כל מה שרצית לדעת על כתיבת בלוג
פעם ראשונה פה? בואו נעשה קצת סדר
איך לכתוב בלוג יונית צוק הבלוגריסטית

פעם ראשונה פה? בואו נעשה קצת סדר

ברוכה הבאה לבלוג שלי, הבלוגריסטית. הבלוג שמתעסק בתחום של שיווק עסקים באמצעות בלוג, כתיבת בלוג ושיווק באמצעות תוכן ופינטרסט.

מאיפה מתחילים? מההתחלה.

קודם כל נראה לי שכדאי בכלל להבין מה זה להיות במצב תודעה של בלוגרית, ועל כך כתבתי בפוסט" איך להיות בלוגרית מאושרת" כי לכתוב בלוג דורש מאיתנו זמן, כוח, השראה ואורח נשימה.

במידה ואת כותבת בלוג וזה לא מסב לך אושר, אז קיימת בעיה. אולי נוכל לפתור אותה עם הסברים בפוסטים הבאים שאפרט.

קרדיט לתמונה: אתר Freepik
קרדיט לתמונה: אתר Freepik

במידה ואת לא יודעת בכלל מה זה בלוג, מזמינה אותך לקרוא את הפוסט איך מתחילים לכתוב בלוג, נראה לי שזה יכול לעשות סדר בראש.

מעוניינת לפתוח בלוג אישי? הכי מרגש בעולם! אני התחלתי עם בלוג אישי, ולאחר מכן פתחתי בלוג אישי נוסף ולבסוף את הבלוג המקצועי הזה, ולכן אני תמיד מתרגשת כשבלוגרית רוצה לפתוח בלוג אישי, כי אני יודעת שהיא מתחילה מסע. עוד קצת על בלוגים אישיים ממש פה .

יש לך עסק ושמעת שכדאי לפתוח בלוג בשביל לשווק אותו, אבל לא מבינה מדוע ואיך? אז הנה כמה תשובות על השאלה – למה עסק צריך בלוג ובשביל להיות יותר ממוקדת, כדאי להמשיך ולקרא את הפוסט- שיווק עסקים באמצעות בלוגים, כל התשובות לכל השאלות. 

יונית, אני רוצה לפתוח בלוג! איפה אפשר לעשות את זה ואיך?

אז קודם כל כדאי להבין אילו פלטפורמות קיימות בנושא הבלוגים, כי יש פלטפורמות עצמאיות ופלטפורמות של פורטלים, על זה אפשר לקרא בפוסט "בלוג בפורטל או בלוג עצמאי".

לאחר מכן, נניח ורצית בלוג עצמאי, אבל אין לך יכולת לשלם למתכנת כרגע על וורדפרס, או לחילופין, רצית בלוג עצמאי חינמי בשבי ללבדוק את כל הענין הזה של הבלוג? אין בעיה! לחצי פה לקריאה על "איך פותחים בלוג עצמאי במערכת בלוגר' ומה ההבדל בין בלוג בויקס לבלוג בוורדרפס.

קרדיט לתמונה: אתר Freepik
קרדיט לתמונה: אתר Freepik

בלוג אישי או בלוג עסקי, כך או כך, בלוג צריך להכתב מתוך התשוקה שלנו לדבר. על התשוקה שלי לדבר ואיך אפשר למצא אותה כתבתי כבר בעבר פה.

יש לכן בלוג בבלוגר?

הנה פוסט שממש יעזור לכן ובו הסבר של המתכנת האלוף, זיו לשם, על יצירת קטגוריות בבלוגר (סרגל עליון שעושה סדר בבלוג)

ופוסט שאמנם נותן דוגמא על בלוגר, אבל הוא טוב לכל בלוג כי יש בו הסבר על הכנת קולאז' בפיקמנקי לטובת באנר בבלוגר

הכל ענין של השראה – אין לי על מה לכתוב

יופי, אז בחרנו פלטפורמה והתחלנו לכתוב, אה רגע, מה? פה נתקעת? ממש לא בעיה, כי יש לי פוסט שעונה על השאלה "איך מוצאים על מה לכתוב" ואפילו מצורף לפוסט הזה פרינטבל של לוח תכנון אסטרטגית תוכן שעושה סדר בבלאגן.

אוי, כמה שזה מתסכל כשלא מוצאים על מה לכתוב, אני מכירה את הבעיה הזאת. אז מצאתי פתרון – הצבת מטרות לבלוג שלנו. ברגע שמציבים מטרות, זה פותח מחצית מהבעיה. מוזמנת לקרא על הצבת מטרות לבלוג ותכנון אסטרטגית תוכן לשנה. פוסט זה כולל גם פרינטבל נוסף של לוח תכנון אסטרטגית תוכן לשנה.

קרדיט לתמונה: אתר Freepik
קרדיט לתמונה: אתר Freepik

אבל מתי יש לך זמן בכלל לכתוב בלוג? יש לי גם עבודה, ילדים, הורים, משפחה, כלב…. אז הנה הפוסט שיעשה לך סדר בבלאגן: "איך מוצאים זמן לכתוב בבלוג." 

יופי, אז מצאת זמן, כתבת נושאים ואז נתקעת כי אין לך בכלל מושג איך לכתוב פוסט נכון? אל חשש – 10 טיפים לכתיבת פוסט נכתב בדיוק בשביל זה, וגם הפוסט של " 8 רעיונות לנושאים של פוסטים". תביני, כל הפחדים האלה, הם בעיקר בראש שלנו… וכשתחליטי להתמודד מול הפחדים האלה, יהיה לך הבלוג הכי הכי הכי שיש. מבטיחה.

אבל אין לנו מושג איך גורמים לקוראים להגיע ולקרא בבלוג שלנו, נכון?

קודם כל כדאי להתחיל עם "10 טיפים להבאת קוראים לבלוג שלנו", ולאחר מכן להמשיך ולקרא את הפוסט "10 דרכים להפיץ בלוג עצמאי", ולאחר מכן לא לשכח את רכיב רשימת ההפצה שהוא חשוב ביותר ולקרא את הפוסט "הפצה באמצעות ניוזלטר" בו אני סוקרת מספר פלטפורמות הפצה והטבה לקוראי הבלוג במערכת רב מסר.

קרדיט לתמונה: אתר Freepik
קרדיט לתמונה: אתר Freepik

כשמפיצים את הבלוג כדאי מאוד לחשוב על הכותרת של הפוסט, כי זה מה שגורם לקהל שלך להקליק או להמשיך הלאה לדברים הבאים. אז פוסט ישן, אבל עדיין רלוונטי על סוגי כותרות ואיך כותבים כותרת מושכת, אני מניחה שבהמשך אני עוד ארחיב בנושא ולו בזכות ספר שאני קוראת בתחום.

קיימים עוד פוסטים שלא ציינתי פה, אבל הם ברשימת השאלות והתשובות, כמו זכויות יוצרים, מאגר של תמונות חינמיות ברשת, שיווק באמצעות פינטרסט, ראיונות של בלוגים מהארץ ומהעולם,  עוד קצת על עיצוב וצילום וכו' וכו'.

מה עוד יש בבלוג שלי?
פירוט אודות סדנאות ואירועים אוף ליין שאני מקיימת, קורס שנתי על בלוגים – הפרלמנט שנפתח פעם בשנה בסביבות אוקטובר, מגוון הרצאות שאני מעבירה לארגונים, מוסדות ופרטיים ולימודים מרחוק.

עשיתי לך סדר? אשמח לקרא על כך בתגובות למטה

ובמידה ומצאת שפוסט זה ואחרים עזרו לך, מוזמנת להרשם בתור מנוייה לבלוג שלי ולקבל עדכון למייל עם פרסום פוסט חדש בנושא.

לבנות לבד אתר אינטרנט לעסק – זה אפשרי

בשלוש שעות אתם יכולים לבנות אתר בעשר אצבעות. כל הפרטים פה בלינק

8 תגובות

ספרו לי אם אהבתן את הפוסט ולמה

תגובות נוספות

שיווק עסקים בדיגיטל באמצעות אתר אינטרנט, בלוג ותוכן | הבלוגריסטית יונית צוק