5 טיפים לסוגי תכנים שהבלוג העסקי שלך צריך
מה תוכן עסקי צריך?
סוגי תכנים שמומלץ לכתוב בבלוג העסקי לטובת בניית מערכת יחסים עם הקהל שלך

אילו תכנים אפשר לכתוב בבלוג של העסק?

תוכן, פוסטים, מאמרים, סטטוסים  – כמה תוכן עסק אחד צריך להכין עד שהקהל מגיע אליו לרכישה? כנראה הרבה. ופה מתחילה הבעיה של הרבה עסקים.  בעצם, אתם יודעים מה? הבעיה של העסקים מתחילה הרבה קודם, היא מתחילה באמונות המגבילות של בעלי העסק לגבי כתיבה דיגיטלית. משפטים כמו:

"אין לי על מה לכתוב"

"אין לי רעיונות"

"אני משעמם"

"אף אחד לא קורא"

"הכל כבר כתוב"

מכירים את המשפטים האלה? מזדהים איתם? אמרתם אותם כמה וכמה פעמים? ובכן, ידידי, אתם טועים ומטעים את עצמכם. חבל.

התמדה ביצירת תכנים יוצרת קהל נאמן

יצירת תכנים בהתמדה ברשת, היא הדרך שלכם להביא קהל ולהפוך אותו מקהל זר ואקראי לקהל נאמן קורא, נרשם, עוקב ורוכש. איך אני יודעת את זה? מעבר לעובדה שכל המומחים שאני עוקבת אחריהם מלמדים/ אומרים/ פועלים כך, גם אני פועלת כך. בכל פעם, כשאני כותבת פוסט בבלוג שלי, ושולחת אותו בניוזלטר – משהו זז אצל הקהל שלי. נכון,יש קהל שמסיר את עצמו מרשימות התפוצה, וזה בסדר גמור (זוכרים? כתבתי על זה פה – שימו לב מאיזה תאריך הפוסט הזה, והוא עדיין רלוונטי, זה תוכן ירוק עד). אבל יש גם תנועה לכיוון עמוד הצור קשר, לעמודי המוצרים והשירותים שלי ולפניות ולרכישות. כל פעם עוד צעד אחד קדימה.

מה שיפה, שכשמייצרים תכנים בבלוג, התנועה הזאת נוצרת, לא רק בזכות ההפצה ברשתות החברתיות, אלא גם בזכות הקידום האורגני בגוגל. מדי יום אני מקבלת הודעות על פוסטים שונים שכתבתי אי שם לפני שנים, וזה מה שנקרא תוכן ירוק עד – תוכן שפעם אחת כותבים אותו, ויש לו השפעה לאורך זמן.

5 סוגי תכנים שאתם יכולים להתחיל ליצור כבר מעכשיו:

 סוגי תכנים שמומלץ לכתוב בבלוג העסקי לטובת בניית מערכת יחסים עם הקהל שלך

סוג מספר 1: תפתחו את האוזניים

פנה אליכם היום לקוח? שאל אתכם שאלה? קראתם משהו ברשת ששאלו בתחום הידע שלכם? בום! תהפכו את זה לפוסט שלם.

והרי דוגמא, הפוסט הזה נולד משיחה שהיתה לי אתמול בסדנת הבלוגריסטיות הבארשבעיות (יאייייי פגשתי אותן סוף סוף פנים מול פנים).

כמובן, שאני לא פוסחת על אף שאלה, תהייה, רעיון שעולה לי ממפגשים עם לקוחות שלי. כי הצרכים של הלקוחות שאני פוגשת פנים מול פנים, עולים גם ברשת, בגוגל, למשל, מלקוחות פוטנציאלים שמחפשים תשובה לשאלות שלהם.

אז – אם אני, עונה על השאלות של הלקוחות שלי, בפוסטים בבלוג, מכיוון והתוכן שלי הוא ירוק עד, ותמיד גוגל סורק אותו, אז הוא תמיד יהיה רלוונטי למישהו, שמתישהו, יחפש תשובה בגוגל על השאלה הזאת. וכך הגלגל הזה מתגלגל. כל פעם מחדש. פלא.

 סוגי תכנים שמומלץ לכתוב בבלוג העסקי לטובת בניית מערכת יחסים עם הקהל שלך

סוג מספר 2: תמחזרו תוכן

אחד הדברים שאני שומעת הרבה מבעלי עסקים, שהם לא ממחזרים תוכן. בכלל. הם רוצים לשמור על אותנטיות, על תענוג היצירה ובעיקר הם מפחדים לשעמם את הקהל שלהם, אם הם יקראו את אותו תוכן בדיוק.

אז אני מזמינה אתכם לשנות את דפוס החשיבה הזה, כי הוא שגוי: הקהל שלכם יודה לכם ככל שתכתבו יותר על אותו הדבר. בעצם, הוא אפילו ירגיש שהוא במקום הרבה יותר טוב מבעבר.

מה? למחזר? אותו תוכן? איך זה בדיוק עובד?

  1. כשהקהל שלכם קורא אתכם, הוא לא תמיד קורא את מה שאתם כותבים, אלא בעיקר, הם קוראים את מה שנח להם לקרא / להבין.
  2. לא כ-ו-ל-ם נחשפים לתכנים שלכם, אתם בטוחים ש100% מהקהל הקיים שלכם קרא 100% מהתכנים שלכם? אני מקווה שאתם מבינים, שהאחוזים הם לא 100% מתוך 100% נכון? לפעמים תשלחו ניוזלטר ואחוזי הפתיחה יהיו נמוכים, לפעמים אחוזי החשיפה בפייסבוק לא כפי שרציתם, ולפעמים הקהל ממש רצה לקרא את מה שכתבתם, אבל הוא רפרף, או שמר למחרכך שמעולם לא קרה, או אפילו קרא ולא הבין את מה שכתבתם, באותה דקה.
  3. חזרתיות על אותו נושא מזויות כתיבה שונות, עוזרת לקהל להרגיש טוב עם עצמו, להרגיש בטוח, להרגיש שהוא יודע ומבין ומוכן.
  4. למחזר את התכנים, לא אומר לכתוב בדיוק בדיוק בדיוק את אותו הדבר, אבל כן אפשר לחזור על אותם נושאים, בזום אין או בזום אאוט, מזוית כזאת של התיחסות או מזוית אחרת. הקהל אוהב שתכנים הם קוהרנטים.
  5. תעבירו תכנים מפלטפורמה אחת לאחרת, עם אדפטציה לסוגי התכנים שרלוונטים לאותה פלטפורמה. הקהל לא זוכר באמת מה כתבתם לפני 3 חודשים או חצי שנה, ואם הוא זוכר, האישור העצמי שהוא מכיר את התכנים הללו, יגרום לו להרגיש טוב עם עצמו. וזה בדיוק מה שנרצה שהקהל שלנו ירגיש – טוב עם עצמו.

 סוגי תכנים שמומלץ לכתוב בבלוג העסקי לטובת בניית מערכת יחסים עם הקהל שלך

סוג מספר 3: שתפו בהישגים שלכם, קטנים כגדולים

אחד הדברים שאני מלמדת בסדנת כתיבת תוכן ירוק עד זה לשתף את ההישגים שלכם. קטנים כגדולים. בדרך כלל ברגע זה, רוב הקהל מרגיש כיווץ בבטן. "לא נעים לי להשוויץ". אז אני מבקשת שתפנו מקום על הבמה ובמקומכם תעלו את העסק שלכם, שהוא ישוויץ בהישגים שלו. למה זה חשוב?

  1. אנשים מתחברים לאנשים / עסקים מצליחים – אנשים רוצים לרכוש מעסקים שמראים הישגים. גם יום קניות עם לקוח, במידה והעסק קשור לעיצוב פנים – הוא הישג. תראו את זה. גם לשלוח ניוזלטר ללקוחות הוא הישג – תחגגו את זה, גם לקבל מכתב תודה או המלצה מלקוח זה הישג – תשתפו עם הקהל את ההישגים שלכם. זה חשוב.
  2. שתפו הישגים גדולים מתוך הדרך שעשיתם בשביל להשיג אותו – במידה ואתם רוצים להראות הישג גדול, אבל מפחדים שיגידו עליכם "שוויצרים", תחשבו על הדרך שעשיתם עד שהגעתם לאותו הישג. וואו, איזה דרך! כשעסק מתאר את הדרך שעשה, את הצעדים להשיג את ההישג, את מה שהוא הבין בעקבות ההישג / הכשלון (עובד באותה צורה ד"א), אז הקהל מאמין, אוהד, רוצה לשמוע עוד ולהיות בקשר כי הוא מתמלא בשמחה / אהדה ואמון. זוכרים את השיתוף שלי איך הפכתי למרצה בינלאומית בזכות ההרצאה שלי בספרד?
  3. הישג יכול להיות גם יומיומי: קריאת ספר, השתתפות בוובינר / סדנא, לימודים, כוס קפה עם לקוח, סיום פגישה או מכירת מוצר. כשאתם חוגגים את ההישגים שלכם, הקהל חוגג יחד אתכם וזה משרה אווירה של אופטימיות והצלחה.

 סוגי תכנים שמומלץ לכתוב בבלוג העסקי לטובת בניית מערכת יחסים עם הקהל שלך

סוג מספר 4: שתפו בחיים שלכם לאחר תכנון ומחשבה

במידה והעסק שלכם הוא אתם, כדאי לחשוב על אסטרטגיות תוכן שונות לפלטפורמות השונות. קרי – בלוג = תוכן מקצועי, פייסבוק אישי = תוכן אישי + מקצועי, אינסטגרם = תוכן אישי. האסטרטגיה הזאת לא מתאימה לכל עסק, כי יש עסקים שאוהבים להחביא את מאחורי הקלעים של העסק / אישיות. אבל, ככל שתיבנו את הדמות שלכם בצורה יותר עגולה ברשת, כך הסיכוי שתרחיבו את המכנה המשותף שלכם עם הקהל הפוטנציאלי הקיים ברשתות.

 סוגי תכנים שמומלץ לכתוב בבלוג העסקי לטובת בניית מערכת יחסים עם הקהל שלך

סוג מספר 5: ההתמדה היא שקובעת את הטון

לפני מכירה של מוצר או שירות אתם יכולים להעיף ים של תכנים ולעייף את עצמכם ואת הקהל שלכם, וכלום לא יעבוד. למה? כי בין השקה של מוצר להשקה של שירות למכירה של עוד משהו שקשור לעסק שלכם, אתם צריכים לבנות את מערכת היחסים ביניכם תחילה. אם אין מערכת יחסים, המכירות יהיו קשות ומעייפות. ולכן, ככל שתתמידו ביצירת תכנים בבלוג באופן קבוע, כך יהיה לכם יותר קל למכור את השירותים והמוצרים שלכם. מערכות היחסים עם הקהל נבנות בין השקה להשקה, בין מכירה למכירה, בין פוסט לפוסט. ולכן יש להתמיד ביצירת התכנים שלכם. כל הזמן. אם התכנים שלכם לא מייצרים את מערכת היחסים ביניכם ובין הקהל שלכם כמו שרציתם, כנראה שהתוכן הוא אדהוק ולא תוכן ירוק עד.

רוצים לדעת איך לייצר תוכן ירוק עד שהקהל שלכם וגוגל אוהב? מוזמנים לקרא את פרטי הסדנה הקצרה בלינק שפה.

ואם אין לכם עדיין בלוג באוויר – למה אתם מחכים? זה ממש ממש הזמן לעשות את זה. כל הפרטים פה.

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק