים איכותיים (כפי שפועל העשיר שבפנים) – הכסף יגיע בשמחה.

אם אתם רוצים שהבלוג שלכם יהיה מקצועי ויהווה את מקור ההכנסות הקסום שלכם – אתם צריכים לעשות סוויטץ' בראש.
סוויטץ' במערכת היחסים שלכם עם כסף.
סוויטץ' כזה שיאפשר לכם לדעת ולהרגיש בכל תא ותא בגוף שלכם:

 • שזה בסדר גמור להרוויח כסף באמצעות הבלוג שלכם. זה אפילו נפלא
 • שאתם לא "משחקים בבלוג" לא "סתם חופרים לאנשים", לא עושים את זה כי אתם משועממים, ולא כי אין לכם משהו טוב יותר לעשות – אתם עושים את זה (בין היתר) גם כי זה מקור ההכנסה הכייפי שלכם.
  ולמי שאומר לכם שאי אפשר להתפרנס מבלוג ושכדאי שתחפשו עבודה רצינית, חייכו אליו באהבה, אמרו לו "תודה ששיתפת" ותעברו לכתוב את הפוסט הבא שלכם שמספר על השירות או המוצר הנפלאים ומלאי הערך שאתם מציעים לקהל שלכם.
 • זיכרו: למכור זה לאפשר לקהל שלכם לקבל מכם הרבה יותר ערך. זה מעולה למכור שירותים ומוצרים שלכם ושל אחרים דרך הבלוג שלכם, כי זה לתת לאנשים הזדמנות לקבל מכם ודרככם עוד ועוד ערך, ולא רק את החינמי שאתם יודעים לתת כל כך טוב.

ושימו לב שזו הסתכלות אחרת לגמרי ממה שאומר על זה העני שבפנים, שלמכור – זה לקחת כסף מאנשים… אף אחד לא לוקח כלום מאף אחד. להיפך – אתם מעניקים ונותנים מהערך הרב שלכם.

 • אתם ראויים לקבל תמורה כלכלית גבוהה באמצעות הבלוג שלכם – כי הבלוג שלכם הוא איכותי! וכמו כל מוצר איכותי הוא ראוי לתגמול כספי הולם. יש לכם ערך רב להעניק והקהל שמח לשלם תמורת ערך גבוה שהוא מקבל.
 • אפילו אם זה לוקח לכם רק 5 דקות לכתוב את הפוסטים ואפילו אם אתם מאוד נהנים מזה – זה עדיין לא סיבה לא להתפרנס ואפילו להתעשר מהבלוג שלכם.
 • זה שאתם מייצרים הכנסות באמצעות הבלוג שלכם לא פוגע באותנטיות שלכם, להיפך – זה מאפשר לאותנטיות שלכם להפיץ את עצמה באמצעות הבלוג בלי להיות מוטרדים וחרדים מהשאלה מאיפה יבוא הכסף לאוכל לילדים…
  ובאותה נשימה חשוב שתמיד תזכרו – כסף לא משחית אנשים. כסף הוא מגבר. אם אתם אנשים טובים – הוא יגביר את הטוב שאתם יכולים להעניק לעולם.

איך להכניס כסף מבלוג

עיקרון חמישי: חיבור למוטיבצית ההכנסות

היו מחוברים למוטיבציה הפנימית שלכם לייצר הכנסות מהבלוג – ממש כמו שמכונית לא נוסעת בלי דלק, ככה הבלוג שלכם לא ירוויח כסף אם לא תהיו מתודלקים במוטיבציה הפנימית למנף אותו כלכלית.
זה שיש לכם מוטיבציה לכתיבת וטיפוח הבלוג – זה ברור. אחרת הבלוג שלכם לא היה שורד. אבל מה עם המוטיבציה לייצר ממנו הכנסות שיאפשרו לכם לאורך זמן להמשיך ולכתוב בו כמה שרק תרצו במקום ללכת לחפש עבודות אחרות שיכניסו כסף הביתה? הדרך להתחבר לאותה מוטיבציה פנימית נכונה ומדוייקת היא לשאול את עצמכם – למה חשוב לכם להרוויח כסף מהבלוג שלכם? אני אוהבת לקרוא לזה – מהו ה BIG-למה שלכם ליצירת הכנסות מהבלוג?

איך לייצר הכנסות מבלוג
הסיבה המיידית והברורה היא שזה יאפשר לכם להמשיך לעסוק בו ללא שום מגבלה כלכלית, אבל אם תחפרו עמוק פנימה תגלו שיש שם סיבות נוספות כמו למשל:

 • לתת השראה ודוגמא אישית לילדים שלכם שאפשר להתפרנס ממה שאתם הכי אוהבים לעשות
 • להרגיש שהקהל שלכם לא רק מעריך אתכם בתגובות ובלייקים אלא שמח להשקיע גם כסף ולקבל מכם עוד.
 • לדעת שחוות הדעת שלכם על מוצר שיימכר יותר בזכות ההמלצה שלכם – גם אם נכתבה ברגע, היא עדיין שווה כסף. ואפילו הרבה כסף.
 • להמשיך להגשים את עצמכם, את החלומות שלכם, להמשיך עם ההנאה שלכם, עם נתינת הערך שלכם לאחרים – בלי שום דאגה כלכלית.
 • לתמוך בעסקים אחרים ע"י קידום המוצרים שלהם בבלוג שלכם (מוצרים שאתם מאמינים בהם כמובן וחושבים שהם איכותיים ויתרמו ערך רב לקהל שלכם).
  ועוד. ועוד.

לכל אדם יש את הדלק הפנימי המדויק לו (שיכול גם להשתנות עם הזמן), וככל שתקפידו להיות מחוברים לדלק הזה, כך תאפשרו לעשיר שבפנים להוביל אתכם באמצעות הבלוג שלכם לא רק להכנסות "נחמדות", אלא גם לערוצים משמעותיים של הכנסות פאסיביות ליצירת חופש כלכלי, חיי שפע ושלווה.

זיכרו: הבלוג שלכם הוא לא רק הפלטפורמה שמאפשרת לכם להעניק לעולם מהערך הרב שיש לכם אלא גם פלטפורמה למינוף כלכלי של האוצר האישי שלכם, ואין שום סיבה שבעולם שלא תאפשרו לאוצר הזה שלכם להניב לכם הכנסות מרובות וחופש כלכלי.

ואם מסקרן אתכם להכיר לעומק את העשיר שבפנים ואת הדרך לייצר חופש כלכלי, חיי שפע ושלווה, מוזמנים להיכנס לקישור כאן

ומילה אישית ממני אליכן (ממני יונית צוק)

אני לחלוטין חייבת להודות לכן, הקוראות שלי, את ההבנה שאפשר להרוויח כסף מבלוג. בזכותכן פיתחתי את הקהילה, את הקוראות הנאמנות ואת הפיתוח העסקי שביססתי על הקשבה לקהל של הבלוג, בעקבות ההקשבה לצרכים שלכן פיתחתי את העסק שלי לאט לאט ועם הרבה סבלנות. האם הדרך קלה? ממש לא. האם זה שווה את זה? כן!, האם יש קשיים בדרך – ועוד איך! האם נכשלתי פה ושם? איך לא? הרי אני בנאדם שעושה טעויות כל הזמן. האם יש משהו שאני מצטערת עליו בדרך הזאת? כן. שלא למדתי חשיבות של הרשמה לבלוג מלכתחילה. אבל לא נורא, תיקנתי על הדרך. האם אני ממשיכה לפתח את העסק שלי? כן! קורסים און ליין, יום עיון מקצועי שיתקיים ב12/6 (שריינו את היומן, פרטים בקרוב), קורס און ליין שנתי מדהים שאני פיצחתי לאחרונה ועכשיו אני עובדת עליו, בקיצור – יש למה לצפות. וכמובן, פוסטים פוסטים פוסטים.

נושא ההכנסה מבלוגים הוא נושא כל כך נרחב, אני מאוד שמחה לדון עליו. האם תרצי שאכתוב פוסטים יותר ספציפים בנושא? תכתבי לי בתגובות.

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

17 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק