הפצה ברשת החברתית פינטרסט - שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק
הפצה ברשת החברתית פינטרסט
איך לכתוב בלוג יונית צוק הבלוגריסטית

הפצה ברשת החברתית פינטרסט

פינטרסט זה כיף. פשוט כיף.
תמונות יפות בכל הנושאים האפשריים, שעושות לנו המון השראה, יופי וגילוי של מקורות קריאה חדשים.
אבל בין היתר, פינטרסט הינה הרשת החברתית שקצב צמיחתה הוא הגדול ביותר, מבין כל הרשתות הקיימות.  עסקים בחו"ל מתחילים להבין את הכח שטמון בה לטובת העלאת הטראפיק לאתרים ובעקבות זה, עלייה ברכישות און ליין ואוף ליין של המוצרים והשירותים שמדוברים בבלוג.

מה זה בכלל פינטרסט?

פינטרסט הינה רשת חברתית המאפשרת למשתמשיה לשתף, לאהוב ולגלות בקלות אתרי תוכן בתחומי העניין שלהם, על ידי נעיצת תמונות או סרטוני וידאו לתיקיות של המשתמשים או מתיקיות של משתמשים אחרים.
משתמשים יכולים להעלות תמונות מהמחשב שלהם או מאתרים באינטרנט  על ידי שימוש בכפתור הפינטרסט או על ידי העתקת כתובת האתר לפינטרסט.

פינטרסט לעסקים

מושגי יסוד:

נעץ (PIN) – תמונה או וידאו המתווספים לתיקיה ב פינטרסט.
תיקיה (PINBOARD) – תיקיה הכוללת מספר נעצים, בד"כ מסודרים על פי נושא נבחר.
נעיצה (PINNIG) – הפעולה בה משתפים את התוכן הויז'ואלי.
נעיצה חוזרת (REPINNIG) – נעיצה של ויז'ואל קיים בפיד של הפינטרסט (מישהו אחר נעץ בפינטרסט, וכעת אני שוב נועצת לאחת התיקיות שלי)
כפתור פינטרסט (PIN IT BUTTON) – כפתור שיכול להיות חלק מהבלוג או מהאתר, על מנת ליצור הנעה לפעולה של קהל הקוראים לנעיצת הויז'ואל הקיים, (עמדו על אחת התמונות בבלוג הנוכחי ותוכלו לראות את הכפתור בפעולה).
נועץ (PINNER) – מי שמשתף את הויז'ואל בפינטרסט שלו.

למי פינטרסט מיועדת?

פינטרסט הינה רשת חברתית המבוססת על ויז'ואלים, ולכן היא מיועדת לכל מי שצורך תוכן בתחום הלייף סטייל, השראה, עיצוב, אופנה, תיירות, יופי, צילום, מזון, אופנה, DIY ועוד – כל מה שמצטלם יפה ונותן לקורא תחשה של יופי, השראה, לימוד וכיף.  פינטרסט מאפשרת לנועץ לאפיין את תחומי הענין שלו ולשתף אותם ואת העדפותיו תוך כדי גילוי עולמות נוספים, המקבילים לתחומי עניינו.

פינטרסט הינה רשת חברתית שמטרתה לקשר באמצעות ויז'ואלים את האנשים, באמצעות דברים שהם מוצאים יפים ומעניינים.

פינטרסט

 

למה פינטרסט חשובה לבלוגים?

1. טראפיק – (תנועה לבלוג)
כל אתר, בלוג, עסק,  מעוניין בהגברת התנועה אליו כדי להגביר מכירות, מספר מנויים, מספר קוראים. במיוחד אתרים ובלוגים שקשורים למכירות און ליין, כמו אטסי, חנויות e-commerce ומכירת שירותים ומוצרים אוף ליין.  כל בלוג ועסק כזה, צריך לחשוב על הוספת פינטרסט למערכת השיווק שלו.
למעשה,  מחקרים ועדויות מהשטח מראים כי פינטרסט היא יותר אפקטיבית בהבאת טראפיק מיתר הרשתות החברתיות, אפילו מפייסבוק.

2. כפתור נעיצה בבלוג
במידה ובבלוג שלך יש כפתור "PIN IT" כל פוסט יכול להפוך ויראלי ברשת הפינטרסט, במידה ומצורפת לו תמונה טובה, המביעה את הכתוב בפוסט.  כל פוסט כזה, הנעוץ בפינטרסט שלך, יכול להחזיר קוראים ולהביא קוראים חדשים לבלוג, רק מתוך הפינטרסט.  התמונות הנעוצות בפינטרסט מתוך הבלוג שלך, יוצרות קהל קוראים חדש, שלא הכיר את הבלוג שלך.

3. רכישה
נעיצת מוצרים או שירותים של הבלוג או העסק, בפינטרסט האישי של קוראים, מכין את הקוראים לרכישה הבאה. קוראים שאוהבים את המוצרים שלכם או את השירותים שלכם, ונעצו אותם אצלם בתיקיות, כבר עשו את הצעד הבא לקראת הרכישה.

פינטרסט לעסקים

4. שיתוף
כל שיתוף שנעשה בפינטרסט יכול להיות משותף גם בפייסבוק ובטוויטר, ועל כן השיתוף של הנעיצות הופך להיות מגה שיתוף, דבר שיכול להביא הרבה תנועה לבלוג.  שיתוף זה אומר שעוד עיניים חדשות מגיעות לבלוג שלך, והתמונות מתוך הבלוג מוצאות דרכי חשיפה נוספים, באמצעות סוכני שיווק משנה, שלווא דווקא במעגלי החברים שלכם בפיסבוק או ברשתות חברתיות נוספות.  נועצים יכולים לשתף את הנעיצות, לא רק באמצעות פינטרסט, אלא גם לשלוח את הנעיצות באמצעות המייל, הפייסבוק וגוגל +.  דבר שיכול להגדיל את עוצמת החשיפה לבלוג.

איך ליצור עוקבים אחרי תיקיות הפינטרסט שלי?

לאחר שיצרת תיקיות בנושאים שמעניינים אותך, ואת קוראי הבלוג, זה הזמן ליצור עוקבים לפרופיל שלך בפינטרסט. 
המפתח להצלחת השיווק בפינטרסט הוא יצירת קשרים ועוקבים אחר תיקיות הפינטרסט שלך ובעיקר מתן תוכן בעל ערך, תמונות יפות ולינקים משובחים.  בצורה זו לעוקבים חדשים תהיה סיבה טובה לעקוב אחר התיקיות שלך.

פינטרסט לעסקים

בפינטרסט ניתנת האפשרות לעקוב אחר הפרופיל המלא של הנועץ (כל התיקיות) או לבחור בתיקיות נושא ספציפיות ולעקוב אחריהן בלבד. מה ההבדל בין השתיים? כשאת בוחרת לעקוב אחר תיקיה מסוימת, הפיד שלך יעודכן רק כאשר אותו נועץ יבחר לנעוץ עוד נעצים בתיקיה זו. כשיתר התיקיות של הנועץ יעודכנו, לא תראי נעצים אלו בפיד של הפינטרסט שלך, אלא אם כן בחרת לעקוב אחרי הפרופיל המלא של אותו נועץ.  ולכן יתכן שיש נועץ עם מספר רב יותר של עוקבים אחר תיקיה מסוימת, מאשר אחר הפרופיל שלו. 

איך להגדיל את מספר העוקבים אחרי הפרופיל והתיקיות בפינטסרט?

ליצור את התיקיות הטובות ביותר בנושאים ספציפים:
כשאת יוצרת תיקיה בנושא מסוים, תזקקי את אותה תיקיה ונעצי בה, אך ורק את הדברים שרלוונטים לאותו נושא. והיי סלקטיבית בתכנים. כך תוכלי למגנט לתיקיה זו את ה"משוגעים לדבר" שמחפשים תוכן מעולה בנושא. 

צרי תיקיות שסובבות סביב מילות המפתח הקשורות לבלוג שלך, שהן חלק מאסטרטגית הSEO של הבלוג.
יצירת תיקיות תוכן מעולות כוללת נעיצת תכנים גם מאתרים ומבלוגים אחרים, שמטרתם להעצים את התוכן המדובר, ולא רק את הבלוג שלך.

לשווק את פרופיל הפינטרסט באמצעים נוספים:
הדרך הטובה להגביר את תפוצת הפינטרסט היא לשווק את הפרופיל בפלטפורמות מקבילות כמו בבלוג, בפיסבוק וברשימת התפוצה. הוסיפי את כפתור הפינטרסט לעמוד הפייסבוק,  לאתר ולבלוג. חישבי על תחרות שקשורה לפינטרסט וכתבי פוסט בבלוג שיעזור לקדם אותה.

לעקוב אחר נועצים נוספים ברשת:
התחילי לעקוב אחר פרופילים שאת חושבת שירצו לעקוב אחריך בחזרה. הגיבי ונעצי שוב את הנעיצות שלהם. כשרואים שאת מעורבת ברשת ומגיבה על תכנים של אחרים, הם ירצו לודא מי את ובמידה והתכנים מקבילים או משיקים הם ירצו לעקוב אחריך גם.

חמישה טיפים נוספים אודות הפצת הבלוג בפינטרסט, אפשר לקרא פה.

פוסט נוסף אודות שימוש בפינטרסט על ידי מותגים בארה"ב אפשר לקרא פה (זה מקרה ממש מעניין)

וכתבת אורח באתר הפרסום "המזבלה" אודות מקרי בוחן של מותגים באמריקה, כיצד הם משתמשים בפינטרסט ניתן לקרא כאן.

יש לךפינטרסט? יש לך בלוג? מוזמנות להכנס למאגר הבלוגים הישראלי בפינטרסט, המקום שמאגד את הבלוגים בארץ ומשמש ככלי עבודה ליחצ"נים, כתבים ושאר ירקות

 

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק