טל מאור זינגרמן - בראיון עם יונית צוק על הדרך מכלות אורבניות ועד מחלקה עסקית
מכלות אורבניות דרך אמהות בסטייל ועד מחלקת עסקים - איך היא עושה את זה?

ראיון ופודקאסט עם טל מאור זיגרמן – אמהות בסטייל, כלות אורבניות ומחלקת עסקים

טל מאור זינגרמן היא אושיית דיגיטל ותיקה, כמה ותיקה? בואו נגיד שזה הראיון השלישי שלי איתה בעשור האחרון. את הראיון הראשון ביצענו כשהיא היתה תחת הכובע של כלות אורבניות, לא בהתחלה שלו, אבל ממש לפני השיא, בשלב בו לא היו הרבה בלוגים בארץ והמגזין היה אורים ותומים לגבי איך מגזין דיגיטלי צריך להתנהל. את הראיון ביצענו כחלק מעבודת המחקר שלי בתואר השני. כן, זה היה מזמן. את הראיון השני ביצענו לאחר המכירה של כלות אורבניות, פעם ראשונה שבלוג נמכר לגוף מסחרי. ממליצה להאזין גם לפודקאסט שלה עם ליאור פרנקל החתול והאיש מהאגדות.

הראיון הפעם, הוא שונה, הוא יותר אינטימי, הוא מגלה כל כך הרבה דברים שאני מניחה, לא ידעתם או לא שיערתם לעצמכם., שחשוב ממש להכיר ולדעת.

היום טל מאור זינגרמן היא מוקד ידע מטורף ויצירתי בתחום של שיווק דיגיטלי בעולמות של תוכן, דיגיטל וקריאייטיב. היא בעלת 2 אתרי תוכן שווים, האחד – אמהות בסטייל והשני, חדש מהניילונים – מחלקת עסקים. שווה לעקוב אחריה, כי היא פשוט מרתקת ובעיני אפשר ללמוד מהעשייה שלה המון.

מוזמנים להאזין לראיון שלי איתה בפודקאסט, אפשר להאזין פה, או באפליקציות של הפודקאסטים בסלולאר:

מה עשית אחרי המכירה של כלות אורבניות?

תהליך המכירה החל בשנת 2016 ובניגוד לכל הכותרות בעיתונים שסיפרו על איזה סיפור הצלחה ״בין לילה״ הוא דרש ממני המון אנרגיות וזמן. זה לקח למעלה משנה וחצי לסיים אותו, להעביר את כל הידע שלי בצורה מסודרת, להכשיר את הצוות החדש, לבנות מנגנון המאפשר לזה לרוץ בלעדיי.
וגם אחרי שהתהליך הסתיים המשכתי (ואני עדיין ממשיכה) להיות ברקע ולהעניק שירותי ייעוץ, עזרה, פתרון בעיות…
במקביל ניסיתי לקדם ככל שביכולתי את ״אמהות בסטייל״ (שנקרא אז 9instyle) אבל מבחינה מקצועית זה היה ממש קשה כי הרבה מהאנרגיות שלי הופנו לכלות אורבניות כך שהתנאים היו מאוד מאתגרים.

הייתה לי ציפייה לא ריאלית לשחזר 1:1 את מה שעשיתי בכלות אורבניות וכשזה לא קרה, התאכזבתי מאוד.

ברמה האישית חוויתי קושי להיכנס להריון שמאוד השפיע עליי ועל האנרגיות שלי. זה מאוד קשה לקום בבוקר ולהיות יזמית כשאת כל כך עצובה.

הדבר הטוב שקרה בתקופה הזו היא שנבנתה קהילה מאוד חזקה סביב אמהות בסטייל. ומול הקהילה הזאת חשפתי את הסיפור האישי שלי, את הקושי להיכנס להריון, את ההתמודדות עם PTSD  שחוויתי בעקבות הלידה הראשונה שלי. התהליך הזה היה מרפא ונעשה בהמלצת המטפלת שלי, אז מבחינה מסחרית לא קרו שם ניסים, אבל מבחינה אישית זה הרים אותי ממקומות מאוד קשים. במבחינה מקצועית אני חושבת שזה תרם משמעותית לקהילה שלי שהפכה להיות חזקה מאוד ומעורבת מאוד.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by imahotbstyle (@imahotbstyle) on


בסופו של דבר נכנסתי להריון ואחרי הלידה הרגשתי שממש נולדתי מחדש.

יצאתי מחדר הלידה עם אנרגיות שיא ותחושת עוצמה שאף פעם לא חוויתי. האימהות לאן שינתה אותי מאוד, גרמה לי לחשוב הרבה על מי אני, מה אני רוצה להשיג בחיים האלה ומיד כשסיימתי את חופשת הלידה יכולתי להתפנות שוב לעשייה. מצאתי את עצמי הולכת בכיוונים חדשים לגמרי:
בתום 14.5 שבועות של חופשת הלידה ועם אן צמודה אליי במנשא, ניהלתי דיגיטל בקמפיין פוליטי בבחירות המוניציפליות, קמפיין שהיה מאוד מוצלח וגרם לי להבין שאת כל הידע שאצור בתוכי אני יכולה בעצם להפנות לכל תחום ולעורר בו שינוי.

הקמתי מערך דיגיטל למחלקת היולדות של המרכז הרפואי מאיר, עשיתי שם עבודת שטח מעמיקה שגרמה לשינוי אמיתי בנהלים, בהתייחסות ליולדות, בגישה כאשר כמובן הכל השתקף בסושיאל שלהם ויצר שינוי משמעותי.

עבדתי עם חברת רהיטים צעירה ובועטת על שדרוג הנוכחות והויזאליות שלהם ברשתות החברתיות.

והדובדבנים שבקצפת:
קיבלתי את הצעתו של רועי גזית (שרכש ממני את כלות אורבניות) להיכנס לשותפות באמהות בסטייל כדי להוביל אותו בכוחות משותפים למקום אליו אנחנו חושבים שהוא צריך להיות.
וקיבלתי את הצעתו הנוספת, ליצור יחד, מאפס פלטפורמת תוכן חדשה הפונה למגזר העסקי – מחלקת עסקים. שם אנחנו מתכננים להביא את כל עולם ״כלות אורבניות״ לענף האירועים העסקיים, רווחת העובד, רמת האושר הארגוני, מיתוג מעסיק ועוד. כל אלה עולמות תוכן שמרתקים אותי ובעיקר – מאתגרים אותי.

איך את רואה את עולם הבלוגינג היום לעומת לפני שנים? האם את רואה התפתחות בתחום?

אני חושבת שהעולמות הסגורים של פייסבוק מאוד השפיעו על תרבות הבלוגים בישראל.
היום אין באמת צורך אמיתי ליצור אתר בשביל לדבר ולהוציא החוצה את התוכן שלנו (שזה בעיניי המניע מספר אחת לבלוגינג). כל מה שדרוש זה לפתוח קבוצה או חשבון אינסטגרם או עמוד ולהתחיל לדבר. קל!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by businessclass מחלקת עסקים (@businessclass.magazine.il) on


מבחינה ויזואלית אפשר לייצר אימג׳ים מדהימים עם המצלמה של הטלפון ושלל פילטרים, לא צריך להתאמץ כדי להגיע לתוצאות מדהימות.
הבעיה היא שזה לא שלנו. איתי אדם, שזה אדם שאני מאוד מעריכה, אמר – own your land וכרגע כמעט אף אחד לא own his land. פייסבוק הם הבעלים של כולנו. ופה אני רואה בעיה גדולה עבור כל מי שנסמך על הפלטפורמות האלה לצורך פרנסה. אותי זה מפחיד מדי.

הכוח האמיתי נמצא בבית שלנו, בנכס עצמאי שלנו וכל המסביב זה רק כלים להנעת התנועה לבית. ואני צופה שלשם זה ילך, ככל שיותר ״בלוגרים״ ללא בלוג עצמאי יפגעו על ידי אלגוריתמים שונים.

מה חשוב, בעיניך, היום, בתחום הבלוגינג והתוכן?

אין תחליף מבחינתי למותג. כשיוצרים מותג תוכן חזק, זה מתנהג בדיוק כמו כל מוצר אחר.
עצם העובדה ש״כלות אורבניות״ הפך להיות מבלוג למותג מאפשר לו לצמוח ולשגשג במשך עשור, להחליף אנשי צוות, להיפרד מהמייסדת שלו, להשתנות יחד עם האלגוריתמים, הטרנדים והפלטפורמות השונות ולהמשיך להיות ״צעיר לנצח״. ואחד  הערכים הכי חשובים אם לא החשוב ביותר של מותג תוכן זו האותנטיות שלו. בלי זה, אין לו זכות קיום בעיניי

 

View this post on Instagram

 

A post shared by imahotbstyle (@imahotbstyle) on

שיתופי פעולה מסחריים – איזה מודלים את מכירה ומה עובד ולא עובד בעיניך?

כמי שעוסקת בתחום הזה למעלה מעשור יצא לי להתנסות בכל המודלים האפשריים ליציאת כסף מבלוג.

אני חושבת שהמודל הכי מוצלח הוא כשיש מוצר אמיתי או שירות מחוץ לרשת והבלוג בעצם תומך והופך להיות הזרוע השיווקית הכי חזקה. הכסף הכי משמעותי שיצא לי לעשות זה להעניק את הידע שלי ושירותיי כפרילאנסרית.

ואת זה אני אומרת בצער כי אני לא חושבת שיש בתעשיית הפרסום והשיווק בישראל מודעות אמיתית לכוח שיש לשיווק באמצעות תוכן והתקציבים המופנים לשם הם אפסיים ונבלעים על ידי משרדי הפרסום והדיגיטל.

אם יש מנהלות ומנהלי שיווק שקוראים  את זה, אני רוצה לנצל את הבמה ולהזמין אתכם לבדוק ברצינות את העניין הזה ולהבין כמה ערך מוצר תוכן איכותי יכול להעניק למותג שלכם, וכמה ה- ROI יכול להיות משמעותי עבורכם.

איך מאופיין סדר היום שלך בתור יוצרת תוכן, מנהלת אתרי אינטרנט מסחריים ומנהלת צוות?

הבוקר שלי מתחיל מאוד מוקדם, אחד השינויים שקרו לי מאז שהפכתי לאמא לשתיים הוא לצמצם את זמני העבודה ולהפוך את שעות העבודה ליעילות שיא.
הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לעשות סיבוב בוקר בכל הזירות השונות שאני מפעילה. לוודא שלא היה שום משבר מיוחד בלילה, הרי הרשתות החברתיות פועלות 24/7 . ואז לוודא שכולן בצוות בעניינים, לפתור בעיות, לענות לשאלות, להגיב למיילים, ובעיקר – לוודא שאין מישהי בצוות שלא קיבלה ממני מענה. זה הדבר שהכי מלחיץ אותי תמיד – שאני אהיה הגורם המעכב…

ואז אני מתפנה לכל מה שאני צריכה לעשות hands on, פגישות, שיחות ועידה…

אמנם זה מהבית, אני והמחשב, אבל הפעילות כל כך על ספידים ואני עוברת מדבר לדבר במהירות כך שאני לא מרגישה שנייה לבד.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by businessclass מחלקת עסקים (@businessclass.magazine.il) on

 האם בעיניך מספיק חשבון אינסטגרם גדול לטובת שיתוף פעולה מסחרי?

המציאות מלמדת שכן, הפרסום באינסטגרם באמצעות משפיענים ומיקרו משפיענים תפס תאוצה מאוד רבה בשנים האחרונות. זה הפך להיות מוצר שקל לדלוור את הערך שלו, קל לראות את המספרים שלו ולכן לדעתי הוא הוטמע פה בצורה כל כך טובה.
באופן אישי אני מתחברת לתהליכים יותר עמוקים, כמו שאפשר להבין מהפרויקטים שאני בוחרת לעשות
אז התשובה היא שזה מאוד תלוי במטרות האישיות של כל אחת ואחד. לי זה לא מתאים, מפרגנת מכל הלב למי שזה עובד עבורה.

אילו דברים מרגשים קרו לך בעקבות הבלוגים וקבוצות הפייסבוק?

אני מרגישה שהשיתוף והחשיפה האישית שלי בתקופה מאוד אפלה בחיים שלי הצילה אותי. פשוט ככה.
ומבחינה מקצועית – להוביל בלוג קטן להיות אתר כל כך גדול ומשפיע כמו כלות אורבניות יצר שיא מקצועי מאוד מאוד מרגש ומשמעותי.

מה המשמעות של ניהול קהילה מחוץ לבלוג?

בעבר הפרהיסטורי הייתה קהילה סביב בלוגים שנוצרה בעיקר בדו שיח בין הבלוגר לקוראים שלו באמצעות מערכת של תגובות בתוך הבלוג. התופעה הזאת נכחדה מהעולם והשיחה בין הבלוגר לקוראים ובין הקוראים עצמם עברה לרשתות החברתיות. אי אפשר להתעלם מזה, אני חושבת שקהילה תומכת זה המנוע מספר אחת של כל בלוג, אחרת נשארנו ברמת ה- SEO של מענה לשאילתות במנוע חיפוש, שזה גם חשוב, אבל אין לזה את הלב והנשמה שיש לקהילה תומכת.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by imahotbstyle (@imahotbstyle) on

איזה טיפים את יכולה לתת בניהול קהילת פייסבוק?

אני רוצה לצטט הודעה שקיבלתי לפני כמה ימים, שבעיניי די מסכמת הכל. זה לא אני אומרת, זו חברת קהילה ב׳אמהות בסטייל׳ אומרת:

הקבוצה של אמהות בסטייל היא קבוצת האמהות הכי טובה ואיכותית בפייסבוק!
שאפו על הסינון שאפו על התכנים! על העקרונות!

על מה את עובדת היום? איזה פרויקט דיגיטלי חדש עלה לאוויר ולמי הוא מיועד?

ציינתי קצת בהתחלה, אבל בואו נעשה היכרות רשמית כי לא בכל יום אני משיקה אתר חדש, האתר עלה לאוויר לפני כחודשיים, אתמול הייתה ההשקה הרשמית שלו ביום עיון מטורף שערכנו עבור הקהילה שלנו.

מחלקת עסקים היא פלטפורמת תוכן וקהילה מבית כלות אורבניות העוסקת בכל עולמות התוכן הקשורים לחווית העובד בארגון. החל מתהליכי הגיוס ואונבורדינג, מיתוג המעסיק ועד מתנות לעובדים, אירועי חברה, נופשים ועוד.

אנחנו מציעים תוכן יוצא דופן וקהילה איכותית לכל מי שאחראי בארגון על הנושאים האלה: מנהלות משאבי אנוש, אנשי מרקום, מנהלות רווחה ואושר ארגוני. ומהצד השני, גם למפיקים, מעצבים, מקומות לאירועים, וכל הספקים שמחפשים כל הזמן השראה ורעיונות איך להמציא את הגלגל מחדש.

על ידי שיח מתמיד עם בעלי התפקידים בארגונים, אנחנו לומדים את אופן קבלת ההחלטות ומייצרים עבורם תוכן וכלים שונים שיקלו עליהם ויתנו להם השראה בתהליכי ארגון האירועים השונים. וכל מה שצריך בשביל לבצע את התפקיד באופן הטוב והמוצלח ביותר.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by businessclass מחלקת עסקים (@businessclass.magazine.il) on

לאן את חושבת שהעולם הדיגיטלי הולך?

העולם הדיגיטלי הפך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. זו עוד מציאות שפשוט קיימת ואנחנו נמצאים שם, חלק ממש גדול מהזמן שלנו. אם אני משווה את זה לכל מיני רעיונות עתידניים זו קופסה כזאת שאנחנו שמים על הראש שלנו ומוציאה אותנו לטיול בזמן שהגוף שלנו נמצא במקום אחר. אני חושבת שזה רק ילך ויגדל, צריכת התוכן האונלייני שלנו רק תלך ותגדל ומי שישרוד זה מי שיצליח לספק את הערך הכי גבוה עבור אותה קופסת ראש שמטיילת לה.

מה הם מקורות הידע שלך בתחום השיווק הדיגיטלי? פודקאסטים? מגזינים? כנסים?

אחת לשנה אני מקפידה ללכת לכנס content israel שזה בעיניי הכנס הכי טוב בארץ והכי לא מדובר. זה כנס גלובאלי שמתנהל באנגלית ואני תמיד יוצאת משם מחוזקת בדרך שלי.
מעבר לזה אני מוצאת שהעיתונות הכלכלית בארץ מספקת עבורי מענה מושלם לכל החידושים ומשם אני לוקחת את זה לעולם שלי, זה קל לי לעשות את זה כי אני פשוט חיה את התחום הזה וחדשנות מרתקת אותי.

וואו איזה ראיון, אני ממליצה בחום לא לפספס גם את הפודקאסט, בו אנחנו מדברות על דברים לעומק.

תודה לטל על ראיון מרתק, מחכה לראות אותך בעוד כמה שנים.

ומה אתם לקחתם מהראיון הזה? אשמח לקרא אתכם בתגובות ולשמע מכם.

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

3 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק