מה חשוב לעדכן כל שנה באתר / בלוג שלך? - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
מה חשוב לעדכן כל שנה באתר / בלוג שלך?

מה חשוב לעדכן כל שנה באתר / בלוג שלך?

בחודש דצמבר נהוג לכתוב פוסטים של סיכומי סוף שנה וחזון ותכניות לשנה הקרובה. אני לא הולכת לעשות את זה הפעם, אלא אכתוב לכם מה עוד אפשר לעשות בסוף שנה – להסתכל על העמודים הסטטיים באתר / בלוג שלנו ולתת להם את הכבוד הראוי, לפחות פעם בשנה.

בפוסט שכתבתי בעבר על ההבדל בין בלוג לאתר אינטרנט ציינתי שישנם עמודים סטטיים באתרי אינטרנט, שאותם מזינים פעם אחת ומדי פעם מעדכנים. לפעמים בבלוגים קיימים גם עמודים כאלה (עמוד אודות וצור קשר / כתבו עלי) וגם עליהם שווה להעיף מבט.

בדרך כלל, נדחה את העדכונים הללו לימים של "צריך", והימים האלה, אף פעם לא באים, אלא אם כן נשריין לעצמנו את הימים הללו ביומן. וזה בדיוק מה שעשינו במהלך הסופ"ש האחרון. נסענו, 7 בלוגריות ובעלות עסקים, בוגרות קורס Blogging your Business שהעברתי יחד עם גלית שול, ל4 ימים של התנתקות לטובת התחברות בפאפוס קפריסין. באנו לתת עבודה על כל ה"צריכים" בבלוג ובאתר.

איך בונים את הלו"ז לעדכון התכנים פעם בשנה באתר / בלוג?

לפני שקובעים יום עבודה ועדכונים על האתר, רצוי להכין רשימה. היא תהיה מאוד ארוכה, ולעולם לא תגמר, אלא אם כן תשקיעו באמת המון המון ימים על האתר. אני ממליצה לחלק את הרשימה למשימות גדולות ומשימות קטנות. ולאחר מכן לסמן את המשימות הכי הכי חשובות, בהתאם למטרות של האתר / בלוג שלכם.  את המשימות הללו תשבצו ביומן ובלו"ז, ואל תתפתו לקום מהכסא עד שתשלימו את המשימות מצד אחד, ומצד שני, כשסיימתם משימה – תפנקו את עצמכם במשהו קטן. (לכן אני חושבת שכדאי לשבץ כמה משימות קטנות גם, כדי שתרגישו תחושת מסוגלות ללא מאמץ).

שיווק דיגיטלי לעסקים

במידה וזה אתר עסקי יתכן ותרצו באותם ימים של עדכון, גם לבנות מוצרים ושירותים חדשים שלכם. תשבצו את בניית המוצרים והשירותים בלו"ז. במיוחד כשמדובר במוצרים דיגיטלים.

לאחר סיום "חופשת העבודה / העדכונים" תסמנו את כל המשימות שלא סיימתם ושבצו אותם ביומן בשנה הקרובה, תעשו דייט עם האתר שלכם יום בחודש לטובת תחזוקה שוטפת.

 מה כדאי לעדכן באתר ובבלוג פעם בשנה?

עמוד האודות – זה העמוד הראשון שכדאי לעדכן כי דברים משתנים כל הזמן גם אצלכם, גם בעסק וגם בבלוג. בדקו האם האודות שלכם רלוונטי מבחינת החזון העסקי לשנה הקרובה או החזון של הבלוג לשנה הקרובה. האם התמונה רלוונטית או שהיום אתם נראים קצת שונה? (משקפיים, צבע שיער).
האם יש דברים חדשים שעשיתם בעסק שלכם או בבלוג שראויים לציון? ואולי דברים ישנים שציינתם כבר לא רלוונטים ופתאום נראים לכם ארכאיים?
חפשו תכנים חדשים באתר ובבלוג שאליהם תלנקקו מהאודות, אפשר לכתוב באודות של הבלוג: כבר ביקרתם בפוסטים האהובים על הקהל של הבלוג? ולינק ל3 – 4 פוסטים אהובים. אפשר לכתוב גם: פעם ראשונה בבלוג שלי? כדאי לכם לקרא את הפוסטים הללו ולינקים לפוסטים שבעיניכם הם המגנט החזק לתכנים שלכם.

בעבר כתבתי איך כותבים אודות לבלוג, ממליצה להציץ שם ולבדוק האם יש צורך לעדכן את האודות.

עמוד המלצות – זה הזמן לשלח מייל ללקוחות שלכם ולעדכן את עמוד ההמלצות. לקוחות מרוצים אוהבים לפרגן, נסו. תשלחו מייל שאומר: "הי, במסגרת עדכוני אתר האינטרנט שלי, אני אשמח אם תוכלו לשלח אלי המלצות בנוגע לשירותים ולמוצרים שלי. אשמח שתכתבו לי בווטסאפ או במייל איזה מוצר / שירות רכשתם מהעסק שלי, איך היתה החוויה שלכם, מה למדתם ואיך עזרתי לכם והאם תמליצו לאחרים". במידה ונדרשת תמונה לעמוד ההמלצות שלכם, תבקשו גם תמונה. כדאי לכתוב בקשת המלצה שמפרטת איך לכתוב המלצה בכדי להקל על הלקוחות שלכם בכתיבה. את ההמלצות אפשר למקם בסוף עמודי המוצר או השירות או בעמוד המלצות מרוכז.

ניוזלטר שנשלח אוטומטית – בדרך כלל כשנרשמים לאתר או לבלוג, הנרשמים מקבלים מייל אוטומטי של תודה על ההרשמה. בדקו האם יש לכם מייל כזה. במידה ולא – תוסיפו. כעת, כשהבלוג מלא בתוכן, ביחס למה שהיה בשנה הקודמת, זה הזמן לשלח מייל אוטומטי שמברך את נרשמי הבלוג ולשלח אותם לפוסטים נוספים ולהצעות מכר אם יש באתר. במידה ויש לכם כזה מייל, תבדקו האם הפוסטים רלוונטים להיום, במידה ולא, תעדכנו.

שפה אחידה לאתר – במידה והאתר לא עבר מיתוג, בדקו האם אתם יכולים לבצע מתיחת פנים עיצובית לתכנים ולנראות על ידי שימוש בפורמטים קבועים לכל התמונות שבאתר ובבלוג. אפשר להשתמש בתבנית אחידה בכל התמונות כמו – פילטר, טמפלייט עיצובי, לוגו על התמונה ועוד. כשהנראות אחידה הבלוג או האתר נראים יותר מקצועיים ובעלי שפה מיתוגית חזקה.

מיקרו קופי – כמה שאני אוהבת את זה. זה בעיני העדכון הכי כיפי שאפשר לעשות, כי בדרך כלל כשבונים אתרים או בלוגים לא חושבים על זה, וזה בסוף נשכח. אז הנה הזדמנות לעדכן את השפה של כל הטפסים, הכפתורים, הכותרות והצור קשר באתר שלכם. ואם אתם רוצים לקרא על זה בהרחבה יש פוסט שכנרת יפרח כתבה בעבר בנושא.

PDF להורדה לטובת הרשמה לניוזלטר – תקראו את הבלוג שלכם או את האתר, האם יש תוכן שאתם יכולים להרחיב ולהמיר לPDF להורדה? אולי סרטון מצגת תמורת אימייל? הרכיב של תוכן עם ערך נוסף תמורת הרשמה הוא רכיב מאוד פופולארי ומאוד עוזר להרחיב את ההרשמה לניוזלטר. כמובן צריך לשים לב שהוא צריך לתת ערך מוסף ולא להיות שם בשביל הגרידיות…. תחשבו – איזה לוח אתם יכולם ליצור שיכול לעזור ללקוחות שלכם? אולי צ'ק ליסט? משפטי השראה? גלויות יפות להדפסה? אולי מדריך להדפסה שהקוראים יכולים לקחת עימם הלאה? ואולי אפילו קבצי שמע שירצו להוריד לפלייליסט שלהם בטלפון? היו יצירתיים. ממליצה להסתכל על ההדרכה שלי איך מכניסים PDF להורדה מבחינה טכנית במערכת של וורדפרס ובמערכת של ויקס.

תזמון שנתי להפצת תכנים בעמוד העסקי – אפשר, אם יש זמן, או אם קצת התעייפנו מעדכון הפוסטים והתכנים באתר ובבלוג, לתזמן לשנה הקרובה פרסום של פוסטים מהבלוג לאורך השנה בעמוד הפייסבוק העסקי. אפשר להפיץ גם פוסטים ישנים שכתבתנו בעבר, בעמוד העסקי? למה? כי לא כל מי שעוקב היום בעמוד העסקי קרא בעבר את הפוסטים שכתבתם בבלוג. זאת הזדמנות לעדכן תכנים ולהפוך אותם לירוקי עד.

השקת אתרי אינטרנט חדשים שנה חדשה זאת הזדמנות מצוינת לעשות שינויים קוסמטים באתרי האינטרנט או להעלות אתרי אינטרנט חדשים לאוויר, זה הזמן לבנות את השקת האתר בצורה מרגשת ומניעת קהל. בהצלחה, איזה מרגש זה.

חשוב לזכור שהשינויים והעדכונים באתרי אינטרנט לעולם לא נגמרים, קצת כמו רשימת ה"צריכים בחיים". עם זאת אל ייאוש, לא הכל צריך לעשות בבת אחת. בסוף ימי חופשת העבודה על האתר, תכינו רשימה מסודרת של כל מה שנשאר ותשבצו לכם פגישה פעם בחודש עם הרשימה, ותעדכנו על פי סדר מהחשוב לכדאי לרצוי, את השינויים באתר ובבלוג שלכם.

מבחינתי, החופשה הסתיימה בהצלחה. עדכנתי את רוב העמודים שרציתי, ועדיין, יש עוד המון מה לשנות, לעדכן, לעשות. איזה מזל שכך! המלון בפאפוס היה מושלם, החברה היתה מוצלחת ביותר ומצחיקה שאין דברים כאלה, והאוכל – ובכן…. אכלנו המון. ושתינו וצחקנו. והיה פשוט BOBS והמבין יבין.

תודה לחברות הקורס הנהדרות – כנסו לאתר שלהם ותראו איזה תותחיות – אילת מעוז, אילת סער, אושרה קמחי, נירי שאול ודור אלה גבע. וכמובן – גלית שול, הפרטנרית שלי, החברה שלי, הקולגה שלי והשותפה שלי לחדר. בואי כבר נתכנן החופשה הבאה.

אם יש לכם דברים נוספים שחשבתם שאפשר לעדכן באתרי האינטרנט או בבלוג, אשמח לקרא אתכם.

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

12 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק