7 טיפים להגברת מספר קוראים בבלוג - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
אין לי מספיק קוראים!!!!! מה לעשות????
איך לכתוב בלוג יונית צוק הבלוגריסטית

7 טיפים להגברת מספר קוראים בבלוג

בלוגריות בדרך כלל שואלות אותי:"כמה קוראים צריך בשביל שהבלוג יחשב לבלוג טוב". התשובה שלי היא תמיד אותה תשובה:"תלוי מי קהל היעד של הבלוג שלך".
יתכן והבלוג כתוב בעברית ומפרט על כלי נגינה ייחודיים שניגנו בהם במאה ה-19. בלוג מקצועי, עם המון תוכן ופרטים אודות הופעות מיוחדות עם הכלים הללו בארץ ובעולם. האם לדעתך 150 מנויים לבלוג זה נחשב בלוג טוב? ברור שכן, אם קהל היעד של הבלוג בישראל עומד על 150 איש. ברור שלא, אם קהל היעד של הבלוג עומד על 1500 איש בישראל. ולכן, זה ענין יחסי.

ובכל זאת, אם את מרגישה שרק אמא שלך קוראת את הבלוג שלך, מצ"ב מספר עצות להגברת הטראפיק:

1. לפרסם באופן קבוע– ההמלצה היא לפרסם פוסט פעמיים בשבוע, (במיוחד כשמדובר בבלוג תומך עסק) אבל מאוד קשה לעמוד בכך, במידה ואתם לא שוכרים איש תוכן. ולכן, פוסט פעם בשבוע יעשה את העבודה. ועם זאת, שהכמות לא תוריד את האיכות. אם הצורך לכתוב מפריעה לאיכות התוכן, אז לא, עדיף להמשיך לכתוב באופן איטי אבל מצוין, מאשר בתדירות גבוהה תוכן בינוני.

2.כפתורי שיתוף – ודאי כי הקוראים יכולים לשתף את הפוסטים ברשתות השונות, גם בכאלו שאת לא נמצאת. שיתוף התוכן יכול להתבצע באמצעות קריאה לשיתוף על ידי באנרים בצד שמאל שזזים עם הטקסט, או כפתורי שיתוף בסוף הפוסט, קריאה לשיתוף בסוף הפוסט, תגובות באמצעות פיסבוק (עוקבי המגיבים רואים בפרופיל את התגובה לפוסט).

3. הרשמה לבלוג – אחוז הפוסטים שנפתחים באמצעות לינק שמגיע ישירות למייל, הוא גבוה מאחוז הלחיצות על לינקים בפיסבוק או בכל רשת חברתית אחרת. ולכן, שימו לב שיש לקוראים שלך את האפשרות להרשם לעדכונים באמצעות מייל. הדגישי את העובדה שקיימת אפשרות להרשם כמנויים לבלוג בסוף הפוסט וקראי להם להרשם לבלוג שלך במייל.

4. מעקב אחר השיתוף – שימי לב למדיום בו הלינקים ששותפו נפתחו הכי הרבה, על פי זה שימי את הדגש על ההפצה באותה רשת חברתית.

איך לכתוב בלוג יונית צוק הבלוגריסטית

 

5. שיווק הבלוג – לא, הכוונה היא לא לניג'וז אינסופי של "תקראו בבקשה", "יש לי פוסט חדש ממש מעניין ואני מאוד אשמח אם תקראו אותו" ובמיוחד לא ל"עשיתי לך לייק, תעשי לי גם" פליז, את כיתה ג כבר עברנו. אבל כן, אני מציעה לשווק את הבלוג שלך, כי אף אחד אחר לא יעשה זאת, בשלב זה של הבלוג (אחר כך, כשיש כבר מספיק טראפיק, הקוראות ישתפו את הבלוג שלך כי התכנים פה פשוט מעולים). אז איך משווקים את הבלוג? א. הפצה בקבוצות עניין רלוונטיות בפיסבוק (שימי לב שאת לא מופיעה כלא מוכרת, אלא את חלק מהשיח האותנטי בקבוצה) ב. בפרופיל האישי שלך, תעתיקי פיסקה מהפוסט וקראי לפעולה לקריאה נוספת בפוסט. ג. אישרת חברים חדשים? ספרי להם שיש לך בלוג, על מה הבלוג, ולינק לפוסט האחרון. ד. תאתרי אנשים בעלי ענין משותף ושלחי להם הודעה אישית המפרטת מי את, על מה הבלוג עוסק, ולמה את חושבת שיעניין אותם לקרא את הבלוג שלך.

6. בחרי רשת חברתית אחת או מקסימום שתיים – הזמן הוא מאוד מוגבל, ולכן לא היתי ממליצה לך להפיץ את הבלוג שלך בכל הרשתות החברתיות הקיימות. בחרי לך רשת חברתית אחת, או שתיים מקסימום, והשתמשי בה היטב מבחינת תוכן והפצה.

7.שימוש בארכיון העבר– הרשתות החברתיות זה שיח אחד גדול, נסי לזכור אילו פוסטים פרסמת בעבר, את יכולה אפילו לחלק לך את התוכן בטבלת אקסל מסודרת. כשעולה שאלה או נושא בעניין שכתבת עליו בעבר, את מוזמנת להגיב במלל קצר שמסכם את הפוסט שלך וכמובן להניע לפעולה על ידי האמירה, "ובהמשך למה שכתבתי בתגובה, בעבר כתבתי על הנושא פוסט בבלוג שלי, מוזמנים לקרא בהרחבה על הנושא המדובר"

 

יום עיון בנושא הפצת הבלוג בפיסבוק בניוזלטר ואסטרטגית הפצה יתקיים בתאריך 11/12/2017 בין השעות 09:30-15:00 כל הפרטים והרשמה בלינק. מחכה לכם

 

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

2 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק