סיכום הרצאתה של הולי בקר מהבלוג decor8 - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
סיכום הרצאתה של הולי בקר מהבלוג decor8

סיכום הרצאתה של הולי בקר מהבלוג decor8

זאת הפעם השלישית שאני מגיעה לכנס בלוגריות באמסטרדם של meet the blogger,

אני חושבת שאחרי הכנס שהיה לנו בספטמבר, בחיי, אין לנו מה להתבייש בכלל, בקרוב אפרסם פוסט תודה לחסויות, יש למה לחכות.
התמונות שאני מצרפת לא קשורות ישירות להרצאה אלא חלק מהאווירה שחוויתי ביומיים הללו של הכנס.

אמסטרדם היפה יונית צוק כנס בלוגרים

החלטתי השנה להגיע לכנס בשביל לשמוע את הולי בקר מהבלוג decor8, אני עוקבת אחריה כבר שנים והיא פשוט פרצה את גבולות המסך מזמן ועשתה יופי של עסק מהבלוג שלה, כולל קורסים און ליין אודות בלוגים, ספרי עיצוב, שיתופי פעולה, בקיצור – חלום .

מהרצאתה, הבנתי שהחלום , כמו כל חלום, כלל בדרך הרבה קשיים, קרי, יש הרבה דברים שהיא לא סיפרה והיא מתכוונת עכשיו לפרסם פוסטים בנושא, וכך היא התחילה את הרצאתה בכנס:

"חלק מהדברים שעשיתי נעשו בתקופה נוראית של דכאון ואת זה לא רואים באינסטגרם, צריך להבין שמאחורי כל השלמות המוצגת ברשתות החברתיות, יש אנשים שסובלים מדיכאון, מפחד, מחרדה ומסכנת איבוד נישואין ועוד כל כך הרבה דברים שלא רואים. כדאי להבין שאף אחד לא מושלם וכולם כמונו, לכן, היו עם חמלה ואל תתמקדו בעצמכן אלא באחרים, נסו להתחבר לקהילות שלכם"

כן, שוק, זאת אומרת לא באמת שוק, כי הרי ברור שהחיים של כולנו הם לא happy happy joy joy, ועל כך כתבתי פעם בבלוג האישי שלי, אהבתי את הפתיחה הכנה בהרצאה שלה.

img-20161002-wa0000

בהמשך ההרצאה היא נתנה טיפים (שלא לאמר קלישאות) לגבי בלוגינג.  הייתי שמחה אם היא היתה נותנת רקע על עצמה קצת יותר (למדה עיצוב פנים אחרי שהחליטה שדי לה במשרה שהיתה לה ופשוט פתחה את הבלוג בשביל להביא לקוחות..) ואם הטיפים היו קצת עם בשר ולא אמירות כלליות, קרי, אם היתה מפרטת איך לבצע את מה שהיא אומרת. עם זאת, אני מניחה שכשהזמן קצר בהרצאה, ובסופה את רוצה לשווק את הספר הרביעי והחדש שהוצאת…. כנראה שכל מה שניתן זה להסתפק בקלישאות. בפוסטים הבאים אעלה טיפים של הבלוגרית אנה מהבלוג your little black book כיצד היא הפכה את הבלוג לעסק ואיך הבלוג זאב וענן הפך לחנות און ליין ולחנות פיזית. יש למה לחכות.

אז הנה הטיפים של הולי בקר מהכנס בספטמבר 2016:

I am human

בימים שאת בבאסה אל תכתבי בבלוג, תברחי קצת מהרשתות החברתיות, תדאגי לעצמך, תנוחי, קחי חופשה ותאהבי את עצמך. או בקיצור – אל תהיי כל כך קשה עם עצמך.

קוראים נאמנים מול טראפיק מטורף

מספר העוקבים אחרי הבלוג זה בולשיט כי אני מאמינה שזה לא משנה, אני לא מאמינה שהמספרים חשובים כי מה שחשוב זה קוראים נאמנים, המספרים לא הופכים למכירות מה שמעניין הוא שהמספרים לא משנים כלל, אלא הנאמנות של הקוראים ולכן זה לא משנה המספרים כי זה משתנה כל הזמן.

אל תתרגשו ממספר גדול אלא תחשבו על ליצור קהילה נאמנה, ברגע שהבלוג כיף ואת נהנית ממנו ויש לך קוראים, הכסף לא חשוב ולא הטראפיק, מה שחשוב זה לעשות ולהבין מה מענין אותך כי זה משהו שאפשר להתמיד בו וזה מה שיהיה מענין, כשרון והתמדה זה מה שחשוב כי זה מה שמניע אותך גבוה וזה מה שמביא אנשים ובסופו של דבר יביא את הכסף

img-20161002-wa0001

תרעננו את הבלוג מדי פעם

כתיבת בלוג זה תהליך איטי ומדהים, בתחילת הבלוג, כשהיתה מעצבת פנים, לא היה לה הרבה לקוחות, בינואר 2006 היו לה 15 קוראים ולאף אחד לא אכפת היה מבלוגים וממנה, היום יש לה מליון וחצי קוראים בכל העולם.
הולי בקר מסבירה את העובדה שקוראים בלוגים כי בלוגים משנים הרבה ולכן צריך לשמור על הבלוג רענן, היא אוהבת לשנות מדי פעם את הנראות של הבלוג כי הוא חי נושם ומשתנה עם החיים שלה.

מכל דבר שאתן עושות|לומדות|שומעות קחו משהו אחד שיניע אתכן קדימה

היום כשהיא מדברת עם אנשים היא מנסה לקחת מטרה אחת ליום, משהו אחד שיכול להניע אותה קדימה.
בתחילת הדרך, היא הלכה לסדנת כתיבה לפני עשר שנים ואמרו לה שאם היא לא באינטרנט היא לא קימת, אז הולי לקחה את זה הלאה ובבוקר שלמחרת הסדנא היא התחילה את הבלוג שלה ומאז כל הקרירה שלה השתנתה כי הבלוג שלה נתן לה עבודה במגזינים הכי חשובים בעולם, יש לה טור במגזין עיצוב, הבלוג שלה יצר לה נראות און ליין  (מה שיצר לה את הקרירה). העצה של הולי – תחשבו על הדבר האחד הזה שמניע אותך קדימה.

איך כותבים בלוג יונית צוק הבלוגריסטית

 

לנהל את החופש

הרבה בלוגריות שעובדות מהבית זוכות להרבה חופש, אין כמו התחושה של להיות הבוסית של עצמינו, הבעיה שאם העסק לא נעשה טוב אין את מי להאשים ולכן את החופש הזה צריך לנהל עם הרבה מחשבה ויכולת חיבוק ועם זאת משמעת עצמית. החופש אינו משמעות לא לעבוד, להיפך, החופש הוא להיות עצמאית בתכנים, בכתיבה, בחברויות, בהזדמנויות, עם זאת זה לפעמים עבודה הרבה יותר קשה ואינטנסיבית מכל עבודה אחרת.

פיתוח קשרים

אנחנו חיות בעידן מדהים שמאפשר לנו בקלות לפתח קשרים ולהכיר נשים מדהימות שיעופו איתנו קדימה לדבר הבא.
באמצעות הרשתות החברתיות, הבלוג, התגובות, הקבוצות, הכנסים ועוד אנחנו מסוגלות לפגוש נשים מדהימות שיש לנו הרבה במשותף איתן, כל כך קל לפגוש נשים שקשורות לתכנים שמתאימים לנו וזה מדהים. את הספר האחרון היא הוציאה עם בחורה מוכשרת שפגשה באינסטגרם, התלהבה ממנה ומאז זהו, החברות הכי טובות.

איך כותבים בלוג יונית צוק הבלוגריסטית

מהי הצלחה בעיניך?

(הערה שלי  – יונית – לחלק הזה מאוד התחברתי, גם בסדנאות בלוגינג שאני מעבירה אני תמיד אומרת שקודם כל אנחנו צריכות להבין מה זה בלוג מצליח עבורינו, ואז לפעול, כי ההגדרה מובילה אותנו קדימה לעבר הכתיבה והמימוש של ההצלחה באמצעות הבלוג)
כולנו אוהבות הצלחה כי זה המפתח בחיים שכולנו רוצות, אנחנו רוצות לשנות קשרים ורוצות להצליח, הכי חשוב –  תכתבי לעצמך איך את מגדירה הצלחה, אם את יכולה להגדיר את זה את יכולה להתחיל לחיות ולכתוב בלוג על פי הגדרה הזאת.

פשוט תגדירי מה זה הצלחה בשבילך, הולי בקר רצתה להצליח בקטע של הכנסה לבית ולגרום לאנשים להיות שמחים ומאושרים. (הערה של יונית, בעיני היתה לה הגדרה הרבה יותר מפורטת מהי הצלחה בעיניה כי לגרום לאנשים להיות שמחים ומאושרים היא הגדרה מאוד כללית וקשה לראות אותה בעיניים, הצלחה שמפורטת להכנסה, אני יכולה לפרוט בעיניים למספר דולרים בחודש שהיא רוצה להכניס, ולכן האמירה הזאת בעיני קצת פופוליסטית. בעיני הגדרת הצלחה צריכה להיות מספיק ברורה ופרגמטית על מנת שנוכל להוציא ממנה אבני יסוד לפעולות באמצעות הבלוג)

הולי בקר מהבלוג decor8 סיכום הרצאה על ידי יונית צוק

לחיות בשליטה

איך את רואה את החיים שלך?, איך את רואה את העבודה שלך?, יש לך אפשרות לבחור מה לעשות, לכולנו כל כך קל לנו להאשים אחרים בדברים שלא הולכים לנו, יש לנו אפשרות לבחור, תיפטרו מלהפיל תיקים על אחרים, על הגורל, על המזל, תחליטו שאתן בשליטה ותתחילו לבחור לעשות דברים בעצמכן, ככה אנשים מצליחים קמים בבוקר וחושבים כי מחשבה גורמת להצלחה.
תשאלי את עצמך – איך את מגדירה הצלחה ולאן את רוצה להגיע ולבחור, תבחרי את מה שאת עושה, עבודת החלומות שלך לא קיימת, תצרי אותה.
(הערה שלי, יונית, אוקי, זה היה החלק בו הרגשתי "נו באמת….., קלישאה קלישאה קלישאה", זה באמת נכון ואני מאמינה שאנחנו יכולות ליצור את מתחם החיים הנח שלנו, אבל זה כל כך מורכב לפעמים, ויש כל כך הרבה עשיה שצריך לעשות, והבלוג הוא חלק אחד מתוך סך חלקים כמעט בלתי נגמר…. הרגשתי שהיא מדברת פה בפומפוזיוניות על סף גורו אימון שקר כלשהו וזה הרגיש לי לא בנח. אם היא היתה אומרת איך היא מחלקת את עבודת החלומות שלה לשלבים של התפתחות אז היה לי יותר קל לבלוע את הפתיון. תבינו, אני הכי מאמינה בליצור לעצמנו את עבודת החלומות, אבל צריך לבנות את זה על קרקע פוריה של עשיה, בטחון, חיפוש הזדמנויות, קולגות , קשרים, לימוד אינסופי ועוד הרבה דברים נוספים. זה אפשרי מאוד, אבל זה לא משהו שנעשה באופן אוטומטי פסיבי)

הולי בקר מהבלוג decor8 סיכום הרצאה על ידי יונית צוק

 

השראה ושיתוף

שתפו – אל תהיי חלק מהעדר, תנהלי את העדר, תחשבי במה את יכולה לשתף אחרים שיגרום לאנשים השראה.

השראה – אני אוהבת את מי שאני כי עבדתי קשה בשביל להיות היא, תרגישי טוב במי שאת כי את המותג, כשאת עובדת לעצמך זה את והזהות שלך, תהיי בטוחה בעצמך, במי שאת.

רול מודל – אל תשתני בשביל להביא עוד אנשים, תהיי מי שאת, צאי החוצה ותראי את היופי שבך, אנשים שמתחברים אליך יאהבו אותך.

תלמדי – כולם התחילו בהתחלה, אל תסתכלי אחורה זה לא הכיוון, תצרי משהו, תהיי באנרגיה של עשיה, שתניע אותך קדימה

גמישות – תמציאי את עצמך מחדש, כל פעם בצעדים קטנים

תשוקה

תשוקה אי אפשר לזייף אותה, כשתחשבי ותדברי על הדבר הזה שמלהיב אותך העיניים שלך ינצנצו למרות שלפעמים תרגישי מבולבלת, התשוקה תגרום לך להמשיך ולעשות את מה שאת עושה, גם אם זה יתיש אותך ויגרום לך לעייפות נוראית, כי כשעושים את התשוקה לצד העיפות קיימת שמחה של עשיה.

התשוקה תעזור לך להפסיק לפחד , כל אחד ירצה לשמוע על התשוקה שלך ברגע שתפתחי את הפה, התשוקה מדבקת , התשוקה שלך תקבל הכרה במידה ותעבדי קשה וטוב ותתמידי. גם כשיש נפילות וכשלים – תתמידי, כי האנשים שקמים אחרי נפילות אלו האנשים המצליחים.

כשאת מבינה מה התשוקה שלך, זה הזמן להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות אותה. אמנם לוקח לה זמן למימוש אבל אל תוותרי.

איך לכתוב בלוג יונית צוק הבלוגריסטית

אומץ

למי אכפת מה אחרים חושבים? שימי את עצמך שם בחוץ, תעשי את הרעיונית שלך ותוציאי אותם החוצה, אומץ לא אומר שלא תטעי, אבל לפחות את בעשיה, את בדרך לשם, את יוצרת וגם אם את לא עושה טוב את כבר מצליחה כי ניסית, זה היופי ביצירה פשוט יוצרים וממשיכים לעשייה הבאה, לפוסט הבא, לשיתוף הפעולה הבא, לדבר הבא.

ולסיום המצגת, הולי בקר נתנה כמה טיפים על צילום, שוב, כחלק מקידום הספר החדש שלה (לא, לא קניתי, גם ככה יש לי אוברוויט במזוודה…. המלון היה ליד HEMA – ה- מקום לקנות שטויות לבנות…) כי פעם ראשונה שהיא מצלמת לספר שלה.

איך לכתוב בלוג יונית צוק הבלוגריסטית

 איך לייצר תוכן מעורר השראה באמצעות תמונות?

לב, תשוקה ואומץ גורמים לאנשים לעקוב אחריכם (הזכיר לי את המצגת של מינה פורטנוב משען מכנס הבלוגריות שיזמתי)

כשאת מצלמת את צריכה לחשוב "איך אני מביאה את הלב שלי, איך התמונה מייצרת מילים"

תנסו להכניס את כל החושים  תריחו ותטעמו את הסצנה- איך זה נראה, האם את יכולה להריח את הקפה החם, איך האווירה בחדר האם קר או מלוח, תחשבו על הריח והטעם של הסצנה שאת יוצרת , תסתכלו על תמונות ותחשבו למה תמונות מושכות אותי, האם הן עובדות על החושים שלי

צלם צריך ליצור תשוקה להיות ברגע הזה שצולם, אפשר להכניס לסצנה המצולמת פרחים ותבלינים שיוצרים ריח וטקסטורה.

איך הסיפור שאת מנסה ליצור גורם לך להרגיש.

תעצמי עיניים כשאת מצלמת, מה את שומעת? השמיעה יכולה לשנות את הצילום

תזרקי את המסיכה תציגי את הנשמה שלך

במהלך ההרצאות הביאו מאיירת מקסימה שתסכם תווך כדי ההרצאה באיור, הנה מה שהיא חוותה מההרצאה של הולי בקר.

 

איך לכתוב בלוג יונית צוק

 

ממליצה לכן להמשיך להרצאה הבאה שתיעדתי בבלוג, טיפים של אן מהבלוג your little black book אודות הפיכת הבלוג למקצע מכניס

מעניין אותי לקרא האם ההרצאה של הולי בקר נתנה לך השראה – מה את לוקחת לבלוג שלך משלל העצות של הולי בקר?

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

9 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק