סיכום טרנדים ותחזיות בעולם הבלוגים 2019 - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
מה תפקיד הבלוג ב2019?

סיכום טרנדים ותחזיות בעולם הבלוגים 2019

לפני חודש יזמתי כנס מטורף על תחזיות וטרנדים 2019. ההרשמה לכנס הסתיימה תוך 3 שעות בלבד, ויש לי ברשימת ההמתנה עוד 70 אנשים, אני צריכה להתחיל לחפש אולמות הרבה יותר גדולים….איזה כיף היה!

התלבטתי אם לעשות כנס נוסף לממתינים, ובסופו של דבר החלטתי להמשיך הלאה, לדבר הבא. אז בשביל מי שהיה, ומי שלא היה, מצרפת את סיכום עיקרי הדברים אודות טרנדים ותחזיות לשנת 2019 בעולם הבלוגים פה בפוסט. 

מי שרוצה להוריד את המצגת במלואה, מוזמן להשאיר את המייל שלו והמצגת תשלח אליו בחזרה.

טרנדים ותחזיות בלוגים ואתרי אינטרנט 2019:

לפני הכל, אני חייבת לציין שיש הרבה תחזיות שקשורות לעולם הבלוגים ואתרי האינטרנט, עם זאת, זה לא אומר שהשינויים יכנסו כעת, בשנייה זאת לשימוש, ומצד שני, יש דברים שאפשר ליישם כבר עכשיו – את מה שאפשר עכשיו ליישם תיעדתי בפוסט.

עולם הבלוגים ואתרי האינטרנט בארץ מושפעים ממה שקורה באתרים באנגלית. יש רשתות חברתיות וטרנדים שמאומצים מעולה בארצות דוברות אנגלית, ובישראל קצת פחות. אז ההרצאה שלי מבוססת בחלקה על דברים שקורים בחו"ל, צריך להמתין ולהיות סבלנים אם זה יקרה גם פה.

מה מבדל את הבלוגים מיתר הרשתות החברתיות?

לפני הכל, בשביל להבין לאן העולם הולך, צריך לדעת ולהבין מה מבדל את עולם הבלוגים מיתר הרשתות החברתיות. כשאנחנו מבינים את הבידול, נוכל לדעת איך להשתמש בחוזקה שלו גם במהלך השנים הקרובות.

החוזקה של הבלוג: תוכן ירוק עד. נקודה. סוף פסוק.

מה זה אומר? שהתוכן שאתם כותבים היום בבלוג שלכם, נשמר ותמיד יהיה רלוונטי למישהו שיחפש אותו בגוגל. התוכן שתכתבו בעוד שנתיים, יהיה נכון למישהו בעוד 5 שנים, כשהוא ימצא את הבלוג שלכם באמצעות חיפוש פשוט בגוגל.

למה? כי המבנה של הבלוג שומר על התכנים כארכיון, וקל לגוגל לשלוף תכנים, בהתאם למילות החיפוש שהקוראים הפוטנציאלים שואלים את גוגל.

כיום, לא קיים כזה מאפיין באף רשת חברתית אחרת. כל התכנים שאתם מייצרים ברשתות אחרות, נעלם בפיד.

ולכן, החוזקה הכי חזקה שהבלוג הוא מאוד יציב, הוא לא משתנה הרבה וגוגל אוהב אותו. עכשיו קחו את הכדור הזה אליכם ותבינו מה זה אומר לגבי התכנים שאתם מייצרים בבלוג, לעומת התכנים שלכם ברשתות חברתיות.

עם זאת, צריך להסתכל החוצה, בשביל להבין איך העולם החיצוני לבלוג משתנה תדיר, ואיך זה יכול כבר עכשיו להשפיע עלינו בתור כותבים ועל הקוראים שלנו בתור צרכני תוכן.

טרנד 1: תעזרו לנו לעזור לכם.

הבלוג שלנו – מטרתו להנגיש תוכן עם ערך לקהל העוקבים שלנו. בדרך כלל כשמדובר על בלוגים, הנטייה לחשוב שהעוקבים אחר הבלוג הם רק בפייסבוק או בניוזלטר. טעות.

העוקבים שלנו נמצאים בכל מקום ברשת, כל הזמן. אנחנו צריכים לעזור להם למצוא אותנו, את התכנים של הבלוג שלנו, במקומות שבהם הם מחפשים תכנים שרלוונטים להם.

אנחנו ננסה להבין, באילו פלטפורמות נוספות אנחנו משתמשים, בחיי היום יום הדיגיטלים שלנו, בשביל להזכיר לקהל שלנו, שעוקב אחרינו, לווא דווקא אחרי הבלוג, שיש לנו תכנים שיכולים לתת להם ערך.

איך עושים את זה?

גוגל – אנשים מחפשים בגוגל תכנים, ולכן אנחנו נוודא שמבחינת SEO, הבלוג שלנו מקודם.
נכתוב את המקום שבו אנחנו נמצאים, נוסיף מפה של גוגל לצור קשר, ננסה לפתוח לבלוג שלנו מקום באפליקציה Google My Business ונכניס לשם תכנים רלוונטים.

שימו לב לכותרות של הפוסטים שלכם, זה המגנט הכי חזק של הפוסטים לגוגל, ולכן – תנסו לחשוב מה הקהל מחפש ואיזה תשובה הוא מקבל בפוסט שלכם, ואת זה תכתבו בתור הכותרת. את הכותרת היצירתית תשאירו לפוסט עצמו.

אינסטגרם – אנשים מחפשים תכנים שקשורים למקומות פיזיים. חשוב את התמונות הרלוונטיות לבלוג לתייג בלוקיישן, כמו כן בביו לשים לינק לבלוג. אני מצרפת דוגמה לבלוגרית שמצאתי תוך כדי חיפוש של תמונות אודות ליסבון, הגעתי לבלוג שלה, מבלי לדעת שהיא בלוגרית. איזה יופי זה למצוא ככה בלוגים.

 

View this post on Instagram

 

This place 😍 Everything is so perfect!

A post shared by Andreia Lopes Costa (@heyandiehey) on


פייסבוק אישי – הרבה פעמים קשה לבלוגים עם השיווק של הבלוג בפרופיל האישי בפייסבוק. אם אתם לא תשתפו את הפוסטים שלכם בפייסבוק האישי, איך ידעו מה אתם עושים? על מה אתם כותבים?

אם אתם מאמינים שכתבתם תוכן עם ערך לקהל של הבלוג שלכם, אין לכם שום סיבה להתבייש מהתוכן שכתבתם ולפרסם אותו. הרבה פעמים פוסטים נשארים מוזנחים ובודדים בבלוגים, רק בגלל הבושה. אם אתם לא משתפים בפרופיל האישי עד עכשיו, זה הזמן להתחיל. אפשר, אגב לכתוב גם במהלך מאחורי הקלעים של הפוסט, שאתם עובדים על הפוסט, ומי שרוצה להירשם ולקבל ניוזלטר, מוזמן. לא תאמינו איך זה מגדיל את רשימת התפוצה. תראו איך גלית שול עשתה את זה, יום אחרי הכנס, וכמה הרשמות זה הביא לה.

עתיד הבלוג בתור מגזין

הבלוג, מכיוון והוא התוכן היחיד שמגיע ל100% מהעוקבים שלו על ידי הניוזלטר, ישמש בתור כלי שמרכז את כל הנוכחות הדיגיטלית שלכם ברשת. קרי, אם כתבם תכנים באינסטוש, בפייסבוק, בקבוצות שרלוונטים לתוכן של הבלוג, זה הזמן להפוך את הבלוג למגזין שמראה 360 מעלות של הנוכחות הדיגיטלית שלכם.

הבלוג ירכז את ארכיון התכנים שלכם שפיזרתם במהלך החודש ברשת. זאת החוזקה של הבלוג, כן, אפשר למחזר תכנים, לא, גוגל לא יכעס כי הוא לא קורא מה שכתבתם בפייסבוק ובאינסטוש.

והקהל? ישמח שאתם מעמיקים איתו את הקשר ומייצרים דמות עגולה ומלאה שלכם באמצעות התוכן.

משחק בין הפלטפורמות השונות

את החלק הזה אני מאוד אוהבת! למה? כי הוא גורם לנו לחשוב על הדיגיטל כעל מקום סופר יצירתי שהאפשרויות בו הן בלתי נגמרות.

על מה אני מדברת? השתמשתם ברכיב מסוים או בסוג מסוים של תוכן בפלטפורמה אחת? נסו ליצור את אותו שיח בפלטפורמה אחרת ותראו איך הקהל מגיב.

לדוגמא:

הרשמה לניוזלטר  

קראתם את הדוגמא למעלה עם הפייסבוק האישי. בואו ניקח את זה צעד אחד קדימה. למה שאני אשלח רק בניוזלטר של מיילים את הניוזלטר? למה שלא אבנה רשימת דיוור בווטסאפ?

היום אפשר לבנות רשימת דיוור גם בווטסאפ בקלות, היתרון – אני שולחת בו זמנית לעד 256 איש (בערך, זאת ההגבלה של ווטסאפ נכון להיום). אני כותבת את ההודעה פעם אחת, שולחת אותה בקבוצה, אבל כל אחד מקבל את ההודעה באופן פרטי, כאילו כתבתי ידנית לכל אחד מהרשומים ברשימת דיוור. נהדר נכון?
כל מה שהקהל צריך לעשות זה לבקש להצטרף ולשמור אותי בתור איש קשר אצלו.

איך אני יכולה לבקש את הווטסאפ של הקוראים? בקלות! למני בן עדי יש רכיב שמאפשר לכם ליצור את ההודעה שתרצו שישלחו לכם.
אז, תכניסו לשם את ההודעה: "אשמח להרשם לרשימת הדיוור של הבלוג שלך" – תטמיעו את הקוד שהרכיב הזה מייצר לבלוג שלכם ואז תדעו שזה מישהו שמתעניין להרשם לרשימת הדיוור בווסטאפ.

לאחר מכן, כשאתם מקבלים את ההודעה הזאת, תבקשו שישמרו אתכם בתור איש קשר, ואתם תשמרו את המנוי החדש בתור איש קשר ותכניסו אותו לרשימה. כמה פשוט וקל ונחמד.

עשיתי רשימה כזאת באתר של ההאבבלוגינג, תתפלאו לדעת כמה אנשים ביקשו לקבל את ההודעות על אירועים ופוסטים בווסטאפ, זה היה ממש מעולה.

רוצים להצטרף לרשימת הדיוור בווטסאפ של הבלוגריסטית? תלחצו על התמונה של ווטסאפ.

המלצות ותגובות:

נושא התגובות שבפוסטים הוא נושא כואב לבלוגים. נכון? אתם רוצים שיגיבו לכם בפוסט עצמו, אבל מה לעשות שלרוב, הקוראים יגיבו בפייסבוק ללינק של הפוסט עצמו, או לתמונה ששמתם באינסטגרם….. איזה מבאס זה. למי שלא מבין מה מבאס אני אסביר –

הבלוג שומר על התכנים שלו כארכיון, ולכן כשיש פוסט מסוים אני קוראת אותו, לא משנה מתי, ואני רואה את התגובות הרלוונטיות לתוכן שבו. אבל, כששמתי לינק לאותו פוסט בפייסבוק או תמונה שקשורה אליו באינסטגרם, אני לא אוכל למצוא כל כך מהר את המקום הרלוונטי.

אז מה עושים? במידה ויש לכם שיתוף בפייסבוק שגרף המון תגובות, אפשר להטמיע את הסטטוס הספציפי בסוף הפוסט עצמו. או בתחילתו, תלוי בתוכן של הפוסט. מה שחשוב זה שתהיה אפשרות לקהל לעבור מהבלוג לפייסבוק ולקרוא את התגובות הרלוונטיות. איך מטמיעים? כתבתי על זה פוסט בעבר ממש פה.(הטמעה זאת מילה מאוד מפחידה לפעולה פשוטה של העתקה הדבקה של קוד שנוצר לנו על ידי המערכת של פיסבוק או אינטגרם…)

טוב, יש לי עוד המון מה לכתוב (איך לא?) אבל נראה לי שקיבלתם מספיק מידע לפוסט אחד.

מה אתם הולכים לעשות איתו בבלוג?אשמח לשמוע איך תיישמו את מה שכתבתי פה אצלכם.

הכנס היה כל כך מעולה, והרבה מההצלחה שלו אני חייבת לחסויות המדהימות של הכנס:

מקום – מייפל  – House of Meetings –  
מתחם MAPLE  נפתח בינואר 2019 בבניין באוהאוס המצוי בלילינבלום 30 ת״א. 
במתחם חדרי ישיבות על בסיס שעתי. פתוח בימים א׳-ה׳ בין השעות 07:30-23:00 וביום ו׳ בין השעות 07:30-15:00. הסדרי חניה עם חניון רוטשילד 1 ויבנה הסמוכים.
החדרים במתחם מעוצבים, מוקפדים, נעימים ומאוד נוחים למפגשי אופסייט, פיתוח מנהלים, הדרכות, ראיונות, סדנאות, הרצאות ועוד.
כל החדרים מאובזרים במכונת נספרסו עם קפסולות של נספרסו, מקרר עם בקבוקי סודה ומים קרים והכל באופן חופשי. מסך טלויזיה, וואי פאי והמוןןןןןן אנרגיות טובות✨


תראו כמה שאנחנו יפות בסרטון 🙂

לינק לאינסטגרם תיוג maple.tlv@

כיבוד – אמא הודית
קייטרינג הודי, ארוחות פופ אפ, סדנאות בישול. יאמי. 
חווית טעמים אותנטית וייחודית. 

לינק לאתר, לקבוצת הפייסבוקלאינסטגרם, תיוג elizabeth_imahodit@

כרטיסי ביקור אישיים וגודיז מהדפוס – pix.co.il – פשוט להדפיס און ליין

PIX הוא אתר להדפסה אונליין שבו מרכזים את כל מוצרי הדפוס והמיתוג במקום אחד.
האתר פונה לעסקים קטנים ובינוניים ולעצמאיים במטרה להפוך את עולם הדפוס לפשוט וקל ובו בזמן גם מתקדם ועובד אונליין בהתאם לזמננו.
באתר ניתן לעצב עם מגוון ערכות העיצוב הקיימות באתר או להעלות קבצים מוכנים מראש.

הנחה מיוחדת לקוראי הבלוג – 10% הנחה עם הכנסת הקוד blogger10 עד לתאריך 28/4/2019. תקשיבו זה שווה, הדפסתי ככה מלא דפים עם לוגו, רולאפ וצ'ופרים ללקוחות כי לא עמדתי בזה חחחחח

לינק לאתרלפייסבוקלאינסטגרם תיוג pix.co.il@ #פשוט_להדפיס_אוןליין

חידות מתגרדות – מידע'לה סקרנות במנות קטנות

כרטיסי הפתעה של תשומת לב והעשרה, משחקים לימודיים להדפסה וערכות פעילות לזמן איכות בקלי קלות לעזור להורים לילדים בגיל בית ספר יסודי, ובפרט להורים עסוקים, שרוצים לתת יותר תשומת לב חיובית לילדים שלהם, להעשיר את עולמם ולתמוך בהם בהתמודדות עם מטלות בית הספר.

לינק לאתרלפיסבוק ולאינסטגרם תיוג meyda_le.hidot_mitgardot@

תודה למרצי הסדנאות:

אירה חרקובסקי – סדנת אינסטגרם, מצרפת לינק לצפיה בהרצאה און ליין.

רונן גפני – שיווק יצירתי, מצרפת לינק לאתר הבית.

עידית אייזנר – השראת כתיבה, לינק לבלוג המופלא שלה פה.

מיכל מנור בן ארי – סדנת SEO – בלוגרית טיולים (רואה עולם), מנהלת קהילת בלוגרי הטיולים ומומחית לseo לבלוגרים.

הילה גלס – Share Media – עבודה עם מותגים, להצטרפות למאגר הבלוגים משפיעני הרשת לחצו פה.

תמר מור – סטורי. רוצים לדעת מה הסטורי שלה, לחצו פה. 

המון תודה

נהניתי מאוד, זה לא מובן מאליו עבורי.

נפגש בפוסט הבא בבלוג.

יונית צוק

 

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

8 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק