5 טעויות שכנראה עשיתם בכתיבת העמוד החשוב ביותר באתר האינטרנט שלכם
מקורא רנדומלי ללקוח פוטנציאלי בזכות עמוד האודות
כתיבה שיווקית לאתרי אינטרנט בצורה הכי טובה והכי מדויקת לקהל היעד שלך

5 טעויות שכנראה עשית בעמוד הכי חשוב באתר שלך

עמוד האודות הוא אחד העמודים החשובים באתר שלך, ועם זאת, בדרך כלל, אני קוראת עמודי אודות עם טעויות קריטיות, שאפשר לתקן. בפוסט הנוכחי אני שמה דגש על 5 טעויות קריטיות שאפשר לתקן, מוכנים?

למה עמוד האודות כל כך חשוב?

בואו נתאר את המסע של הלקוח, מהנעליים שלו לרגע, איך הוא מגיע לאתר שלך? או שמישהו המליץ עליך והוא החליט לחפש אותך בגוגל,  או לינק שהוא מצא ברשתות או שהוא חיפש משהו בגוגל, ומצא את האתר שלך.

סביר להניח, שהוא הגיע לעמוד רנדומלי באתר שלך, קרי – פוסט בבלוג, אולי עמוד הבית, או עמוד מוצר או שירות שמציע משהו תמורת תשלום.  אני מזכירה, אני מתארת את מסע הקורא הרנדומלי, שנרצה להפוך ללקוח פוטנציאלי. אותו קורא מעלעל באתר שלך, העמוד בו הוא נחת, במידה והעמוד כתוב טוב, הוא יגרום לו להתעניין, אבל, לא יבצע אף רכישה, הוא עוד לא מכיר אותך, ולכן ירצה להבין מי עומד מאחורי האתר שלך. את זה הוא יעשה בפנייה אקטיבית הישר לעמוד האודות. ופה, המשמעות הכי חשובה של עמוד האודות – כי הוא זה שיגרום לקהל שלך האם הוא יפתח אמון ויהפוך מקורא ללקוח פוטנציאלי, או שהוא יחליט, לאור קריאת עמוד האודות לוותר על העסקה.  בום.

איך כותבים עמוד אודות מוצלח שיביא לקוחות בצורה משכנעת

עמוד האודות הוא הדייט השני שלך עם הקורא

מכירים את התיאוריה של עולם הדייטים? אם עוברים את הדייט השלישי, אז יש סיכוי למערכת יחסים ממושכת. וכך עמוד האודות שלך. הוא הגשר בין עמוד המכירה למכירה עצמה. למה? כי הקורא ירצה לדעת במי מדובר, מה סוג העסק, האם יש לו הוכחה מקצועית וחברתית והאם הוא מבין אותו, כפי שהוא כתב בעמוד המכירה.

ופה, ידידי, הרבה עסקים נופלים. למה? משלל טעויות:

5 טעויות בכתיבת עמוד אודות לאתר אינטרנט

טעות מספר 1: עמוד האודות משעמם

הכי קשה לכתוב את עמוד האודות. אנחנו לא רגילים לכתוב על עצמנו כל כך הרבה, ולכן, עסקים נוטים או לתת לאנשים אחרים לכתוב את עמוד האודות שלהם, או לכתוב עמוד אודות כמו קורות חיים. עמוד אודות הוא לא קורות חיים. עמוד אודות הוא השיח הכי חשוב שיש לך עם הלקוח הפוטנציאלי שקורא אותך, ואם אותך העמוד משעמם לכתוב / לקרא, זה סימן ממש גרוע, כי לקורא הרנדומלי, שאין לו אף יחס מיוחד כלפי העמוד שלך, במשפט הראשון שהוא ירגיש שעמום – פוף, הוא יסגור את האתר שלך ויעלם לנצח. לא חבל? הוא כבר הגיע לדייט השני.. אפשר לעשות את זה יותר טוב.

במידה ועמוד האודות שלך משעמם, כדאי לבדוק – האם הוא כתוב בצורה של קורות חיים? במידה וכן, צריך לשנות את התוכן לסיפור. כדאי לספר אודותייך, אנשים אוהבים סיפורים ומתחברים לצורת הסיפור בצורה טבעית.

מדריך לכתיבת עמוד אודות בארת אינטרנט שמביא לקוחות ונשמע אמין

טעות מספר 2: בלוק של מילים

וואי, זה הכי מייאש בעיני. כבר כתבתם ממש טוב, הסיפור משכנע, האודות משעשע ואף רציני כאחד, ואפילו יש סיכוי שהוא כתוב נהדר. אבל אף אחד לא יקרא אותו. למה? כי אם הוא בלוק של מלל, של תוכן, שאינו ויזואלי לעין, הקורא יבין שלא השקעת בו, שאין סיכוי עכשיו שתחפור לו ים של מילים ופשוט, נו, יסגור את האתר ויעלם לנצח. לא. זה לא טוב לנו, נכון?

איך אפשר לדעת אם האודות שלך כתוב ממש רע מבחינה ויזואלית? הכי קל בעולם – לקחת שלושה צעדים מרחק מהמסך ולהביט היטב – ברור שאי אפשר לקרא ככה כלום, אבל אפשר לראות- האם התוכן מופיע כבלוק של מילים? כמו חומה ענקית של מילים? אוקי, זה סימן שהתוכן כתוב רע.

מה צריך לעשות?

קודם כל רווחים, להפריד פסקאות, להוסיף כותרות משנה, לחייך את הטקסט באמצעות טקסט מודגש, בולטים, תמונות. הכל כדי שהתכנים הרלוונטים יצוצו לעין בהינף עפעף. עשית את זה? נכון שנראה הרבה יותר מושך?

איך לבנות עמוד אודות מוצלח

טעות מספר 3: אני, אני, אני, אני

כן, זאת טעות אבסורדית קצת, אני יכולה להבין אם הרמת גבה כשקראת את הכותרת של הטעות. אבל, הקורא מגיע לעמוד האודות בשביל לקרא עליך ועליו. כן, בדיוק ככה. הוא לא רוצה לשמוע רק עלייך, הוא רוצה להבין איך הוא משתלב בחיים שלך מעכשיו, בעסק, איך העסק שלך דואג לצרכיו בצורה הטובה ביותר.

כדאי לברר האם הסיפור של האודות שלך, מספר גם את הסיפור של הלקוח הפוטנציאלי. הרי, לשם כך הוא הגיע לשם. אני מחזירה אותך רגע שוב לסיטואציה של דייט. אם נשב בדייט כשרק צד אחד מדבר על עצמו, ולא נמצא את החוטים המחברים בין שני הצדדים, הרי זה דייט שמועד לכשלון. ואת זה לא נרצה בעמוד האודות שלך. נכון?

כיצד לכתוב עמוד אודות שישכנע את הקורא שלך

טעות מספר 4: וזהו

עמוד אודות, כמו דייט שני, יש לו מטרה. המטרה היא להיפגש בשלישית, בדייט השלישי, הקריטי. כך גם לעמוד אודות יש מטרה – להעביר את הקורא לעמוד נוסף אותו עליו לקרא, בכדי שהדייט הדיגיטלי ימשיך. הרבה עמודי אודות פשוט נגמרים בסיפור של האודות. וזהו.

מה זהו? זהו זהו???? זה סוף הסיפור? להיפך! זאת רק ההתחלה ידידיי. הקורא אמור להרגיש שעמוד האודות הוא הפתח לסיפורים נוספים, להיצע של העסק, למערכת יחסים שמתחילה בנקודה הזאת, אבל לכו תדעו לאן היא תגיע.

לכן. לפני כתיבת האודות, כדאי לחשוב: לאן ארצה להניע את הקהל שקורא אותי? אפשר להפנות לעמודים נוספים באתר, להפנות להרשמה לניוזלטר או למעקב ברשתות חברתיות, או כל דבר שעושה לכם שכל מבחינה עסקית.

אבל לעולם, אל תסיימו את עמוד האודות בפשוט זהו. תעבירו את הכדור לקהל שלכם.

איך כותבים עמוד אודות שמשכנע אותך לקנות

טעות מספר 5: נורא קשה לכתוב עמוד אודות

נורא קשה לכתוב עמוד אודות כשעושים את זה קשה, כשמסתובבים סביב הזנב, סביב המסרים, סביב הבהירות שלא קיימת. אז, זה קשה. כשהמסר לא ברור, הכתיבה קשה מאוד ועמוד האודות יוצא מבולבל, לא ברור וקשה לקורא לקריאה.

עמוד אודות הוא עמוד דינמי, הוא משתנה עם העסק, עם הפרסונה אליה העסק פונה, עם השינויים שבעלי העסק עוברים. וזה ב-ד-י-ו-ק מה שיפה בעמוד אודות.

בנוסף, כשהמסרים ברורים לך, עמוד האודות פשוט נכתב בעצמו תחת האצבעות. צריך להבין מה המסרים שכדאי / שרצויים להעביר לקהל שלך על מנת שיעבור משלב הקורא הרנדומלי ללקוח פוטנציאלי.  לפני שפותחים את כותרת "עמוד אודות" רצוי לעשות עבודת מחשבה, לכתוב את הנקודות העיקריות ואז לכתוב את הסיפור המלא. כשיש את הנקודות העיקריות, הקו המחבר זה עמוד האודות, ואז זה ממש קל.

איך אפשר לכתוב עמוד אודות שעובד?

ראיתי את שלל הטעויות שאנשים עושים בכתיבת עמוד אודות, והחלטתי שאני חייבת לעשות לזה סוף.

90 דקות ועמוד האודות שלך עובד כמו שצריך, עמוד אודות שממיר קורא רנדומלי ללקוח פוטנציאלי.

שיעור אחד שכולל 13 סרטונים קצרים – וסוף סוף יהיה לך עמוד אודות כמו שהאתר שלך, והקורא שלך חלמתם עליו.

כי אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני.

מה אמרו על השיעור הממוקד?

גלית ויינברג: "עמוד האודות בבלוג שלי תיאר אותי בנקודת זמן של יום פתיחת הבלוג ולא הביא צדדים אחרים בהם אני עוסקת ומנסה לקדם דרך בלוג הטיולים שלי כמו מסעות הנשים שאני מארגנת ליעדים שונים בעולם.  השיעור המחכים של יונית לגבי הדרך הנכונה לכתיבת עמוד “אודות” פתחה לי כיוונים חדשים של ניסוחים והצגה עצמית שלי ושל העסק שלי. הדגשים נכונים ודיוק נוספו לעמוד האודות שלי, שעכשיו מייצג אותי ואת העשייה שלי בצורה נכונה יותר, והכל בזכות שיעור אחד אך משמעותי ביותר, כי אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני."

מאירה אור-לבן: "כשבאתי לכתוב לבד את עמוד האודות זה תמיד נראה לי .. נו טוב אכתוב עליי,  זה חלק ממה שחשוב שיהיה באתר, ויחד עם זאת זה מאמת ברמות. תמיד ההתלבטות הזו, מה אכתוב? מה כבר יש לכתב עליי?  מי קורא? רעש כזה .. איך לכתב 'שייראה טוב'? הבנתי שאני צריכה ללמוד איך לעשות את זה טוב. אז הקשבתי לשיעור שלך. וואוו.. נפתחה לי הצ'קרה. את עשית לי סדר. פשוט. מובנה. אמין. כתיבה אותנטית. הנחית והסברת איך כן לכתוב על הדבר הייחודי שלי. של כל אחת ואחת. וזה אדיר. את הסדר וחלוקה: אודותיי, אודות הבלוג, האנושיות שבכתיבה. את מלמדת בצורה הכי כייפית, מהלב, ובשילוב ידע ולמידה תוך כדי תנועה."

רוצה לשפר את עמוד האודות שלך כל הפרטים פה בלינק.

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

4 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק