10 דרכים להפיץ בלוג - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
10 דרכים להפיץ בלוג

10 דרכים להפיץ בלוג

לוחצים אותי לפינה, כל מה שרציתי זה עוד יומיים שלשה לסיים את הפוסט הזה, אבל, נו, הקהל לוחץ. רוצה לדעת ע-כ-ש-י-ו איך מקדמים את הבלוג, במידה והוא עצמאי ואין את הפורטל מאחוריו כרשת בטחון להפצה. 

אז קודם כל – שנה טובה.
לא אכחיש, נעים לי הלחץ הזה, זה אומר שהתכנים שאני מעבירה פה עושים את העבודה שלהם היטב, וזה משמח אותי. בקרוב, אני מתכננת להעמיק את התכנים בצורות שונות ומגוונות, שווה לעקוב. (האמת שמדגדג לי כבר עכשיו, אבל אני עדיין בתהליך של למידה מקוונת של שלושה קורסים מתקדמים בתחום המדיה החברתית על גווניה השונים)

איך אפשר להפיץ את הבלוג שלנו?

הנחת היסוד היא שהבלוג הוא שיח. כמו שיח חברות טוב, כמו רשת של נטוורקינג. ולכן, אם אתן רוצות להפיץ את הבלוג שלכן, הכי טוב זה להתחיל להגיב לבלוגריות אחרות. גם בפיסבוק, גם בבלוג עצמו. שיכירו אתכן. תתחילו להיות שם בשיח, ופתאום תראו שמזכירים אתכן, שמתיחסים אליכן, שמפיצים אתכן בצורה אחרת ממה שחשבתן.
ועם זאת, מספר פעולות שיכולות להגביר את התפוצה של הבלוג:

קבוצות בפיסבוק

 בעבר זה היה פורומים, היום הקבוצות בפיסבוק לקחו את המקום של הפורומים בתחומים רבים. לטוב, ולרע. לא כל הקבוצות רלונטיות, אבל יש קבוצות שבהחלט שווה ללנקק בהן את הפוסטים החדשים שמתפרסמים. עם זאת יש לשים לב למספר דברים:
א. אם אתן לא משתתפות קבועות בקבוצה ורק הצטרפתן אליה, הציגו את עצמכן, אל תדחפו את הלינק של הפוסט שלכם ותעלמו, היו חלק מהשיח. כי אם תשימו לינק ותלכו אף אחד לא יקרא אתכן, ולא רק זה, גם יחשבו שאתן טרוליות מהשטן. לא טוב. זאת לא המטרה.
ב. תבדקו מול מנהלי הקבוצות האם , מתי ואיך אפשר ללנקק לפוסטים שלכן. במידה ואי אפשר, אז אי אפשר, אל תעשו דווקא.
ג. תלנקקו את הדברים הרלוונטים לקבוצות הרלוונטיות. לדוגמא, אם אני בקבוצה של אמהות שחיות באמריקה (הי בנות אהובות), אני לא אלנקק פוסטים שקשורים לבלוג הזה, כי זה לא רלוונטי ל95% מהקבוצה, וזה סתם יעיק, אבל את הבלוג על הרילו, עם המלצות לטיולים באמריקה, אני בהחלט אלנקק.  אם אתן בקבוצה של מעצבות, ויש לכן תיק מעלף שמתאים לטרנד העיצוב האחרון – לנקקו, אם זה פוסט משתפך על קשיי ההתאקלמות של הילד בגן – נוט גוד, לא מתאים. היו ערניות לאופי הקבוצה, ופעלו על פיו.
ד. נכנסתן לקבוצה שיש שם רק לינקים, בלי שיח, בלי תגובות – צאו מהקבוצה. חבל על הזמן שלכן.
ה. בצד ימין של הפיסבוק, בזמן שאתן בקבוצות, כל הזמן ישנן הצעות לקבוצות חדשות. כנסו, תבדקו, אולי דווקא מהקבוצות החדשות שפיסוש מציע, תוכלו למצא את האוצר הגלום הבא.

לינק לבלוג בחתימה קבועה במייל

למייל שלך יש חתימה? תוסיפי לינק לבלוג שלך. אפילו במייל של העבודה (אם זה אפשרי), במידה והבלוג שלך הוא מקצועי. לא, אל תשימי לינק לבלוג האישי, לפעמים זה יכול להיות כחרב פפיות אם הבוס יקרא…בכלל, כדאי ללנקק לבלוג בכל מקום שאת חושבת שיש שם קשר אליך- פינטרסט (באודות למעלה), לינקדאין (בפרופיל), גוגל פלוס וכן הלאה. עם זאת, לא בטוחה שהיתי שמה בפרופיל של אתר הכרויות לינק לבלוג האישי שלי.

שליחה לקבוצת אנשים קבועה במייל

תפתחי את המייל, תצרי קבוצת אנשי קשר "רשימת תפוצה לבלוג אישי" "רשימת תפוצה לבלוג מקצועי" וכשאת מפרסמת פוסט חדש, שלחי גם להם במייל. אל תצאי מנקודת הנחה שהם חברים שלך בפיסבוק או רשומים לבלוג שלך. יתכן והם גם וגם וגם, אבל המיילים מביאים קוראים רבים. במיוחד כשזה מהחברים הקרובים והמשפחה.  תתפלאי, אבל יש אנשים שמאוד ישמחו לקרא מה את עושה , איך, למה ומתי, גם אם הם לא אומרים לך את זה מפורשות. מדי פעם אני שולחת מייל ובו אני מבקשת מהחברים לקבוצה, שאם הם רוצים שאסיר אותם מהרשימה שירשמו לי, כי אני לא רוצה להציק ואני לא אפגע. בינתיים אף אחד לא רצה שאסיר אותו. (הפנקס פתוח… סתם. סתם.)

שיווק באמצעות פינטרסט

פינטרסט

לפתוח בורד שכולל את נושא הבלוג שלך ולהתחיל לנעוץ שם תמונות מהבלוג + קישור לפוסטים. יש לך מוצרים שאת עושה? צילומים שאת מצלמת? קלאסי!. תני לעולם להנות מהבלוג שלך גם באמצעות הפינטרסט שלך. ושוב, ככל שאת תעקבי אחרי אנשים בפינטרסט, כך אנשים יעקבו אחריך. טיפ קטן: שימי מוצרים שלך שעליהם את כותבת, גם בבורדים שהם לא רק "העבודה שלי" או "הבלוג שלי", אלא גם בבורדים שהם בעלי נושא. לדוגמא: הבורד שלי בנושא מדיה חברתית, אני נועצת בו גם אינפוגרפיקות שמביאות אותי לאתרים מענינים בנושא המדיה החברתית, וגם מלנקקת לפוסטים שלי בבלוג המקצועי. וככה, אנשים שעוקבים אחרי הבורד שלי, מקבלים גם את הפוסטים מהבלוג שלי.
כמובן, אם אין לך עדיין, תוסיפי כפתור של פינטרסט לתמונות שלך בבלוג. פה יש לינק שמסביר איך עושים את זה בצורה מאוד פשוטה

הקמת /הצטרפות לקבוצת בלוגריות מאותו תחום

אפשר לחפש קבוצות של בלוגריות מאותו תחום ולנסות להצטרף אליהן. אם אין קבוצה כזאת, או שאת לא מכירה או שזאת קבוצה סגורה, אז את מוזמנת להקים אחת כזאת. זה ממש לא קשה. אני הקמתי קבוצת בלוגריות מקסימה, מתחומים שונים, שבה אנחנו עובדות על העצמת הבלוגים, והפיכת הבלוג מתחביב לבלוג מכניס. הקבוצה שהקמתי היא כבר כמו משפחה בשבילי, והפריחה של הבנות בקבוצה היא מדהימה ומרגשת. (אולי אני באמת אפתח קבוצה נוספת? אני אוהבת משפחה מרובת ילדים, מישהי מעונינת?). 
אם יש לך קולגות בתחום, את מוזמנת ליצור איתן קשר ולייצר קבוצת נטוורקינג של בלוגריות – היום הרי כל כך קל ליצור קשר עם אנשים שונים. מה עושים בקבוצה ואיך זה משפיע על תפוצת הבלוג? אחת מהדרכים היא ראיון הדדי, שיתוף בלינקים, פרויקט משותף, פרגון ועוד ועוד. 

עמוד פיסבוק לבלוג וגם הפצה בפיסוש האישי

פיסבוק זה עולם ומלואו. על קצה המזלג, שימי לינק לבלוג שלך באודות, שלחי כמה פעמים (לא להציק, אבל לא להתביש) את הפוסטים שלך. עם תמונה, בלי תמונה, עם הערה, בלי הערה וכו'. לאט לאט התפוצה תגדל. זוכרת שיח? תתיחסי לתגובות שכותבים לך גם בפיסוש על הבלוג. 
תוסיפי יכולת להגיב לך לבלוג באמצעות הפיסבוק. יש לזה וידג'ט בוורדפרס, וכדי להוסיף בבלוגר, כנסי ללינק פה, זה ממש פשוט (לא כל כך מעודכן, אבל אפשר להבין בגדול איך להתקין – אם אני הצלחתי, גם את יכולה!) (תתעלמי מהחלק האחרון של הסר תגובות אלא תשימי מיקום התגובה דף מלא ואז ישמרו לך גם תגובות של פיסבוק וגם של בלוגר). היתרון הוא שהתפוצה ככה יכולה רק לגדול, כי כשמגיבים בפיסבוק זה עולה בפיד של מי שמגיב, ואז החברים שלו רואים, *אבל החסרון ש – א. אם עוברים לפלטפורמה אחרת התגובות לא נשמרות. ב. לא מקבלים התראה למייל. ואז אם נרצה לראות אם יש תגובות צריך להכנס לפוסטים אחד אחד. מבאס נורא, אבל, שווה את יצירת התגובות בקלות שזה עושה ואת יכולת התפוצה.
*רינה ארטשטיין תיקנה אותי וכתבה (רינה היא תותחית בצד של הפיתוח). " יש אפשרות לראות דף מרוכז של כל התגובות הפייסבוקיות בבלוג (אם התקנת את התגובות נכון, עם אפליקציה משלך). כמו כן התגובות לא נעלמות במעבר פלטפורמה אלא רק במעבר *כתובת*, כלומר – אם יש לך אפליקציה משלך על דומיין שלך ואת עוברת להוסטינג אחר או מבלוגר לוורדפרס, התגובות לא נעלמות"

אני מתכננת בקרוב להעלות פוסט על תפוצה בפיסבוק, זה יהיה אחרי שבוע של חופשת קמפינג ,אחרונה כנראה לעונה, עם הבנות (חוגגים לקטנה יומולדת שנתיים!), אערוך אותו סופית ואעלה. 

גוגל אנליטיקס

לגבות ה-כ-ל עם גוגל אנליטיקס, אחרת לא תדעי אם העבודה שלך נושאת פרי.
הערה שהוספתי לאור התגובה של אורן זוננשטיין (שותפים באמאשל) – חשוב להתקין בבלוג גם את  ClilkTale כדי לדעת איך הגולשים מתנהגים. תודה אורן!

להציג את עצמך בתור בלוגרית

 לא להתביש. בשנתיים האחרונות, בעקבות עבודת המחקר שלי ובעקבות המעבר לארה"ב הייתי צריכה להכיר הרבה אנשים חדשים, ופשוט שלחתי להם לינק לבלוגים שלי. חלק מהאנשים שאליהם שלחתי נותרו חברים טובים של הבלוגים. עתה, כשאני שולחת קו"ח בחיפוש אחר העבודה המושלמת, בארץ, אני שוב, שותלת לינקים לבלוגים שלי גם בקורות חיים. 

היו מקושרות לבלוגריות שמקושרות

 – אל תתבישו. יש בלוג מדהים, שאתן רוצות שיפרגנו לכן שם? צרו קשר עם הבלוגרית. מינימום יגידו לא. מקסימום יתלהבו מהבלוג שלכן ותצרו חברות אמיצה חדשה.

קחו יוזמה ותהיו יצירתיות

אל תתבישו, אל תתחבאו מאחורי הבלוג שלכן ותבכו "איך היא עושה את זה?", "למה אלי לא פונים?", "למה היא ולא אני?". יאללה, צאו מכורסת הנוחות, תפסיקו להתבכיין ולקטו תפוחי אדמה. או יותר נכון, שלחו הודעה, מסר, בקשה, רעיון. זרקו את האבן לשלולית וצרו אדוות.

איך לכתוב בלוג יונית צוק הבלוגריסטית
שכחתי משהו? יש לכן רעיונות נוספים? אשמח מאוד לקרא ולשמוע.

מוזמנות קרא אודות מערכת הפצת בלוג באמצעות ניוזלטר ממש פה בפוסט שמיוחד לכך, כולל הטבה מיוחדת לקוראות הבלוג

כמובן, פוסט זה מוקדש לבלוגרית החמודה אילת, מהבלוג חרוזים. שוב, יש שם המון תוכן, מרגש, יפה, מענין, יצירתי בטירוף וכיפי לקרא. תהנו. 

שנה של המון  פוסטים עם ערך, תגובות לרוב, קוראים חדשים וישנים, בלוגים פורצי דרך, שיתופי פעולה עסקיים ואושר.

 

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

5 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק