פודקאסט עם עדי וייץ מהבלוג מטיילים בכיפה - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
מבלוג נישתי לרווח כלכלי
בניית אתר באמצעות אלמנטור יונית צוק מראיינת את עדי וייץ מבלוג הטיולים מטיילים בכיפה

פודקאסט עם עדי וייץ מהבלוג מטיילים בכיפה

את עדי וייץ אני מכירה גם מהרשת, וגם מקורס בניית אתר בוורדפרס באמצעות אלמנטור שלמדתי אצלה. נפגשנו במתחם אמפסייד בבני ברק, ומה שחיכה לי על הלוח שם היתה הפתעה מוחלטת – פשקוויל על שמי, זה ענק בעיני לעשות זאת לאנשים "מוכרים" שמגיעים למתחם העבודה שלהם. תקראו מה כתוב שם, זה גאוני. "ממציאות עניין הבלאג'ס".

בניית אתר באמצעות אלמנטור יונית צוק מראיינת את עדי וייץ מבלוג הטיולים מטיילים בכיפה

מפה לשם שמרנו על קשר, ואני עוקבת אחרי הפעילות היפה שעדי עושה באמצעות הבלוג שלה, וכשהתחלתי את הפודקאסט החלטתי שאני אראיין אותה כדי שנוכל ללמוד ממנה איך אפשר להפוך בלוג נישתי, שמבוסס על קהל יעד מאוד ספציפי להכנסה.

מוזמנים גם להקשיב לראיון עמה פה בפודקאסט, ומי שרוצה לקרא תקציר של הראיון מוזמן להמשיך לגלול ולהתחיל לקרא.

ראיון עם עדי וייץ מבלוג הטיולים: מטיילים בכיפה

איך התחלת את הבלוג שלך? למה החלטת שאת רוצה בלוג?

התחלתי את הבלוג שלי כהגשמת חלום שהרבה זמן היה מונח במגירה. שנים חלמתי לכתוב בלוג, אבל החיים היו עמוסים ואף פעם לא היה לי זמן לעצור ולפנות לזה מקום. יום אחד היה לי מצאתי את עצמי בתקופה קצת פנויה (זה היה אחרי שפוטרתי) ופשוט התחלתי לכתוב.

איך החלטת על הנושא של הבלוג?

הבלוג שלי הוא בנושא טיולים. כשחשבתי על נושא זה היה מתבקש, כי טיילנו יחסית הרבה, ורציתי לתעד את החוויות.

האם חשבת שהבלוג יהפוך לפרנסה עבורך? איזה מודלים כלכליים יש לך מהבלוג?

התחלתי את הבלוג כתחביב, אבל מהר מאד הוא הפך לאפיק פרנסה. הבנתי שיש לי בעצם מיזם ביד, שיש לו קהל גדול מאד שמחפש מענה. לקח זמן עד שהחלטתי על המודל המדויק של המיזם, בהתחלה חשבתי גם בכיוון של אפליקציה או פורטל, ובסוף החלטתי לקחת את בלוג הטיולים ולהתמקד בו.
המודל הכלכלי של הבלוג שלי נשען על 3 אפיקים מרכזיים:
שיווק שותפים – אפיליאייטס בלעז. אני למעשה שותפה עם ספקי תיירות כמו מלונות, השכרת רכב, המרת מטבע ועוד, ומקבלת עמלה על כל הזמנה שנעשית דרך האתר.
מכירת מוצרים דיגיטליים – מוצרים שאני מפתחת ומוכרת דרך האתר כמו מדריכים ומפות.
פרסום – פרסום בתשלום של גורמי תיירות כמו מלונות כשרים, חברות טיולים וכד'.

בניית אתר באמצעות אלמנטור יונית צוק מראיינת את עדי וייץ מבלוג הטיולים מטיילים בכיפה

מדוע בחרת במערכת וורדפרס?

הרקע שלי הוא באינטרנט ובניית אתרים, אז היה לי ברור שוורדפרס היא המערכת הטובה ביותר. התחלתי בוורדפרס קום ועברתי מהר מאד לוורדפרס אורג. עם הזמן התוצאות בשטח רק חיזקו את החלטתי.

איזה שינויים עשית במהלך הזמן בבלוג שלך? מדוע? איך הגעת לרעיונות הללו?

הרבה שינויים. אפילו השם והסלוגן השתנו. הרבה מהשינויים היו בהתאמה ל- SEO וקידום, והיו גם שינויי תוכן – הרבה תוכן פרקטי ומעשי, כשגיליתי שזה מה שרבים מהמשתמשים מחפשים. גם המוצרים שפיתחתי, כשהבנתי שלבלוג לוקח זמן עד שהוא מניב רווחים, ואני הייתי צריכה להכנסה מיידית, פשוט ייצרתי מדריך דיגיטלי לאוסטריה.

מתי גילית את אלמנטור? מה היה התהליך שעבדת איתו?

את אלמנטור גיליתי כחצי שנה אחרי שפתחתי את הבלוג, והגילוי הזה היה פשוט משנה חיים. ממש נפקחו לי העיניים. גיליתי ים של אפשרויות.
קודם כל הוא חסך לי המון עבודה של עיצוב שקודם הייתי עושה בפוטושופ.
גם טכנית – המון דברים שהייתי עושה ידנית בקוד, ואפקטים שונים, ניתן להוסיף בקלות באלמנטור.
אבל בעיקר הוא קיצר לי את זמן העבודה והפך אותה ליעילה באופן משמעותי. עם הזמן גיליתי עוד ועוד אפשרויות באלמנטור, וגם כשפתחתי קורס לזה למדתי תוך כדי העבודה על החומר והמצגות לקורס דברים חדשים, פטנטים וקיצורי דרך.

איזה הזדמנויות הבלוג הביא לך?

הבלוג ולמעשה המיזם שלי, שינה לי את החיים, כפשוטו. קודם כל אני מתפרנסת מדבר שאני אוהבת, מאמינה ויש לו משמעות. בנוסף, דרך הבלוג הגעתי למאות, אם לא אלפי אנשים, שהם למעשה הקהל שלי, קהילות שונות וקולגות. הבלוג הביא אותי למקומות מרתקים שאחרת לא הייתי מגיעה אליהם, גרם לי להכיר המון אנשים מעניינים, להפגש באירועים שווים, ובעיקר, הוציא ממני המון יכולות וכישורים שלא הייתי מגלה בדרך אחרת.

את מעבירה קורסים שונים בעקבות הידע שלך בתחום, איזה קורסים את מעבירה ואיזה תגובות את מקבלת מהלקוחות שלך?

לפני שנה פתחתי קורס הקמת אתר מאפס – שילוב של וורדפרס ואלמנטור. קצת אחר כך פתחתי סדנת אנליטיקס.

האם את לוקחת חלק מקהילה של בלוגים? איזה? איך זה תורם לך?

ודאי. אני חברה בקהילה של בלוגרי טיולים – טיולוגים. זו קהילה חמה ותומכת של בלוגרים, שעוזרים המון אחד לשני. בנוסף אני חברה בקבוצת וואטסאפ בשם "חול מהודר" – של מטיילים וגרמים בענף התיירות הכשרה. החברות בקבוצות נותנת לי המון ערך, שייכות, ידע ששווה זהב ותמיכה.

איך את מפיצה את הבלוג שלך? איך את מגיעה לקהל היעד?

היום, 80% מקהל היעד מגיע באופן אורגני מגוגל. והיתר מגיעים דרך הדיוור – הניוזלטר שאני שולחת, רשתות חברתיות (פייסבוק בעיקר) ומעט הפניות מבלוגים ואתרים אחרים. אבל בתחילת הדרך עבדתי הרבה ברשתות החברתיות ועיקר התנועה הגיעה מהפייסבוק, לינקים ישירים ומפה לאוזן.

מה התכניות לעתיד עם הבלוג שלך?

אינספור תוכניות. בעיקרון יש המון עבודה והרבה תוכניות שרק מחכות למימוש – אני אמנה כאן חלק מהן: מוצרים נוספים, פיתוח האתר באנגלית, תכנים נוספים, אוטומציה מלאה, פיתוח הקהילה ועוד.

++++++++++++++++++

רק שתדעו שעדי היא אחת הנחמדות, הנדיבות והמקצועיות שיש, אפילו הביאה לי סופגניה לשידור שלנו. זה היה כל כך אופייני  לה, לחשוב על טובת הצד השני. מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג שלה, פה בקישור.

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק