ראיון עם הבלוגר יובל אברמוביץ' - הבלוג הרשימה - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
ראיון עם הבלוגר יובל אברמוביץ' – הבלוג הרשימה
איך לכתוב בלוג יונית צוק הבלוגריסטית

ראיון עם הבלוגר יובל אברמוביץ' – הבלוג הרשימה

לפני כחצי שנה ישבתי עם יובל לכוס קפה במרכז תל אביב. לקח לי ארבעים דקות למצא חניה הגיונית וסבירה, עוד רבע שעה להבין איפה אני ממוקמת ביחס לבית הקפה, ועוד 20 דקות להבין שההבנה שלי היתה הפוכה מהצפוי. בסוף איחרתי, בחמש דקות.

דיברתי עם יובל על הבלוג שלו, על הספר, על מימון ההמונים, על המקצוע שלו כסופר, עיתונאי, יזם סדרתי, על בית הספר שלו גיבור תרבות ועל הבנות. תמיד איכשהו זה גולש לבנות. סיפרתי לו על התזה, על התשוקה לבלוגים, על הרצון שלי למקסם את הפלטפורמה הזאת ולהנגיש אותה לנשים נוספות, וראיתי את התשוקה שיש לי לנושא, גם אצלו. הוא מבין, הוא יודע, שבאמצעות בלוגים אפשר להגשים חלומות.

הזמנתי את יובל להתראיין אצלי בבלוג. לא רק שהוא נענה בשמחה, הוא גם הסכים שאני אגריל 3 ספרים של הרשימה לקוראות הבלוג שיגיבו פה למטה וישתפו בפייסבוק שלהן.

הרשימה יובל אברמוביץ'

מתי התחלת את הבלוג הרשימה?

את בלוג הרשימה פתחתי לפני כארבע שנים. שנתיים קודם לכן היה לי בלוג מטופש ב"קפה דה מרקר" בשם "כותב כשיש לי מה לכתוב". וכתבתי באמת כשהיה לי מה לכתוב אבל הרוב היה מאוד כללי ולא מעניין. היה ברור לי מהר מאוד שקונספט ברור יהווה עניין. התחלתי לחשוב על מה לכתוב ואז יום אחד ראיתי את הסרט 'ג'ולי וג'וליה" שמביא סיפור של בלוגרית אמריקאית שעושה ניסוי עם ספר מתכונים והחלטתי שגם אני רוצה לעשות ניסוי. חשבתי וחשבתי איזה ניסוי לעשות ואז עלה בראשי הרעיון לעשות בלוג על הגשמת חלומות בחיים. הרי לכולנו, ללא יוצא מן הכלל, יש חלומות.

איך הסביבה הגיבה כשאמרת שיש לך בלוג?

חלק מהסביבה הקרובה התייחסה לזה ב"נו, יובל ועוד אחד מההרפתקאות שלו" והיו כאלו שטענו ש"זה בזבוז זמן" ושום דבר לא יצא לי מזה. חברה אחת שהיא פסיכולוגית אפילו צעקה עליי שאני מטעה אנשים לחשוב שהם מסוגלים להגשים את עצמם ולא כל אחד מסוגל לזה. הסביבה היותר רחוקה – וזה אומר הגולשים – פרגנה במהירות לרעיון על ידי שיתופים רבים בפייסבוק, תגובות, עצות, טיפים ועזרה פיזית

למה הרשימה?

מאז ומתמיד אני אדם שכותב רשימות ושואף להגשים אותן. לפני כמה שנים מצאתי רשימה ישנה עם כל מיני יעדים. חלק מימשתי וחלק לא, התחלתי לשאול את עצמי למה זה עשיתי וזה לא והחלטתי לשאול את העולם מה גורם לנו לממש חלומות ומה מונע.

מהן נקודות הציון בבלוג שלך?

יום ההשקה. זכיתי תוך יומיים לכניסה של 5000 מבקרים ומאות שיתופים בפייסבוק. אחרי כמה ימים התחלתי לקבל מיילים מכל רחבי העולם מאנשים שהתחברו לעניין הגשמת החלומות, כתיבת רשימות ועוד. אנשים שביקשו לסייע ולעזור, אנשים ששאלו שאלות, הציעו הצעות ועוד

אחרי כשלושה חודשים קיבלתי פנייה מאלון גל שהזמין אותי לספר על הבלוג למאתיים קואצ'רים שלו. זה אילץ אותי לשבת ולבנות הרצאה. שמתי תמונה בפייסבוק ואז קיבלתי הזמנה נוספת להעביר את ההרצאה בארגון גדול עם שכר מאוד נאה. פתאום הבלוג יצא אל מחוץ למחשב, האינטרקציה עם האנשים, ההתנגדות, השאלות ועוד עזרו לי לחדד את המסרים שלי בבלוג וגם בהרצאות. בהמשך נולד הרעיון לספר המבוסס על הבלוג וגייסתי במימון המון 251,818 שקלים. זה שבר את השיא מבחינתי

הרשימה

איך אתה מתיחס לקהל הקוראים?

באהבה גדולה. בלוג בלי קוראים הוא בזבוז זמן. אני משיב לכל מייל ומייל ולכל אדם ואדם, מנהל דיאלוג, מקשיב לרעיונות ועוד. בהתחלה זה היה פה ושם והיום מדובר לעיתים במאה מיילים ביום. אני לא תמיד מוצא את הזמן אבל מקפיד אחת לכמה ימים לשבת ולענות אפילו בקצרה.

מבלוג לספר – מתי חל השינוי? איך זה התחיל?

בשלב מסוים, "הרשימה" יצא אל חיים ממשיים והפסקתי להעלות פוסט. הרגשתי שהדיאלוג עובר לפייסבוק ולהרצאות ואז הגיע הביקוש לספר. לדעתי לפני כשנתיים הגיע הביקוש לספר ואז עדיין לא הייתי בשל לדבר. לא היו לי את כל התשובות לכל השאלות. היום, אחרי ארבע שנות הרשימה וקריאה של 5000 רשימות מכל העולם אני מרגיש שיש לי תשובה לכל שאלה בנושא

האם אתה ממליץ לאנשים לכתוב בלוג?

בוודאי!!!! גם לתלמידי הכתיבה שלי בבית הספר לכתיבה "גיבור תרבות" אני ממליץ זאת ואף מבקש מהם לחפש בלוג עם נושא ייחודי. העולם עמוס בלוגים ובלוגרים אבל עם קונספט ייחודי ניתן לפרוץ, להגיע לתהודה ואפילו להתפרנס מזה. זאת חוויה מלאה בהפתעות לא צפויות.

הרשימה

מה אתה הכי אוהב בבלוג שלך?

את חופש הפעולה המוחלט. כמי שכותב בעיתונות כבר עשרים שנה אני כפוף תמיד לעורכים ולגחמות שלהם. זה מעניין אותם וזה לא מעניין אותם ותכתוב לי 1000 מילים או תכתוב 5000 מילים. יש לי הרבה חופש פעולה לצד מגבלות. בבלוג אני יכול לעשות מה שאני רוצה ולכתוב איך שאני רוצה ועל איזה נושאים שמעניינים אותי.

איך הבלוג תרם לך בתור עצמאי? סופר? יזם סדרתי?

זה פתח לי קשרים עם אנשים בכל רחבי העולם, הזכיר לי שוב שהגבול הוא השמיים ושהכל אפשרי. האמת אחרי שגייסתי את הסכום המטורף הזה הרגשתי שהכל קטן ושאני יכול יותר מתמיד לעשות מה שאני רוצה. חשבתי שספר שעוסק בהפצת חלומות והגשמתם צריך להוכיח שאפשר להגשים חלום של הוצאת ספר בצורה עלייה אני מדבר. ההענות הפתיעה עוד מאוד מאוד מאוד. הייתי סקפטי שאצליח לגייס 20 אלף שקלים. בהתחלה חשבתי שהגולשים יגידו "יש לו כסף, שיממן בעצמו" אחר כך חשבתי שיגידו "מיהו חשוב שהוא שיגיד לנו איך להגשים את החלומות שלנו". הופתעתי ממהירות התגובה. תוך יומיים גייסתי 86 אלף שקלים ותוך חודשיים מעל רבע מיליון. למיטב ידיעתי זה הגיוס האינטרנטי הכי מהיר בישראל וסכום הכסף הכי גבוה עבור ספר.

אילו אנשים מיוחדים פגשת בזכות הבלוג?

זה אין סופי!!!! הכרתי אלפי אנשים מכל רחבי העולם: עירק, רואנדה, אנגליה, אוסטרליה, ארצות הברית, שטחים ועוד. אנשים פתחו את הלב שלהם והיו נדיבים מאוד מאוד. הבלוג ופרויקט הרשימה הכניס לחיי כמה אנשים יקרים שהפכו לחברים קרובים ואהובים.

חשיפה – מה האני מאמין שלך לגבי חשיפה שלך ושל הבנות?

החשיפה שלי היא מאוד מצומצמת למרות שלאנשים יש תחושה שאני מדבר וכותב הכל. אני כותב על מה שמעניין אותי לחלוק עם העולם וזה המון תובנות סביב עשייה והגשמה. לפעמים אני יכול לצחוק על עצמי או על דיאלוג עם הבת הגדולה שלי. יש לי הרבה מאוד גבולות וקוים אדומים ועם זאת אני חושב שאני מצליח לייצר דיאלוג אישי ואינטימי. הרבה אנשים נרתעים בפייסבוק או בלוגים מחשש שהם יצטרכו "לפתוח" הכל. זה ממש לא מחייב.

יובל אברמוביץ

מה הלאה?

יש מלא! הרשימות שלי הן כמו אפליקציות והן תמיד מתעדכנות. באוקטובר יוצא לי ספר חדש, אני עובד על מחזה לתיאטרון, במגעים לתוכנית טלוויזיה, מפתח מסלולי לימודים חדשים בבית הספר שלי ועוד…

מהם מקורות ההשראה שלך?

אנשים חרוצים. אנשים שמביאים בשורה חדשה של עשייה. אנשים מגוונים. אנשים שלא מפחדים.

וקצת פירגון:

לרכישת כרטיס להרצאה של יובל אברמוביץ'

לינק לשלושה פרקים מתוך הספר "הרשימה"

לעמוד הפייסבוק של הרשימה

איזה כיף של ראיון!!! מוכנה לחפש 40 דקות של חניה שוב, בשביל כוס קפה נוסף 🙂

ועכשיו, מתנה- כל מי שתכתוב פה תגובה שתכלול שורה אחת מרשימת החלומות שלה תכנס לבחירה אקרעית לקבלת הספר במתנה. ההגרלה תתקיים ב2.9.14.

 

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

3 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק