10 חוקים לבלוג בכלל ולבלוג טיולים בפרט - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
סיכום יומו הראשון של כנס תיירות בינלאומי בירושלים TBEX

10 חוקים לבלוג בכלל ולבלוג טיולים בפרט

טב תשמעו, מי שלא הגיעה לכנס הבילאומי של בלוגרי תיירות, בחיי הפסדת.

איזה ארגון מעולה! חבורה נהדרת של בלוגריות. אני חושבת שזה הכנס הכי טוב שהייתי בו של בלוגרים עד כה בעולם. למה? כנראה בגלל שזה כנס של בלוגרי טיולים, אז הוויב הוא אחר.

כמו כן, יומיים לפני הכנס המארגנים יזמו מבחר טיולים גדול שמתאים לכל סוג של מטיילים. כן, גם אני טיילתי ואכלתי ורכבתי על אופניים בזריחה בירושלים ושוב קצת אכלתי וקינחתי בסיור אוכל בעזרת אפליקציה. בקיצור – הרגשתי סופר תיירת. שאפו למארגנים של הכנס. מהבחינה הזאת זה פשוט היה נהדר.

את יומו הראשון של הכנס ניתן לסכם בארבע מילים – הבלוגרים האלה רציניים ממש!

כל ההתייחסות שלהם לעצמם, לבלוג, לתעשייה, לקהילה, להרצאות, לציוד, להפצה, לכתיבה, לצילום. בקיצור, הן מפלצות מדיה קטנות ומוכשרות.

השאלה העיקרית שעולה על הפרק שוב ושוב היא איך עושים כסף איכותי מבלוג. מצד אחד זה נראה קשה ומצד שני לחלוטין אפשרי, שוב, רק אם הבלוגרים מתייחסים לבלוג כעסק ונותנים לו את זמן ההשקעה הראשוני של שנתיים לפחות.

לא כל הבלוגריות שפגשתי מרוויחות כסף מהבלוג, חלקן אפילו לא בלוגריות במשרה מלאה, יש הרבה שפשוט מתעדות את הטיול הגדול שלהן לאירופה או ליבשות אחרות.

הרבה תמונות מהחוויה הזאת העליתי לאינסטגרם שלי כי אני לא רוצה לעייף בפיסבוק האישי את עוקביי היקרים. מוזמנות לעקוב אחרי גם שם.

#itraveljerusalem #tbexjlm #millioneyez

A post shared by Yonit Tzuk (@yonitzuk) on

אני אסכם את יומו הראשון בסיכום דבריו של גרי ארנדט.

עשרה חוקים לבלוגר בכלל ולבלוגר טיולים בפרט:

גרי הוא צלם טיולים ובלוגר מזה עשור ההרצאה שלו פתחה את האירוע ודי מסכמת בצורה יפה את שלושת ההרצאות הנוספות ששמעתי בכנס היום. הסיכום נכתב בלשון "אני" כפי שגרי דיבר.

קודם כל הוא פתח באמירה הידועה "הנשים הכי יפות נמצאות בישראל, הייתי לפני עשור בישראל ואז קבעתי את העובדה הזאת, ועכשיו איששתי אותה שנית".

1 הכל אודות אוטוריטה – הדבר הכי חשוב ובעל ערך הוא לתפוס את תשומת הלב של הקוראים. הבלוגרים לעיתים לא מתמקדים בתמונה הגדולה, הם מתמקדים בפרטים הקטנים. צריך להסתכל על הכל בגדול – ולענות על השאלה – למה שלמישהו יהיה אכפת ממה שיש לך לדבר ולספר.לכן הכל מתחיל באוטוריטה שעוברת באמצעות המילים והסיפורים.

כשאני אומר שאני מטייל במשך עשר שנים אנשים אומרים וואו זה ענק ממש!, בניתי אוטוריטה מומחיות בגלל הזמן והנסיון שלי. תמצאו דרך להיחשב למומחה בתחום שלך כך שאנשים ירצו לקרא אותך. (אל תגידו אני מומחה, אלא תתנו לקוראים שלך את התחושה שאתה מומחה) תעשו משהו שישכנע את האנשים למה כדאי להם להקשיב לך. אני לעולם לא אגיד לא לראיון, (הוא קרא לעצמו בצחוק "זונת מדיה"). גם אם מישהו עם בלוג קטן אני לא יודע אף פעם לאן זה יגיע. לא כל העולם מכיר אותי ולכן תמיד אני חושב על המקום שלי כאוטוריטה בתחום.
tbex2017
2. האיכות חשובה. מאוד. –  כולם יודעים שצריך ליצור תוכן מעולה. אבל מה זה אומר? זה אומר שהתוכן שלך צריך ליצר אותך בתור מישהו שמייצר תוכן מעולה. אנשים צריכים להכיר אותך בתור תוכן מעולה. לא בתור מישהו שהוא בלוגר אלא מישהו שמייצר תוכן מעולה ורלוונטי. אתה צריך להזכר בראש של אנשים בתור מישהו שיש לו מה לאמר והוא משמעותי. אם התמונות שלכם בהתחלה גרועות, זה הזמן לתקן. אני עכשיו מתקן את כל התמונות של ירושלים שצילמתי לפני עשור.
3. ביקורת – אתה צריך להיות המבקר הגדול שלך. רק ככה תוכל לפתח את הבלוג למצב הבא. תוכל לגרום לאנשים ככה לצחוק או לעורר השראה, ואת זה מקבלים רק כשאתה מבקר את עצמך.
אם אני לא מבקר את עצמי ודואג לאיכות התוכן ולנראות של הבלוג,ובהתאם לשנות ולפתח את הבלוג,  הבלוג לא יתקדם. פופולריות לא שווה לאיכות. קחו לדוגמא את קרדשיאן  – היא מאוד פופולרית אבל נו, זה לא בדיוק איכותי.
כנס בלוגרים תיירות בינלאומי יונית צוק הבלוגריסטית
4 איכות הקהל שווה יותר מכמות עוקבים –  אם אתה בלוגר חדש אל תדאג להרבה קהל תדאג לעשרה אנשים שיהיו אחריך בכל מקום. עשרה אנשים שיתאהבו בך הם כבר יספרו לאחרים. מדהים כמה שקהל איכותי משפיע הרבה יותר מקהל שאינו איכותי. המדד להשפעה זה מספר האנשים שרוצים להפגש איתך כי זה מראה שאכפת להם מה יש לך לאמר. זה הקשר האמיתי.
תתחילו בקטן. התמקדו באיכות הקהל.
5 תחשבו על הנעת הקהל לא רק לייק לתגובות אלא הנעה אמיתית לפעולה – . אנשים מרגישים קשורים אליכם אישית כי הם עוקבים אחריכם וזה יוצר הנעה לפעולה כזאת שרוצים עוד. אם לאנשים לא אכפת להם ממך אז הכל יפול. זה לא רק תגובות או לייקים או שיתופים, זאת הנעה מעבר לתוכן, מעבר למסך, הנעה של חיבור בין אנשים.
6 תמצא את הקול שלך –  אל תהיה חלק מהעדר תמציא את עצמך ואת הדרך שלך. תנסה לתפוס תשומת לב ולכן אל תנסה לעשות מה שאחרים עושים. תהיה מקורי ואוטנטי. תיצרו תוכן שהוא שלכם.
כנס בלוגרים תיירות בינלאומי יונית צוק הבלוגריסטית
7 בלוג זה לא הכל –  צריך לטפל בכל פלטפורמה דיגיטלית כאילו היא אישיות בפני עצמה ולא רק כמובילה לבלוג שלך. זה לא רק בשביל להביא קוראים אלא להתחבר לאנשים מסוימים בדרכים שונות ולגרום להם להכיר אותך ולהתאהב בך בצורה שונה מהבלוג עצמו. תכירו עוד פלטפורמות שקיימות ברשת בשביל להביא עוד אנשים שיכירו אותך, ואת הבלוג, אבל לא רק את הבלוג, בעיקר אותך.
8 לאף אחד לא אכפת ממך –  יש מיליונים סביבנו שמחפשים משמעות ותשומת לב. אתה אחראי לקדם את עצמך. האנשים המצליחים ביותר הם אלה שמקדמים את עצמם , הם עובדים בזה קשה ולכן מצליחים. אם תחכו להזדמנויות זה לא יעשה מעצמו. שימו לעצמכם מקפצות להיות שם על הבמה. אל תחשבו שזה יקרה מעצמו במקרה. תלמדו, תעבדו, תחשבו, תפתחו ותתפתחו.
כל העניין של השיווק הוא להציג את עצמך לאנשים שלא מכירים אותך. אתם רוצים שאנשים יכירו אתכם. וצריך כל הזמן להמשיך לעשות את זה. ולכן אני נפגש עם מי שרוצה ואומר כן להכל. אתם צריכים לדחוף את עצמכם.
9 תהיה חובבן מקצועי לפני שתנסה להיות מקצועי –  בהתחלה עשינו את זה בשביל ליהנות, פשוט להיות שם ולכתוב ולטייל. לא היה עניין של כסף. עכשיו יש אנשים שרוצים לעשות כסף עוד לפני שיש להם בלוג. אם אין לכם אוטוריטה ועוקבים אז אין לכם מה להציע. בלוגים זאת פלטפורמה שאתם צריכים להוכיח את עצמכם לפני שאתם מנסים להרוויח כסף. זה כלכלה פשוטה לפני הכל. בתור תחביב תתחילו לעשות את זה , תלמדו איך לעשות בצורה הטובה ביותר. אחר כך תחשבו על הכסף. זה כמו סטארטאפ.
בלוגר מקצוען לא מוכר עצמו בזול ולכן עדיף להשקיע קודם בבלוג ורק אחר כך להחליט מה התכנית העסקית של הבלוג.
10 הסוד להצלחה הוא להיראות. Showing up . רוב הבלוגים לא מתמידים לכתוב אחרי שלוש ארבע שנים. רק בלוגרים שמתמידים יותר מזה מצליחים להיות חלק מהמשחק, משהו קורה ואז פתאום אתה נראה, לוקח שנים של עבודה ליצור נראות דיגיטלית. אם אין לך סבלנות והתמדה אל תתחילו. אם כבר התחלתם תתמידו.
לסיכום – אל תתמקדו בפרטים הקטנים, אל תמדדו גוגל אנליטיקס כל יום, אין צורך. תסתכלו על התמונה הגדולה. איך אתם יוצרים עצמכם בתור אוטוריטה. מה החזון של הבלוג והמטרה הגדולה שלו.

אז, הכל מתחיל ונגמר עם חזון. שוב. כמובן.

אשמח שתכתבו בתגובות מה החזון של הבלוג שלך?

איך מרוויחים כסף מבלוג יונית צוק הבלוגריסטית

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

21 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק