5 שאלות אודות פתיחת בלוג וסדנאות יולי - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
5 שאלות אודות פתיחת בלוג וסדנאות יולי
איך לכתוב בלוג יונית צוק הבלוגריסטית

5 שאלות אודות פתיחת בלוג וסדנאות יולי

החודש היתה סדנת בלוגינג מצומצמת במספר האנשים (מסיבות הסיום האלה גומרות אותנו כנראה), אבל האנרגיה היתה כל כך מיוחדת, שהרגשתי מרחפת מאושר. אני אוהבת את סדנאות הבלוגינג, אני עובדת הרבה שעות לפני העברת כל סדנא, על מנת להתאים אותה אישית למשתתפות,וכנראה שזה מה שגורם להכיל משהו מאוד מעצים בסדנאות האלה. מרגישה שהסדנאות שלי מעניקה לי זכות מיוחזת להכיר נשים כל כך מרתקות.

שמתי לב שיש מספר שאלות שחוזרות על עצמן במהלך הסדנאות של הבלוגינג, ויש לי כבר מענה אליהן בבלוג שלי. אז החלטתי לרכז את השאלות והתשובות הרלוונטיות כדי להתחיל בלוג.

1. על מה לכתוב בלוג?

לכתוב בלוג זה לפתח מערכת יחסים ארוכת טווח, לרוץ מרתון, ולשם כך, כשפותחים בלוג צריך לחשוב על התשוקה של הבלוגרית. וכשמוצאים את התשוקה, אז, אפשר לשבת ולפתוח בלוג. נכון, אפשר לכתוב בלוג מסוג יומן אישי בכדי לנסות ולבדוק האם המדיום מתאים , איך כותבים, איך מפעילים בלוג, איך מפיצים, ובעצם לתרגל על רטוב את הענין הזה של הבלוגים. א-ב-ל, כשרוצים לפתח בלוג משמעותי, קרי, בלוג עם הרבה מאוד קוראים, בלוג שמביא לתוצאות כמו יצירת קהילה, הזמנה לארועים אוף ליין בתחום של הבלוג, הופעה בתקשורת המסורתית, קשרי חברויות עם בלוגריות נוספות, אז צריך לדעת על מה הבלוג כותב, מהו נושא הבלוג, במה הבלוג מתעסק. המשך הפוסט בלינק.

2. ואם אני לא יודעת מה התשוקה שלי, עדיין יש לי למה לכתוב בלוג?

רבים מהבלוגים האישיים נכתבים כדי לפרוק, כדי לשתף, כדי לסדר את המחשבות בראש. פרקטיקת הכתיבה נותנת מענה תראפויטי למחשבות ולתהליכים שהכותב עובר. הכתיבה עוזרת לכותב לנקות את המחשבות ולעשות סדר. להמשך קריאה הקליקו על הלינק.

3. תאכל'ס – איפה לפתוח בלוג?

מה עדיף? בלוג בבלוגר או בוורדפרס או בפורטל? עדיפות זה משהו מאוד אישי, שבסופו של דבר מגיע לידי החלטה, בהתאם ליעדים ולמטרות של הבלוג. במקום מה עדיף, אני פשוט אמנה את היתרונות והחסרונות בכל פלטפורמה, ולחסרונות אנסה לתת מענה פרקטי. להמשך קריאה הקליקו.

4. איך כותבים? האם יש סדר מסוים לכתיבה בבלוג?

עשרה טיפים לכתיבת פוסט, ומספר המלצות על בלוגים משגעים. להמשך קריאה לחצו על הלינק.

5. מתי יש זמן לכתוב בלוג?

"אבל איך יש לך זמן לכתוב שלושה בלוגים במקביל? אחד אני בקושי מתחזקת". זה מה שבד"כ כותבים לי, כשאני מסבירה שיש לי 3 בלוגים פעילים ואהובים, שעל אף אחד אני לא מסוגלת לוותר.  כשיש מטרות מוגדרות לכל בלוג, ולו"ז לכל בלוג, ומשימות מאוד ברורות, אז מספיקים. להמשך הקריאה לחצו על הלינק.

************

התלבטתי רבות אם יהיה קהל לסדנאות של בלוגינג ופינטרסט בחודש יולי, אבל החלטתי ש – כן. תהיינה סדנאות.

סדנת בלוגינג מתחביב למקצוע חודש יולי

סדנת הבלוגינג מיועדת למי שרוצה לפתוח בלוג ולא יודע על מה או איך, סדנת הבלוגינג גם מיועדת לבלוגריות שיש להן בלוג, אבל רוצות להבין איך לעשות אותו טוב יותר, קריא יותר, פונקציונלי וממוקד מטרה.  הסדנא היא מצומצמת ומיועדת לעד 12 משתתפים. למה? כי אני שולחת שאלון טרם הסדנא, על פיו אני בונה את מתווה הסדנא ויכולה לתת מענה אישי לכל משתתפת.

בדררך כלל, בתום הסדנא, המשתתפות נשארות לשבת ורוצות עוד, עם זאת, יודעות שיש להן הרבה הרבה עם מה לעבוד בבית.  בעצם, למה שאני אכתוב כל כך הרבה? הרשו לי לצטט:

המלצות על הסדנא של צוק יונית המלצה sadna6

סדנת הבלוגינג הבאה תפתח בתאריך 22/7 בשעה 10:00 – 14:00 בספרית ברנרד מוס (ספרית מדעי החברה) באוניברסיטת תל אביב.

סדנת הבלוגינג נבנתה לאור הנסיון שלי באפיון ממשק משתמש באינטרנט, ניהול ועריכת אתרי אינטרנט, מחקר אודות הבלוגים שערכתי בשנים האחרונות והצורך של עסקים לשווק עצמם בצורה קצת שונה, כזאת שמדברת לקהל היעד שלהם מתוך ה"בטן" ומתן ערך אמיתי לקהל.

אני מאוהבת בפלטפורמת הבלוגים, ויכולה לדבר על הפלא הזה במשך שעות, שעות. (תשאלו את חברי היקרים שקצת נמאס להם מהחפירה בנושאׂ). למה אני אוהבת את הבלוגים? כי הם מאפשרים לנו להתבטא, למצא את הקול האמיתי שלנו, להעביר מסרים שלא יכלנו להעביר בזמנים אחרים בצורה כל כך קלה, נגישה ומהירה, כי הבלוגים  מאפשרים לנו להגיע למרחקים רחוקים, שבכלל לא חשבנו שאנחנו מסוגלות, והבלוגים מהווים פלטפורמה מעולה לשיווק, לבנית אוטוריטה, למיתוג עצמי וליצירת כרטיס ביקור אינטרנטי חי ונושם.

הסדנא היא מאוד אינטסיבית, אני מעבירה במשך ארבע שעות, חומר שמיועד לשליש סמסטר בערך. איך אני עושה את זה? עם המון נחישות. אני מלמדת גם עקרונות כללים של הבלוגים וגם מתיחסת לכל משתתפת באופן פרטני, ועל כן הסדנא היא אינטימית ולא עוברת את ה12 משתתפות.

מה לומדים בסדנא?
איך להקים בלוג, מה צריך להיות בו, לאן הוא יכול להביא את הכותבת, מה המטרות שלו, מה הקטגוריות, ואיך לכתוב כשאין השראה לכתיבה.

כל הפרטים פה

 

 

ההרשמה לקבוצה הסודית עונה 3 נפתחה

הקבוצה הסודית – המקום של מיקרו למידה אודות שיווק בדיגיטל לבלוגים ולעסקים – 100 מקומות בלבד בקבוצה הסודית עונה 3.

סדנת בלוגינג!!! חדשה!!! מתיאוריה לפרקטיקה – גם נלמד מה זה בלוג וגם נבנה לך אחד משלך. סוף סוף נוציא את הבלוג שלך לאור. כל הפרטים פה

מה מצב עמוד האודות באתר שלך?

במסגרת שיעור ממוקד – אני מלמדת אותך איך לכתוב את האודות בצורה הטובה ביותר שיש. להביא לקוחות, לחדד את המסר, ואולי לגלות על עצמך דבר או שניים. בניית עמוד אודות לתפארת

ויש לי עוד 3 קורסים שונים מקוונים להציע לך:

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק