איך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות? פוסט אורח מאת אור פיאלקוב
איך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות? פוסט אורח
איך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות? פוסט אורח אור פוליאקוב

איך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות? פוסט אורח

אני מאוד אוהבת ניוזלטרים, כי אני מאמינה שהם נותנים ערך עצום לקשר בין הלקוח לעסק או בין הבלוג לנרשם שלו. יש לניוזלטר יכולת להיות העמוד הראשי של המותג שלך.

הזמנתי את אור פיאלקוב לכתוב לנו מאמר אורח בנושא הניוזלטר ואיך כותבים אחד שהוא ממש טוב.

יש איזשהי הסכמה בקרב מפרסמים שלקוחות לא מעוניינים לקבל ניוזלטר שיווקי עם עדכונים או מבצעים כאלה ואחרים. אנחנו בטוחים שאותם מיילים יזכו להתעלמות בוטה מצד הלקוחות. זוהי תפיסה שגויה, שאינה מבוססת, והשאלה האם הלקוחות שלכם מעוניינים לקבל מכם מיילים קשורה בעיקר לערך המוסף שהם מקבלים מאותו המייל שנשלח אליהם.

במאמר זה נסביר איך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות, ואולי נצליח לנפץ את התפיסה הזאת.

איך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות? אור פיאלקוב

מהו בכלל ניוזלטר שיווקי?

ניוזלטר הוא אימייל שנשלח לרשימת תפוצה של משתמשים שהחליטו להירשם לקבלת עדכונים מהחברה שלכם. זוהי דרך מצוינת ליצור תקשורת קבועה בין חברות לבין אנשים פרטיים, שיכולה לשרת הרבה מטרות, כגון:

  • שליחת טיפים ועצות שהמנויים לניוזלטר יכולים להשתמש בהם ולהפיק מהם ערך
  • עדכון הלקוחות לגבי המוצר או השירות של החברה
  • עדכון הלקוחות על חדשות ואירועים שהחברה לוקחת בהם חלק או הזמנות להירשם לאותם אירועים
  • עדכון הלקוחות על מבצעים והנחות
  • ניסיון לקבל מעורבות ופידבקים מהקהל

ישנם סוגים רבים של ניוזלטרים וכל חברה מעצבת אותו בצורה שונה, מחליטה כל כמה זמן לשלוח אותו ומה הם האירועים הרלוונטיים אותם היא רוצה לפרסם בקרב הלקוחות שלה. אמנם, יש כמה שלבים בסיסיים שיעזרו לכם ליצור ניוזלטר שיווקי מאפס ולהביא תוצאות מעולות.

איך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות?

ראשית, יש כמה פלטפורמות שמאפשרות לכם ליצור ניוזלטרים שיישלחו בתפוצה שאתם בוחרים, כאשר אחת מהן היא MailChimp, שהיא פלטפורמה ידידותית במיוחד שמתאימה בדיוק לשלב ההתחלתי שבו אתם נמצאים. היא נותנת לכם אפשרות לעצב באופן עצמאי טמפלטים לניוזלטר ולהתאים את העיצוב לרוח החברה או לחילופין להשתמש בטמפלטים מוכנים כדי לא לבזבז זמן יקר.

איך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות? פוסט אורח אור פיאלקוב

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא להגדיר מהי מטרת הניוזלטר שאתם רוצים לשלוח. כפי שכתבנו בתחילת המאמר, אתם צריכים תמיד לחשוב מהו הערך המוסף שאתם מביאים ללקוחות שלכם ובהתאם להבין מהי המטרה.

כדי להגדיר מטרות ספציפיות, יש כמה שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם:

  1. מי קהל היעד שלכם ומה הצרכים שלו?
  2. למה אתם שולחים את הניוזלטר הזה מלכתחילה? כדי להגדיל את המכירות? להגדיל את התנועה לאתר החברה? לבנות קשרי לקוחות טובים יותר?
  3. איזה ערך אתם מתכוונים להציע באמצעות הניוזלטר שלכם? כלומר, למה שאנשים יירשמו אליו מלכתחילה?

לדוגמא, אחת המטרות שלכם יכולה להיות הגדלת הטראפיק באתר החברה. באמצעות הניוזלטר אתם יכולים לרכז לרשימת התפוצה שלכם את המאמרים החדשים שכתבתם (בדגש על מאמרים איכותיים בעלי ערך) ולהניע אותם לאתר שלכם.

השלב השני הוא ליצור תוכן מעניין ואיכותי שתוכלו לשלוח כחלק מהניוזלטר.
תוכן יגרום לנרשמים שלכם להרגיש שאתם באמת נותנים להם ערך מוסף ובסופו של דבר גם להמליץ עליכם לקוראים חדשים. ברגע שתיתנו לקוראים שלכם שאלות לתשובות שמעסיקות אותם או מידע שהם לא מקבלים במקום אחר- הם ימשיכו לקרוא את התוכן שלכם, ישמחו להמליץ עליכם ויחכו למייל הבא מכם.

איך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות? פוסט אורח אור פיאלקוב

השלב השלישי הוא לבחור את התבנית לפיה המייל שלכם הולך להיראות. יצירת תבנית מאפס גוזלת זמן יקר, כך שהיינו ממליצים לכם לבחור תבנית מעוצבת מראש (אפשרות שנמצאת ב-Mailchimp). התבנית שלכם לא חייבת להיות מעוצבת בצבעים חזקים ובולטים, גם צבעים רכים יכולים לעשות את העבודה. הכל בסופו של דבר קשור לאופן שבו אתם מעוניינים למתג את החברה שלכם. הדבר הכי חשוב בעת יצירת תבנית, הוא לוודא שהיא קריאה ומובנת ושהיא לא מבלבלת את הקורא.

השלב הרביעי הוא להוסיף נימה אישית. כותרת מייל שכוללת את שמו הפרטי של הקורא תתפוס את עינו בסבירות גבוהה יותר, מאחר והוא מרגיש שפונים אליו באופן אישי. רוב הפלטפורמות לבניית ניוזלטרים יאפשרו לכם להגדיר פרמטרים שמכניסים בצורה אוטומטית את שם הנמען בנושא של המייל או בתחילתו של המייל.

השלב החמישי הוא לוודא שאתם עומדים בדרישות משפטיות, הכוללות את הצגת פרטי העסק שלכם

(שם החברה, כתובת ואפשרות לביטול קבלת הניוזלטר). גם תבנית זו מגיעה כחלק מהטמפלטים המובנים וכל שנותר לכם לעשות הוא לשנות את המלל בהתאם לפרטי החברה שלכם.

איך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות? פוסט אורח אור פיאלקוב

ברגע שעניתם על כל אחד מחמשת הסעיפים האלו, הניוזלטר שלכם מוכן לשליחה. תעדיפו תמיד לשלוח טסט של הניוזלטר כדי לגלות אם יש איזשהן בעיות בלינקים או במלל שהוספתם ואם לא, צאו לדרך!

דוגמאות לניוזלטרים מעולים

חשוב להדגיש, הדוגמאות שנציג כעת הן דוגמאות לניוזלטרים של חברות שעושות זאת זמן רב והן בעלות משאבים רבים שמאפשרים להן לבצע זאת בצורה מושלמת. אנחנו כמובן לא מצפים שעסק בתחילת דרכו יוכל להפיק ניוזלטר ברמה כזאת גבוהה. הסיבה שנציג אותם היא כדי שתוכלו לשאוב רעיונות והשראה ולהבין מה בניוזלטרים עובד ולמה זה כלי כל כך חשוב עבורכם.

Monday.com .1 מעדכנת את המשתמשים שלה לגבי פיצ’ר חדש בפלטפורמה שלהם. העדכון הזה חשוב מאחר והוא מציג את החברה כאחת שניסיון להשתפר ולהתפתח הוא חלק חשוב בהתנהלות שלה. מעבר לכך, חידושים הם תמיד דבר מסקרן, במיוחד עבור אנשים שעובדים עם הפלטפורמה באופן יומיומי ויכול להיות שהפיצ'ר החדש הוא בדיוק מה שהיה חסר להם.

איך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות? פוסט אורח אור פיאלקוב

  1. ASOS מבקשת ממשתמשים לתת ביקורת על הזמנה שהגיעה אליהם. כך, החברה מצד אחד אוספת ביקורות על המוצר שנרכש (שחשוב מאוד ליצירת אמון בקרב משתמשים נוספים שאולי מתעניינים במוצר), וכן גורמים למשתמש להרגיש שמתעניינים בו ורוצים לדעת האם הוא מרוצה.

איך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות? פוסט אורח אור פיאלקוב

3. AliExpress בפנייה אישית ושימוש בשם המשתמש בכותרת המייל. כפי שכבר כתבנו, הסבירות שהמשתמש יפתח את המייל גבוהה יותר, דבר שיכול להאיך יוצרים ניוזלטר שיווקי שמביא תוצאות מעולות? פוסט אורח אור פיאלקוב

לסיכום:

אל תטעו, ניוזלטרים שיווקים הם חלק מאסטרטגיית שיווק רחבה וזו הסיבה שרבים מאנשי השיווק עוסקים אך ורק בהיבט השיווקי הזה בתפקיד שלהם. אמנם לוקח זמן להתמקצע בזה ולעשות את זה כמו שצריך, אבל תמיד תזכרו שאתם יכולים ללמוד במהלך הדרך, לשפר, לתקן ולהפוך את הניוזלטר שלכם לכלי שיווקי שיביא לכם תוצאות לא פחות ממעולות. הניוזלטרים באמת יכולים לעזור לכם לתקשר עם הלקוחות שלכם ולענות על מטרות שונות שאתם מציבים לעסק שלכם.

על הכותב

אור פיאלקוב, בן 38, מייסד ומנכ”ל חברת פיאלקוב דיגיטל, חברה המתמחה בפרסום בגוגל ומגוון ערוצים נוספים. מומחה בשיווק דיגיטלי, מעביר סדנאות והרצאות בנושא שיווק בעזרת כלים מתקדמים לחברות וליחידים. הבעלים של  EasyCloud, חברה שמנגישה את עולם אחסון האתרים בענן בעזרת Cloudways לכל אחד. דרך חברות אחסון הענן הגדולות בעולם עם ממשק נוח, אבטחת אתרים מקסימלית ומחיר מעולה.

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק