ראיון עם הדוכסית - בלוגרית אופנה דתייה - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
איך הופכים מחשבות מהלב לבלוג מצליח

ראיון עם הדוכסית – בלוגרית אופנה דתייה

כמה שאני אוהבת לראיין לבלוג שלי, זה מחזיר אותי ללב הענין של הבלוגריסטית, לתת את הבמה לנשים נוספות שיוצרות את העולם שלהן באמצעות הבלוג. היום זה פוסט מרגש במיוחד, כי אני מראיינת קוראת ותיקה ותיקה של הבלוגריסטית, היא דואגת להגיב לכל פוסט שלי, אם לא בפוסט עצמו, אז במיילים מאחורי הקלעים. נפגשנו כבר מספר פעמים בכנסים שלי ואני ממש מתרגשת שהיום היא על במת הבלוג שלי.

הכירו את אפרת זכריה, הדוכסית.  אני התאהבתי בה ממבט ראשון. נכון, אני לא דתייה וגם לא מבינה כלום בהלבשה וסטיילינג,וזה מה שיפה בעולם הבלוגים שיכול לחבר עולמות שלמים. אני מבינה דבר או שניים בסיפור אמיתי, שבא מהלב, באותנטיות, בחיבור לקהילה, בהתפתחות של בלוג ובבלוגרית שלוקחת את הבלוג שלה ברצינות. אני כל כך שמחה שתכירו את הדוכסית באמצעות הראיון הזה . 2 (1)

למה פתחת בלוג?

אני באה מבית דתי ליברלי. ההורים רצו שאקבל את החינוך הכי טוב ושלחו אותי לבית הספר שהיה קיצוני מאוד. מצד אחד הייתי תלמידה טובה, "חרשנית", לא עושה בעיות, לבושה לפי כללי הטקס. מצד שני, תמיד הייתי הכי גבוהה בכיתה. "את מושכת תשומת לב" ככה אמרה לי המנהלת. "מסתכלים עלייך בחוץ". ועוד כהנה וכהנה.
לא הייתי חוצפנית אבל הייתי זקופה מאוד, משהו בעמידה שלי לא מצא חן בעיניה, כנראה.
היא הייתה עומדת בשער בית הספר לקבל את הבנות בברכת "בוקר טוב" ומבקשת שאמתין לה בחדר. התחלתי לשנוא את בית הספר. הייתי חוזרת הביתה בוכה ואמא שלי הייתה מתוסכלת. החלטתי שאני הולכת לעירייה בירושלים, למחלקת חינוך, מדברת עם מישהו שאחראי על בתי ספר. הלכתי לבד ופגשתי שם אישה מקסימה שהבטיחה למצוא לי בית הספר אחר. היא מצאה. בית הספר דתי שמקנה ערכים, מאפשר לימודים ברמה טובה ולא מתעסק בכל מה ש"טפל". למרות שעברתי בית הספר, החוויה הזאת ליוותה אותי הרבה אחרי… התחלתי לשאול את עצמי שאלות "מה מותר" "מה אסור" ולבחון את הגבולות של עצמי.
אנד טו מייק א-לונג סטורי שורט: לא הייתי דתייה כמעט 7 שנים. בשנים האלו עשיתי שירות לאומי, למדתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ועבדתי כאחראית גיוס ומנהלת פרויקטים בחברה של משאבי אנוש.
בסופו של תהליך (אני לא מאמינה ב"מהפך" אלא ב"מהלך") הגעתי להחלטה שהדרך הנכונה עבורי היא לחיות תוך שמירה על אורח חיים דתי לפי הערכים שלי והאמת הפנימית שבי. התהייה הגדולה שנשארה הייתה: איך אני שומרת על אורח חיים דתי ויחד עם זאת לא זונחת את האהבה שלי לאופנה, לסטייל, לכל מה שאסתטי ויפה?

בלוג אופנה דתית הדוכסית
חזרתי לשמור מצוות אבל הלבוש שלי לא הלם את המעמד. הייתי בקונפליקט: דת ואופנה יכולים ללכת ביחד? התחלתי לכתוב על זה. פתחתי בלוג שהיה מאוד אישי ודיבר על אופנה באמצעות הפלטפורמה של הבלוגים ב"תפוז". זה היה לפני 6 שנים. ככה הכל התחיל. אפשר לומר שחיפשתי אתונות ומצאתי מלוכה…

למה בחרת את השם דוכסית?

התשובה מתחלקת לשניים 😊 עולם החומר ועולם הרוח:
בהיבט החומרי, ההשראה שלי בלבוש היא קייט מידלטון, הלא היא הדוכסית מקיימברידג', אופנתית ומלכותית גם יחד. אפשר לראות אותה לבושה בהידור בשמלת ערב ועקבים במראה קלאסי, נקי ומוקפד, ואפשר למצוא אותה במשחק ספורט לבושה בסגנון קז'ואל (מה שנקרא ספורט – אלגנט) בגי'נס, טי שירט וסניקרס. אבל יהיה שם גם בלייזר ואקססוריז תואמים, ושיער עשוי כהלכה. נו, זה כל החבילה.
בהיבט של הרוח, אני חושבת שלמילה "דוסית" יש יחסי ציבור שליליים. דוסית היא מישהי שלא מבינה, לא בעניינים, לא מעורה בחיים ובטח לא יודעת איך מתלבשים.
אבל דוסית היא דתייה. בהגייה אשכנזית האות ת' הופכת לס' וכך המילה "דתייה" הפכה להיות "דוסית". מי רוצה להיות דוסית? לא רציתי להיות דוסית. אבל כאשר דוסית נותנת לעצמה כף (תרתי משמע) זכות, כבוד עצמי, כוח, היא הופכת להיות דו(כ)סית.

בלוג אופנה דתית הדוכסית

האם יש לך קהילה של בלוגריות דתיות נוספות שמתעסקות באופנה?

כידוע, אישה שמתחזקת בלוג אופנה פעיל היא בלוגרית. היום, בעידן הרשתות החברתיות, יש טשטוש בין הגבולות וגם אישה שהיא מובילה דעת קהל ברשתות החברתיות ולא מתחזקת בלוג קוראת לעצמה בלוגרית. כמובן שזה לא מצדיק את הטייטל 😊
לצערי אין הרבה בלוגריות דתיות שמתעסקות באופנה. אולי 2 או 3 נשים שאני כמובן מכירה ונהנית לעקוב אחריהן.

אני מבינה שהדתיות  "השתנתה/התפתחה" בזכות המגדלור שלך, האם יש לכך השפעה גם בבלוג?

בעלי, שהוא מטר תשעים של אור פנימי וחיצוני (להלן "המגדלור") מאוד השפיע על כל העשייה שלי. באופן אישי, אני הרבה יותר נפש מפאשן, המגדלור מאזן את זה כל הזמן. לפני שהכרתי אותו היו תקופות שהכתיבה בבלוג לא הייתה קשורה לאופנה. אסור לי שזה יקרה כי נושא הלבוש הוא עמוד השדרה של הבלוג. ברור שיהיו פוסטים שהם מאה אחוז טיפים והשראה, ומה ללבוש, ואיך לשלב, ומאיפה לקנות… ולכן יהיו גם פוסטים שהם מאה אחוז נפש, כתיבה אישית על חוויה אישית. באחד הפוסטים האחרונים שכתבתי ביום הולדתי ה 30: אוקיי, נולדתי, ומה עכשיו? כתבתי אותו תוך כדי בכי מטורף. קבלתי אח"כ תגובות שהוא טלטל נשים והיה מאוד עוצמתי. אי אפשר לוותר על הצד הזה בבלוג. זה חלק ממי שאני. הכניסה לנבכי הנפש. זה הפסיכולוג הכי טוב שיש. רק צריך לדעת לאזן. הן מבחינת כמות הפוסטים והן מבחינת הויזואל, בפוסט אישי כזה, יהיו תמונות משגעות עם הרבה צבע, ואני כמובן אתן התייחסות גם לבגדים שלבשתי. ועל זה אחראי המגדלור, הוא הסוכן העסקי שלי.

בלוג אופנה דתית הדוכסית

האם המטרה של הבלוג שלך השתנתה עם השנים?

בוודאי. אני חושבת שגם אישה שאין לה בלוג כדאי שהמטרות שלה ישתנו ויתעדכנו כל תקופה מסוימת. בין אם היא הגשימה אותן ובין אם היא בדרך להגשים או החליפה אותן באחרות.
זה חלק מהשינוי שאנחנו עוברים במסגרת החוויות האנושיות שלנו.
בהתחלה המטרה של הבלוג הייתה לשתף בקונפליקט. היום אין לי שום קונפליקט ב"ה. מצאתי את אורח החיים הנכון לי ואת השליחות שלי בעולם – האהבה הגדולה למילים ואופנה.

מי הקהל שלך ואיך את נפגשת / מרגישה אותו?

הקהל שלי מורכב מנשים בכל הגוונים. החל מנשים שלא מגדירות את עצמן דתיות, אבל חשוב להן לכבד את עצמן והן רוצות ללמוד איך להיראות טוב ולהרגיש נפלא בלי לחשוף את הגוף בשביל זה, ועד נשים חרדיות. פעם ניגשה אלי אישה חרדית "למהדרין" וסיפרה לי שהיא מדפיסה את הפוסטים שאני כותבת ומעבירה לחברות בשכונה סגורה בירושלים. זה חימם לי את הלב. אני מאמינה שבורא עולם מבסוט על הבלוג.
בגלל שאני כותבת בבלוג על חוויות אישיות מהחיים ומכניסה גם את הנושא של העצמה נשית, אני רואה שנשים מכל המגזרים מתחברות לדברים האלה. עבור נשים חרדיות -אני לא רבנית שמרצה להן. לפעמים קל יותר לקבל מסר ממישהי שמתעסקת בסטייל ואופנה ומשתפת מהבטן על רווקות מאוחרת או על תזונה נכונה "ועל הדרך" מביאה גם טיפים איך "לגייר" את הבגדים שקונים בזארה.

בלוג אופנה דתית הדוכסית
הנשים שקוראות את הבלוג הופכות להיות הלקוחות שלי שרוצות לעבור תהליך של סטיילינג אישי או מזמינות אותי להרצאת סטיילינג. החיבור שלהן לדברים שאני כותבת מביא אותן להכיר את האישה שאני וכך לרצות בשירותים שלי. סטיילינג זה הרבה יותר מבגד או פריט אופנה, זה עולם ומלואו שמתחיל ממקום מאוד פנימי ובא לידי ביטוי בנראות החיצונית.

חשיפה וחושפנות – מה מחיר החשיפה בבלוג ואיזה גבולות את שמה לעצמך?

בהתחלה הייתי דוכסית אנונימית. היום כשאני הולכת עם בעלי בקניון נשים מזהות אותי. בגלל שאני חושפת חלקים מאוד אישיים מהחיים שלי, נשים בטוחות שאני לא ביישנית. אבל זה לא נכון. תיגשו אלי, תגידו שלום, אני לא סנובית. גם אחרי 6 שנים של כתיבה מהבטן אני עדיין ביישנית. קל לי לכתוב. זה הריפוי הכי טוב. זה עושה לי סדר במחשבות.
לכתוב למגירה הרבה שנים זה טוב, אבל מה עם זיכוי הרבות? 😊
יחד עם זאת, אני בוחרת מה לשתף, יש לי ולמגדלור חיים מלאים שלא רואים בסטורי של האינסטגרם ובטח שלא עולים על הכתב בבלוג.

מה הדבר הכי מרגש שקרה לך בעקבות הבלוג?

לפני 3 שנים, כשרק התחלתי להעביר סדנאות סטיילינג, העברתי סדנה לבנות במסגרת של "בית חם". כתבתי על החוויה הזאת פוסט משנה חיים ואז הזמנתי את קוראות הבלוג למסיבה הכי שווה בעיר. זה מזכיר לי כל יום מחדש למה אני עושה את מה שאני עושה.

בלוג אופנה דתית הדוכסית

האם נוצרו הזדמנויות שונות בעקבות הבלוג? במידה וכן איזה?

הגיעו אלינו למושב כדי לצלם אותי ואת המגדלור לתוכנית טלוויזיה וגם הזמינו אותי להתארח באולפן ולספר את הסיפור של הבלוג שלי. ההזדמנויות האלו חושפות אותי לקהל גדול יותר וזאת אחת מהמטרות של הבלוג.
הבלוג שלי שונה בבלוגוספירה האופנתית. אני לא סוקרת את מה שקורה על המסלול, אלא משתפת בכל פוסט על נושא מסוים או על זווית ראייה מחודשת מתוך סיפור חיי בשילוב של עצות וטיפים בסטייל. זה באמת חריג בנוף.

מה התכניות שלך לגבי הבלוג בעתיד?

אגלה לך אחת מהן: החלום שלי הוא שהבלוג יהיה בינלאומי. ידבר גם באנגלית. את יודעת כמה דוסיות יש בעולם? 😊

בלוג אופנה דתית הדוכסית

איך את מפיצה את התוכן של הבלוג?

באמצעות רשימת תפוצה ורשתות חברתיות. ברשימת התפוצה אני משתמשת במייל צ'ימפ ומוצאת אותו נוח לעבודה עבורי. הכנתי גלויות השראה של טיפים ואופנה והן נשלחות באופן אוטומטי למי שנרשמת לרשימת התפוצה. הדרך הנוספת והמאוד פופולרית היום היא באמצעות הרשתות החברתיות. הקהל הדתי נחשף לאינסטגרם בשנתיים האחרונות באופן משמעותי ומקבל שם השראה. אני מוצאת את עצמי מעדכנת את הפיד שלי כמה פעמים בשבוע בלוק היומי שלבשתי, בהשראה שמצאתי או בהגיגי אופנה. יש ביקוש גם לתוכן ולא רק לויז'ואל. זה הערך המוסף שאני מעניקה לקוראות שלי.

מה חשוב שבלוגרית מתחילה תדע לפני שהיא פותחת את הבלוג?

היא צריכה שיהיה לה את מה שהבלוגריסטית אומרת: להיות משוגעת לדבר.
היא משוגעת על זה? על אוכל, על טיולים או לא-משנה-על-מה? יופי, יש לך את זה!
את משוגעת? לכי על זה. תמצאי עוד משוגעים בדרך ותהפכו את העולם הווירטואלי למקום שנעים להיות בו.

בלוג אופנה דתית הדוכסית

מאיפה הכשרון לסטיילינג שיש לך?

חוש שישי. אפשר לפתח אותו, אם את שואלת 😊
כשאני נכנסת לחנות, אני צריכה שנייה או שתיים כדי לדעת אם יהיו בה פריטי לבוש עבורי או עבור הלקוחה שלי, ועוד דקותיים כדי להפנות אותה לתא מדידה עם כמה פריטי לבוש מתאימים.
בסטיילינג אישי, אני גם מלמדת את הלקוחה איך ללקט פריטים שלא רק יישבו בארון ואיך למקסם אותם.
ולתשובה הפורמאלית – למדתי סטיילינג בבית הספר לעיצוב אופנה שנקר, אני עוקבת אחרי אושיות אופנה בעולם וכל הזמן מלבישה בראש שלי את מה שאני רואה. עושה התאמות, מערבבת ומתאימה שוב.

האם המגדלור שלך קורא את הפוסטים לפני שאת מפרסמת אותם?

ברור! הוא הראשון שקורא, לפני שהפוסט עולה לאוויר אני שולחת לו לינק. לרוב, זה קורה אחרי כמה שעות שאני מסתגרת בחדר העבודה שלי, כשהוא מקבל את הלינק הוא יודע שיש פוסט חדש בבלוג. בזמן שהוא קורא, אני מכינה את הניוזלטר שיגיע לקוראות ואת הסטטוס שיעלה ברשתות החברתיות. זה הנוהל 😊

בלוג אופנה דתית הדוכסית
שיתופי פעולה מסחריים – האם יש לך כאלה בבלוג?

בהחלט. בהתחלה הייתי בשוק: אני עושה את מה שאני אוהבת ועוד משלמים לי על זה?!
המגדלור מסביר לי כל הזמן (עדיין! 😊) שהזמן שלי שווה כסף,שאני צריכה לדעת לתרגם אותו לכסף. הוא מאמין בכוח שיש לבלוג ולעסק שהתפתח ממנו.
עשיתי שיתופי פעולה מרגשים עם הדיוטי פרי לעולם הביוטי, עם חברות תכשיטים מהבורסה, שתפתי פעולה עם מעצבות אופנה דתיות וכלליות. בכל פנייה אני משתפת את המגדלור ויחד אנחנו מקבלים את ההחלטות.

טוב, אני מניחה שכבר אתן ממש רוצות לקרא את הבלוג של הדוכסית להרשם אליו, נכון? אז הנה הלינק לבלוג, לאינסטוש ותמסרי ממני ד"ש חמה.

תודה אפרת יקרה על ראיון מהלב, אהבתי את התשובות שלך, בהצלחה עם התכניות לעתיד בנוגע לבלוג ולחיים האישיים. תודה שהתארחת בבלוג שלי. תמשיכי לכתוב, אני אוהבת לקרא את הגיגייך.

איפה אפשר להיפגש החודש?

סוף סוף הוא נפתח להרשמה – הפרלמנט 2019 – 2020 – יאאאא איזה התרגשות. קורס הדגל, זה שמוציא בלוגים לאויר העולם הגדול וגורם להם לפתוח, זה שהופך את התחביב למקצוע, זה שגורם לעסקים לעוף על עצמם בזכות הבלוג שלהם, זה שעושה את קהילת הבלוגים לכל כך משמעותית להם ולאחרים. הפרלמנט שלי, מחזור 7 נפתחה ההרשמה, ואני מתרגשת. מוזמנים לקחת חלק בפלא הזה.

ליווי אישי לששה חודשים – תכנית חדשה בה אני ואתם נפגשים באופן פרטני פעם בחודש לתהליך אישי של התפתחות בבלוג שלכם. נבנה לכם תכנית מסודרת של בניית התוכן, של הפצה, של נטוורקינג, של SEO וגול אנליטקיס וכל מה שאתם צריכים עבור הבלוג שלכם, אותו אני אעניק לכם. הליווי כולל פגישה פיזית פעם בחודש ועזרה שוטפת בווטסאפ. תכנית הליווי מיועדת ל10 אנשים בלבד (אותם אני מלווה פרטנית) וכעת יש מקום לעוד 4 אנשים. מוזמנים להרשם

אתם יכולים לבנות אתר או בלוג בשלוש שעות – כן, זה אפשרי לבנות אתר בשלוש שעות. אני עשיתי את זה, כמה פעמים וגם בוגר הקורס און ליין שלי עשו את זה. ומה אתכם? צריכים אתר? בלוג? נכס דיגיטלי משמעותי? כל הפרטים פה

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

7 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק