הגדלת טראפיק, כתיבת תוכן ובלוג עסקי - הנושאים שעניינו אתכם ב2020
איך מביאים טראפיק לבלוג, איך מפיצים בלוג ומה זה בלוג עסקי - השאלות שעניינו אתכם ב2020
איך מגידילים כניסות לבלוג, איך משווקים עסק בדיגיטל, על מה עסק יכול לכתוב

הפוסטים בבלוג שהכי אהבתם לקרא השנה

במהלך החודש האחרון עשיתי בדיקות שונות בבלוג שלי, ואחת מהן היתה לראות איזה פוסטים הכי אהבתם השנה.

ובכן, היו כמה הפתעות ביחס לשנה שעברה, ונראה לי שזה בגלל הקורונה.

המון פוסטים שמדברים על הבלוג העסקי כיכבו, לצד בלוג אישי והפחד מחשיפה. אני מאוד אהבתי לראות את הפוסטים הללו מככבים, כי הנושא של "להרוויח כסף מהבלוג" שהיה בד"כ בראש הטבלה קצת ירד מטה, ואנשים מתעניינים בדרכים שונות ומגוונות להתמיד בשיווק העסק ובהבאת קהל לעסק. זאת, לעומת נושא הבלוג האישי, שחוויתי בתוקפת הסגר הראשון והשני, שמאוד פרח, כנראה בגלל צורך אישי, רגשי ועל כך אני מברכת. כמובן שפתיחת בלוג וכתיבה מביאים איתם את נושא החשיפה והחושפנות, שגם את הפוסטים הללו אהבתם לקרא השנה. האמת, הגיוני, בהרצאות שאני מעבירה בנושא מיתוג אישי ברשת, תמיד עולה הנושא החשוב הזה – כמה לשמור וכמה לחשוף ומה המשמעות של זה עבורכם ועבור הקהל שלכם. נהדר.

אז מה אהבתם לקרוא השנה?

הנושאים העיקריים היו: טראפיק | בלוג עסקי | בלוג אישי | כתיבה והשראת כתיבה | ניהול זמן

שנתחיל?

איך מביאים טראפיק וקוראים לבלוג:

אני מניחה שנושא הטראפיק והבאת קוראים לבלוג עניין את רוב הקוראים של הבלוג שלי, מכיוון ובשנים האחרונות עולם הבלוגים פרח וכעת יש צורך לעשות צעד אחד קדימה. כמו כן, אני  מניחה שבתקופה האחרונה היה יותר זמן לאנשים להשקיע בנכס הדיגיטלי שלהם, בצורה משמעותית, ולכן הפוסטים שנוגעים לנושא הגדלת הטראפיק היו חמים:
** 8 עקרונות להגדלת ההכרה של הבלוג
** למה זה טוב שהטראפיק של הבלוג צומח לאט
** איך מתגברים על השינויים של פייסבוק להפצת הבלוג?
** איך המרתי בחודש אחד 104 קוראים לבלוג שלי?

איך כותבים בלוג שמשווק עסק?

הבלוג העסקי תפס תאוצה על פי מספר הפוסטים שקראתם בנושא. אותי זה מאוד משמח, כי אני אוהבת עסקים שמבינים שהם צריכים להתבסס על נכס דיגיטלי עצמאי שלהם, קרי,אתר אינטרנט ובתוכו בלוג עסקי לקידום העסק בגוגל ולחיבור עם קוראים פוטנציאלים שיהפכו לקהל לקוחות נאמן.
אני מניחה שהתקופה האחרונה, עשתה לנו שיפט בראש בנוגע לכל הניהול הדיגיטלי של העסק , ולכן היו הרבה מאמרים שנקראו בנושא. אמנם חלק מהמאמרים פה נכתבו ממש מזמן (זה כוחו של בלוג ותוכן ירוק עד), אולי בהמשך החודש אני אפרסם פוסט חדש בנושא הבלוג העסקי. אז מה אהבתם?

רעיונות לכתיבה:

אין ספק שבשנה האחרונה כולם כותבים, בכל מקום, כל הזמן. זה מאוד משמח ומשחרר. הכתיבה לעיתים לא באה בקלות, מה גם שלפעמים מצב הרוח משפיע על ההשראה ואת זה אני יודעת על פי הפוסטים שקראתם:

רעיונות לכתיבה שיווקית של בלוג עסקי:

לא פסחתם על פוסטים שמדברים על כתיבת בלוג עסקי גם מבחינת התוכן. אחד הפוסטים שהכי נקראו השנה היו קשורים לעמוד האודות. בלוג בתוך אתר עסקי מכוון את הקהל לעמוד האודות שלו, למה? לטובת בניית אמון ואמינות. הקהל רוצה לדעת מי עומד מאחורי העסק, שממנו הוא קונה. ולכן, עמוד האודות הוא אחד העמודים הכי חשובים באתר , גם אם הוא נראה משעמם או מביך. אז מזל שאהבתם לקרא שני פוסטים שמדברים על עמוד האודות ופוסטים נוספים שעזרו לכם בכתיבה הבלוג העסקי:

רשימות תפוצה וניוזלטר:

האמת שהופתעתי לראות שחיפשתם תכנים בנושא ניוזלטר. למה הופתעתי? כי הניוזלטר הוא הכלי הכי ותיק והכי חזק בהפצת המסרים ובשימור לקוחות והוא פה להשאר. (עד שצוקרברג ימציא חלופה). היו מספר פוסטים שאהבתם בנושא, שדיברו על השילוב של ניוזלטר בבלוג ומערכת היחסים ביניהם. אני מאוד ממליצה לקרא את הפוסטים הללו כי הם מסבירים ממש במפורט איך אפשר להטמיע מערכת דיוור לבלוג, במיוחד כשמדובר על בלוג עסקי. אם הבלוג זה הלחם, הניוזלטר זאת הריבה, או החמאה אם תרצו. אז איזה פוסטים אהבתם השנה בנושא ניוזלטר והפצה?
** איך מפיצים בלוג באמצעות ניוזלטר – הסקירה פה ישנה אבל עדיין רלוונטית, יש עוד תוכנות שונות חדשות, אבל בגדול גם היום אני עם רב מסר, כי זה הכי נח לי. אולי באמת אכתוב פוסט חדש, ו OMG כמה שאני צעירה בתמונה הזאת שצולמה לפני 5 שנים…

התמדה וניהול זמן

חיפשתם פוסטים שמדברים על ניהול הזמן, בכדי להכניס את הבלוג לשגרת חיי היום יום שלכם. זה כמובן שימח אותי ואפילו דירבן אותי לשבת ולכתוב עוד ועוד ולהתמיד בשגרת היום יום של הכתיבה שלי, למרות שהשגרה פה היתה מטורללת עם שיפוץ ומעבר דירה. היה קשוח למדי, אבל הרגשתי חובה לקוראים שלי לכתוב לפחות פעם ב 3 שבועות פוסט בשביל לשמור על קשר. ואני הכי גאה שאכן הצלחתי בזה. (מי אמר לכתוב פוסט ברגע זה עם רעשים של דפיקות בקירות, ניסורים ברצפה וצעקות טכנאים ולא קיבל?) איזה פוסטים קראתם בנושאי ניהול זמן?

המלצות על בלוגים שונים

טוב, זה לחלוטין העמודים שהכי שימחו אותי לראות שחיפשתם בגוגל – בלוגים מומלצים. ובזכות החממה שפתחתי, ממש בתחילת הסגר הראשון, מצאתם את אשר חיפשתם. אני גם מקבלת פניות בצור קשר לסוגים שונים של שיתופי פעולה, ואני מפנה לבלוגים המומלצים בחממה. איזה כיף זה.  כל חודש אני מעלה 5 עמודים חדשים של בלוגים מומלצים, יש לי ברשימת ההמתנה עוד 27 בלוגים להעלות, אבל זה יקרה, לאט לאט ובהדרגה. ואם אתם מחפשים השראה מבלוגים נוספים או יצירת שיתופי פעולה עם בלוגים אחרים, כל מה שנדרש זה להכנס לחממת הבלוגים ולמצא את הבלוג שמוצא חן בעיניכם.

את הפוסט הזה כתבתי פעמיים, אל תעשו כמוני

אז את הפוסט הזה כתבתי פעמיים. למה? כי פעם אחת עשיתי תוך כדי כתיבת הפוסט שינויים בהגדרות הכרום שלי, ושכחתי לשמור לפני שעשיתי שינויים והופס, כשבאתי לשמור הכל הלך פייפן. ייפ. בדיוק כשסיימתי לכתוב את הכל. ואז אמרתי לעצמי: ":היום פוסט לא יהיה" והלכתי לישון מבואסת ועצובה. וכשקמתי בבוקר, תוך כדי סיבוב הבוקר עם פרידה הכלבה, אמרתי לעצמי: "אפשר לכתוב את הפוסט הזה אחרת לחלוטין בעצם" וחזרתי מלאת מוטיבציה לכתוב בשנית את הפוסט הזה, ולדעתי הוא יצא אפילו יותר טוב מהפעם הראשונה.
אז מסקנה א: תמיד לכתוב את הפוסט על וורד ולשמור אותו בנפרד ממערכת התוכן של הבלוג (תאמינו לי יחסוך לכם הרבה דמעות) מסקנה ב: הגרסה השניה לעיתים טובה בהרבה. מסקנה ג: לפני שמפיצים תנו לתוכן שכתבתם לישון לילה שלם וצאו להליכה לחשיבה על התוכן עצמו, אולי יש מקום לשיפור, שדרוג או כתיבה טובה יותר שלו.

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק