רוצים להיות משפיעני תוכן? תקראו את זה. שיחה עם טובה ליי משפיענית בריטית - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
איך מייצרים תוכן שמשפיע על אחרים?

רוצים להיות משפיעני תוכן? תקראו את זה. שיחה עם טובה ליי משפיענית בריטית

בחול המועד,שירלי טמיר (מאמי בלוגר, משפיענית רשת, יצרנית תוכן מצחיקה אש, מעבירת סדנאות מיתוג ברשת), הזמינה לביתה לשיח אינטימי עם אושיית הרשת הבריטית טובה ליי. מכירים? יש לה מאות אלפי עוקבים, סרטוני וידאו מצחיקים בטירוף ותמונות מוק אפ שהורסות את הבריאות. הנה הלינק לפייסבוק שלה ולאינסטוש וכמובן לבלוג (שהוא נבנה לאחרונה, אבל עשיר בתוכן).

בתחילת השיח לא סיכמתי, אלא הקשבתי בסבלנות ובעניין רב, לאחר כמה זמן הבנתי שיש פה זהב לקוראי הבלוג שלי, והתחלתי לסכם נקודות עיקריות מהשיחה המרתקת שהיתה לי.

היו הרבה נקודות משיקות לעבודה שלי בתור בלוגרית ולדברים שאני מלמדת את הלקוחות שלי אודות בלוגינג, מאוד שמחתי על כך, כי זה מעיד שהבלוגוספירה בישראל בכיוון הנכון.

היה לי מאוד חשוב להבין את הנושא הפיננסי ושיתופי הפעולה המסחריים בחו"ל, בארץ זה נושא מאוד חם שהולך ומתפתח לכיוון הנכון (בעיני) בתחום, ואני תמיד אוהבת ללמוד מבלוגים בעולם שכבר עושים את זה ובענק, בשביל להביא את הידע לארץ.

 

View this post on Instagram

 

Overheard a conversation this evening between a few women. One of them was agonizing about a piece of bread she had. My friend told her that she shouldn't worry about her weight till after she has babies and all I could think about was – can we please change the subject? Listen up ladies – It does NOT matter what size you are. It does not matter how wide your bum is or how much cellulite you have on your thighs. It does not matter because you are so much more than your size. Because you are more than calories, number, or gluten free diets. Because you have a limited time here and it is your right to enjoy it in any way you can. Because it is your right to feel beautiful no matter how much you weigh and regardless of what some stupid fashion trend dictates. And it is time that us women stop wasting our breath on regretting how many carbs we've had. In short, do me a favor – go out and fucking conquer the world, one piece of bread at a time! #ilovebread #women #bodypositive

A post shared by Tova Leigh (@tova_leigh) on

לסיכום הרעיונות המרכזיים ששוחחנו עליהם:

לפני הכל, תשאלו את עצמכם –מה המטרה שלכם שתרצו להשיג באמצעות הבלוג?, טובה החליטה שהמטרה שלה היא לייצר תוכן, זה מה שהיא אוהבת לעשות, בזה היא טובה ומזה היא רצתה להתפרנס (היא עבדה בתור שחקנית לפני הילדים, ולאחר מכן בעבודה משרדית). 

מחקר רשתות ומידע לגבי סוג התוכן – לפני שצוללים להכנת התכנים כדאי לבדוק אילו פלטפורמות קיימות, מה מייצרים בשוק מבחינת תוכן, נושא, סגנון, ולאחר מכן איזה סוגי תכנים יש? וידאו, מלל, צילום, גרפיקה ועוד. לאחר שפורסים את כל המידע הזה על השולחן,זה הזמן לבחור – מה נעים לי לייצר מבחינת תוכן שינגיש את המטרה שלי ואת הנושא שבחרתי בצורה הכי קלה / נוחה / נעימה / ברורה/ כייפית? 

אין זבנג וגמרנו. נו, נו, זה העניין הכי קשה מבחינת יצירת תוכן, בעיני. הרבה אנשים חושבים שיש זבנג וגמרנו ושמייד יגלו אתכם, אבל, זה לא ככה כי החיים, כמו החיים, הם לא סיפור סינדרלה. טובה החליטה שהכי קל יהיה לה לייצר סרטוני וידאו, ולאחר השקעה של מאות שעות, היא הבינה שזה  מתחיל לתפוס תאוצה. הויראליות לא קוראת בין לילה. לעולם. 

אלפי הכובעים של יצרן התוכן – בהתחלה, כותבי הבלוג חובשים מלא כובעים עד שעושים אאוטסורסינג. חוץ מיצירת תוכן, יש את הענין של ההזנה, העריכה, הצילום, ההפצה, התגובות, הקהילה, היחסים, שיתופי הפעולה, יצירת ההזדמנויות וחוזר חלילה. טובה הבינה שבשביל לעשות את הקפיצה הלאה היא צריכה להעביר חלק מהתהליך לאאוטסורסינג, על מנת שהיא תוכל לייצר תוכן ולהתקדם לשיתופי פעולה מסחריים נוספים. 

ליצור הזדמנויות – העולם לא מחכה לאף אחד שיושב בצד, צריך לדחוף את עצמנו לייצור הזדמנויות. אני (יונית) תמיד אומרת ללקוחות שלי שאת הלא כבר יש להם, ועכשיו שיחפשו את הכן. וגם טובה חיפשה את הכן, מה זה חיפשה? הלכה לצוד אותו יותר נכון. אם זה עבודה עם סוכנויות או מותגים או יצירת הזדמנויות שונות של שיתופי פעולה. איך היא עשתה את זה? היא חיכתה שיהיו לה לפחות 200,000 עוקבים לעמוד הפייסבוק, ואז היא החליטה שזה מספר מספיק שתיחשב למשפיענית רשת, ועם הכוח הזה הלכה להציע את מרכולתה. וזה עבד. 

קהילה שמתעניינת בך – עם זאת, טובה הדגישה את העניין של הקשר החשוב עם הקהילה שלך. שיש לשים לב לא לעבור קו גבול בלתי מוגדר וכמעט בלתי נראה של מערכת יחסים של אמון / ניצול. מה שצריך זה קהילה מעורבת שרוצה את הדברים שלך. לא להיבהל מקהל שעוזב אותך, זה בסדר, זה קורה, הדברים משתנים, את משתנה, הקהל משתנה, אבל מצד שני, לא לחטוא לאמינות שלך בתור יוצרת תוכן ולאותנטיות של התכנים שלך.  

ועצה אחרונה, לפני שאני מתחילה את הפירוט על שיתופי פעולה – כולם טועים. תנשמו גם לכם זה יקרה. ההתנסות נעשית דרך עשיית טעויות. אין לי מה עוד להוסיף חוץ מלהנהן ממש ממש חזק בראשי 🙂

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tova Leigh (@tova_leigh) on

לא לפחד כשהתוכן משתנה מבחינת הנושא

אותנטיות ועבודה עם מותגים – הכי חשוב זה אותנטיות, לדבר על מה שאתם מבינים, מה שעושה לכם את זה. לא לייצר תוכן בשביל הקהל כי הוא רוצה את זה. היופי הוא שיש קהל. יש מלא קהל. הרבה זמן טובה יצרה תוכן רק על אימהות כי עם זה התחילה ובאיזה שלב לא התחשק לה לדבר יותר על אימהות.

בגלל זה פתחה אינסטגרם כי שם היא פתחה קטגוריה אחרת של נושא שמתחשק לה לדבר עליו ולייצר תוכן. 

העצה של טובה: ומה שחשוב זה לשנות את התכנים כשאתם מתפתחים כי אתם משתנים והקהל משתנה.

לא לפחד להשתנות ולנסות דברים חדשים, פלטפורמות שונות, סוגי תכנים אחרים. זה מצב נהדר של צמיחה והתמפתחות

זה בסדר אם לא כולם יאהבו אותך. זה הרבה פעמים גם עניין של רכישת מיומנות ואימון השריר. שריר המחשבה, הכתיבה, הצילום, העריכה.

צריך להעז ולהשתפר מפעם לפעם. כשזה נהיה משהו בשוטף זה נהיה טבעי. וכשמקבלים תגובות זה נשאר איתנו.

יש ערך גדול לקונססיטנטיות.זה יוצר תנועה, תגובה, וקהילה. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tova Leigh (@tova_leigh) on

לא לפחד שלא יהיו רעיונות ליצירת תוכן

התוכן נוצר מהחיים עצמם ומסיטואציות שיש בחיים, ולכן היא לא מפחדת שלא יהיה לה מה לאמר.

כשטובה הבינה שהמשחק והקהל עוברים לאינסטגרם, היא היתה צריכה לבנות מערכת תוכן נוספת, אסטרטגית תוכן נוספת לתכנים שהיא כותבת ומצלמת בפייסבוק שלה.

בשביל טובה, אינסטגרם וסטורי, היו מחסום אישי שצריך להתמודד עם זה. היא ניסתה להבין מה המטרה שלה באינסטה סטורי.

סטורי זה לשמור על קשר עם הקהל ולראות את מאחורי הקלעים של החיים שלך. כמו כן זה נקודות לחיוב של האלגוריתם.

הסטורי צריך להיות עם אסטרטגיה מעניינת ומשלבת מאחורי הקלעים לשיווקי ולבלוג.

טובה המציאה בסטורי שלה את פינת הטיפ היומי בשביל להגיע לברנדים, היא המליצה על מותגים שבהם היא משתמשת באופן יויומי בתקווה שאותם מותגים אולי יצרו איתה קשר,היא כמובן תייגה אותם. פעם זה היה אודם שהיא משתמשת בו ופעם קרם ופעם מוצר אחר. המותגים שמו לב לנוכחות שלה ויצרו איתה קשר.
בלוגים שעובדים בחינם עבור מותגים – זה בזבוז של הזמן של הבלוגר וחבל שכך. אם יש לבלוג טראפיק וקהל, אין סיבה שהבלוגר לא ירוויח כסף מיצירת התוכן. המוצר הוא לא התשלום, המוצר הוא המוצר.

למרות מה שחושבים, הרשתות החברתיות הן לא קורות בלייב, אלא יש מחשבה על הסטוריז, זה לא ספונטני.

תקראו שוב את השורה האחרונה, כי משיחות רבות שיש לי עם לקוחות, חלק מהלחץ זה המחשבה שכל התכנים צריך לייצר כאן ועכשיו. להיפך. אפשר וצריך לתכנן, זה היופי של העניין. זה רק נראה לקוראים שלנו שזה לייב.

איך טובה מתמודדת עם חשיפה?

התמכרות, כל החשיפה ממכרת. היה לה שבוע שהחליטה לקחת הפסקה מהמדיה והיתה בשוק שהתוכן קצת השתלט לה על החיים. זה שינה לה גישה שהיא צריכה לתכנן את התוכן וזה לא שולט בה. יש הרבה רגעים של פיקים לא נורמלים אבל גם הרבה של נפילות מתח אחרי הצלחות. היא מבינה שבסופו של דבר היא צריכה לעשות את מה שהיא אוהבת וטובה בו וזה לייצר תוכן שמעניין אותה, כל היתר מסתדר.

מה אני לקחתי מהשיחה שלנו?

את הוויב החיובי של טובה. יש בה משהו כל כך אמיתי ושמח שכל מה שבא לי זה פשוט לחבק אותה ולשבת איתה עוד כמה שעות טובות. אני מאוד אהבתי שטובה עבדה על התוכן במקביל לעבודה במשרה מלאה, וכשהיא הרגישה מוכונה, היא יצאה לדרך ולא ראתה בעיניים. התכנים שלה מאוד מצחיקים אותי, יש לה מאמרים נוקבים בבלוג ומאוד אמיתיים גם באינטסגרם. בעיני ככה עושים תוכן ראוי.
הכי הכי הכי אהבתי שהיא הגדירה את עצמה ביוצרת תוכן, לא כבלוגרית, או אינסטגרמרית או פייסבוקאית, פשוט יוצרת תוכן, וזה מתחבר מאו לעולם האישי שלי. זה אפילו קצת הרגיע אותי. כי לא משנה איך ואיפה נייצר את התכנים שלנו, העיקר שנייצר אותם. שנראה לעולם מה שיש לנו לתת ולהשמיע, בין אם זה תכנים אישיים או מקצועיים או עסקיים. להשמיע את הקול שלנו. פה זה מתחיל. וזה מרגש.

ומה אתם לקחתם מהפוסט הזה?

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

6 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק